Sportas

Batutai ir aerobika – tobulas sporto derinys

Publikuotas 2016 17 vasario views 12353
Batutai ir aerobika – tobulas sporto derinys

Pasaulyje vis labiau populiarėja gimnastika ant batutų ir batutų sportas. Tai užsiėmimas, kurį atlikdami nestokosite geros nuotaikos ir įvairiapusiškai stiprinsite savo kūną. Be to, tai puiki išeitis norintiems užsiimti kardiopratimais, bet turintiems tam tikrų apribojimų dėl sveikatos problemų, – batutas sušvelnina smūgius ir palengvina šuoliukų ar bėgimo apkrovą. Tad kodėl ši fizinė veikla pritraukia vis didesnius būrius susidomėjusių? Galbūt tai ateities aerobika?

  • Geresnė kūno laikysena

Padidėjusi raumenų jėga, susijusi su reguliariais užsiėmimais naudojant batutą, ypač pastebima nugaros ir pilvo srityse. Tai reiškia, jog raumenys tvirčiau palaiko stuburą, todėl tai ypatingai naudinga žmonėms, turintiems problemų su netaisyklinga laikysena.

  • Stiprina kaulus Batutai ir aerobika – tobulas sporto derinys

Šokinėjimas ant batuto sukelia šiek tiek apkrovos, kuri teigiamai veikia kaulus bei padeda jiems apsisaugoti ir tvirtėti. Tokiu būdu kaulai natūraliai stiprinami, o tai sumažina lūžių ir osteopozorės riziką.

  • Gerina pusiausvyrą ir koordinaciją

Šokinėjant bandome išlaikyti nepargriūti, neiškristi. Tokiu būdu gerėja mūsų pusiausvyra ir kūno galūnių koordinacija. Jeigu iš pradžių netvirtai jaučiatės, galima rinktis batutą su rankena, už kurios prisilaikysite arba didesnį batutą su apsauginėmis sienelėmis.

  • Lengvi ir stiprūs sąnariai

Šokinėjimas ant batuto ar tramplino padeda stiprinti sausgysles, raiščius ir raumenis aplink sąnarius ir dėl to sušvelninamas sąnarių spaudimas. Tačiau prieš šokinėjant ant batuto, kaip ir prieš sportuojant, specialistai rekomenduoja padaryti apšilimą: pamasažuoti sausgysles ir Achilo kulną bei palankstyti sąnarius.

  • Geros nuotaikos užtaisas

Šuoliukai gali padėti sumažinti streso hormono kortizolio gamybą ir padidinti geros savijautos cheminės medžiagos (endorfino) išskyrimą į organizmą. Tai puiki fizinė veikla, kuria smagu užsiimti.  Todėl net nepajausite, kaip prabėgs 15 – 30 minučių, nes šis užsiėmimas padės pamiršti apie visas problemas, ypač jei šokinėdami klausysitės mėgstamos energingos muzikos. Batutų entuziastai visame pasaulyje renkasi į tikras šuoliukų šventes ir čia trykštančios geros energijos belieka tik pavydėti.

  • Stiprios ir grakščios kojos

Batutus ir tramplinus naudoja net ir profesionalūs gimnastikos treneriai, metų metus treniruodami savo atletus. Atlikti moksliniai tyrimai atskleidžia, jog žmonės, reguliariai užsiimantys šia veikla, sustiprina savo kojų raumenis net 30 %.

  • Pagerinsite širdies ir kraujagyslių būklę

Atliktas tyrimas tarp vidutinio amžiaus moterų ir profesionalių sprotininkų, kurie reguliariai treniravosi ant batuto po 30 minučių per dieną. Tyrimo rezultatai parodė žymų abiejų grupių širdies ir kraujagyslių būklės pagerėjimą. 

  • Tinkama limfos cirkuliacija – svarbi geros sveikatos dalis

Limfa padeda organizmui pašalinti nereikalingas medžiagas, todėl ypač svarbu, jog ši sistema veiktų tinkamai. Dėl sutrikusios limfos cirkuliacijos gali nusilpti imunitetas, atsirasti daugelis ligų, pradedant odos problemomis, baigiant sunkiomis ligomis, tokiomis kaip kepenų susirgimai. Judėjimas itin svarbus gerai limfinei sistemai užtikrinti, nes limfą stumia raumenys. Šokinėjimas ant batuto gali pagreitinti limfos cirkuliaciją net iki 15 kartų.  

  • Tinka bet kokio amžiaus ir sudėjimo žmogui

Tai puiki pramoga visai šeimai ir šiam sportui amžiaus limito nėra. Vyresnieji taip pat gali rinktis šį saugų, patikimą ir švelnų pratimą, tačiau patartina veikiau spyruokliuoti, o ne šokinėti. Taip pat derėtų žinoti, jog didesnė kūno masė – didesnė apkrova mūsų sąnariams, tad judėti reikėtų atsargiau. Pradžioje rekomenduojama išbandyti užsiėmimus ir treneriui padedant pritaikyti sau tinkamą fizinį krūvį. Jeigu neturite galimybės konsultuotis su treneriu, galite naudoti vaizdinę medžiagą.

  • Batutą galite pritaikyti pagal savo pomėgius

Prieš rinkdamiesi batutą, apsvarstykite ir nuspręskite kiek dažnai juo naudositės. Svarbu pasidomėti, kokį svorį atlaiko batutas. Pritaikykite tramplyną pagal šeimos pomėgius, atsižvelkite į tai, kiek žmonių atetyje naudosis batutu tuo pačiu metu. Jei juo planuojate naudotis dažnai, šokinėti ant jo ne vienas ir aktyviai sportuoti, tuomet rekomenduojama atlaikoma apkrova turėtų būti apie 140 kg.  Jei esate išties aktyvūs, nepamirškite pasirūpinti apsauginėmis sienelėmis, tai ypač naudinga kol jūs ar kiti šeimos nariai nesate įgudę. Atkreipkite dėmesį į plotį, spyruoklių skaičių bei jų ilgį, mat kuo šios ilgesnės, tuo aukščiau galėsite iššokti. Svarbus kokybės ir ilgaamžiškumo garantas – batuto gamintojų sertifikavimo ženklai, pvz., TUV ir AIB.

Pamirškite nuomonę, kad batutai – sezoninis lauko sportas. Įsigiję mini batutą, galėsite puikia treniruote mėgautis namie bet kokiu oru. Atminkite, kad svarbiausia nepersistengti ir pradžioje pasirinkti mažesnį krūvį bei paprastesnius šuoliukus, o palaipsniui galėsite tobulėti. Atlikdami tai teisingai, suteiksite kūnui nepakartojamą galimybę sutvirtėti ir net nepajusite, kad tam dėjote pastangų.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2705
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8507
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 79285
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 5026
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5484