Sveikata

7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

Publikuotas 2017 8 sausio views 13451
7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui 7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

Dažną pas gydytoją nuveja tik dėl darbo būtinas profilaktinis sveikatos patikrinimas. Tada bandome įrodyti, kad esame visiškai sveiki, ir tikimės, jog jau po 10 minučių žygiuosime namo. Deja, kai kurių ligų simptomai – nepastebimi, todėl nesvarbu, kiek jums metų, kito vizito metu gydytojui užduokite šiuos klausimus.

  1. Ar galiu išsitirti hormonus?

Nuo hormonų gali priklausyti energijos lygis, viršsvoris, seksualinis potraukis, išvaizda ir t.t. Jei vis priaugate svorio, jaučiatės mieguistos ir prastos nuotaikos, reikėtų nedelsiant susirūpinti. Žemas skydliaukės hormonų ir progesterono, arba pakilęs estrogeno lygis, jei anksti pastebėtas, gali būti tinkamai išgydytas.

  1. Ar mano virškinimo sistema sveika?

Kai senstame, mūsų virškinimo sistema darosi nebe tokia greita. Todėl tam, kad užtikrintumėte ne tik jos, bet ir kraujotakos, endokrininės bei širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, teks apriboti suvartojamą perdirbtų maisto produktų kiekį bei laikytis sveikos mitybos principų.

Su gydytoju (geriausia – gastroenterologu) apie virškinimą būtina pakalbėti tuo atveju, jei jums pasireiškia tokie simptomai kaip refliuksas, vidurių užkietėjimas ir pūtimas. Išspręstos virškinimo problemos gali padėti užkirsti kelią uždegimui, kuris – beveik kiekvienos ligos priežastis.

  1. Ar man trūksta vitaminų ir mineralų?

Apskaičiuota, kad jeigu nebūtų išrasti maisto papildai, net 75% moterų trūktų vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Moterims dažniausiai trūksta vitamino D bei geležies, o su amžiumi šis trūkumas tik didėja. Geležies nepakankamumas gali baigtis anemija, nereguliariu širdies ritmu ir nėštumo problemomis. Nepamirškite išsitirti, ar jūsų organizme pakanka vitamino D, E bei magnio.  

  1. Ką reiškia mano uždegimas?

Organizmo uždegimas – kūno atsakas į tokias išorines grėsmes kaip stresas, infekcijos, chemikalai ir pan. Šis nemalonus procesas dažnai tampa vėžio, autoimuninių bei psichinių ligų priežastimi. Jei jūsų šeimos nariai sirgo bent viena iš aukščiau išvardintų ligų, būtinai apie uždegimą pasikonsultuokite su gydytoju.

  1. Kada galima atlikti mamogramą?

Jei priklausote krūties vėžio rizikos grupei, t.y. liga sirgo jūsų giminaitės, turite BRCA1 ir BRCA2 genus arba sutankėjo liaukinis krūties audinys, mamograma būtina anksčiau nei sulaukus 40 metų. Jokiu būdu nenutylėkite apie krūties pakitimus – tokiu būdu galėsite užkirsti kelią mirtį nešančiai ligai.

  1. Kada galima atlikti kaulų tankio tyrimą?

Osteoporozė, arba tiesiog kaulų tankio mažėjimas, kankina maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje. Iš pradžių ligą nesunku supainioti su kitais negalavimais, kadangi pasireiškia šie simptomai: juosmens skausmas, naktinis mėšlungis, raumenų silpnumas ir t.t.

Osteroporozės rizika ypač išauga pomenopauzinio amžiaus moterims, smulkaus sudėjimo ir mažo svorio savininkėms, per mažai judančioms ir nepropaguojančioms sveikos mitybos, vartojančios pernelyg daug kavos ir alkoholio, sergančioms virškinamojo trakto, inkstų, endokrininėmis ligomis.

  1. Ar man reikalinga kolonoskopija?

Kolonoskopija reikalinga ne tik tam, kad nustatytų virškinamojo trakto sveikatos būklę, bet ir tam, kad būtų galima laiku aptikti gaubtinės žarnos vėžį. Jei gausiai vartojate alkoholį, rūkote, ar kenčiate nuo tokių virškinamojo trakto negalavimų kaip Krono arba uždegiminė žarnyno liga, būtinai apie tai papasakokite gydytojui, kadangi priklausote rizikos grupei.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 1300
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 2169
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 980
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2939
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3307