Sportas

8 patarimai, padėsiantys pilnoje sporto salėje atlikti efektyvią treniruotę

Publikuotas 2016 sausio 13 views 10347
8 patarimai, padėsiantys pilnoje sporto salėje atlikti efektyvią treniruotę

Sąžiningai einate į sporto klubą ir, atrodo nėra nieko, kas išmuštų jus iš užsispyrimo sportuoti, bet praveriate salės duris ir… pamatote eiles prie treniruoklių, o toji piko valanda – vienintelis jums patogus laikas čia apsilankyti. Tai bent paskatinimas siekti savo tikslų! Nenuostabu ir tai, kad sausį salės papilnėja, nes visi stengiasi pildyti savo pažadus. Tad pateikiame 8 būdus, kaip užtikrinti, kad sausakimša sporto salė netaptų kliūtimi.

  1. Turėkite planą (ir net ne vieną)

Pagal savo tikslus susidarykite programą, kokius pratimus atliksite. Taip nereikės vaikštinėti aplinkui neapsisprendžiant, ką daryti. Galėsite stebėti situaciją aplink ir planuoti, kurio žingsnio imsitės vėliau. Be to, turėkite atsarginį planą, kuris suteiks jūsų treniruotei lankstumo. Galėsite šiuos planus keisti atsižvegdami į treniruoklių užimtumą.  

  1. Naudokitės spintelėmis prie persirengimo kambario durų

Visų pirma, didesnis šansas, kad čia rasite laisvų spintelių – juk žinote, kad visi ieško privatumo tolesniuose kampeliuose. Antra, žymiai greičiau visur suvaikščiosite. Atminkite, kad jums priklauso jūsų asmeninė erdvė ir nesidrovėkite išsidėlioti rūbus ant suoliuko: kai viskas bus po ranka, persirengsite greičiau nei po vieną ieškodami daiktų krepšyje.

  1. Užsiimkite savo vietelę

Jeigu dirbate su svareliais, svarsčiais, kamuoliais, gimnastikos gumomis ar ant kilimėlio, užsiimkite savo erdvę, pasidėkite rankšluostį ir vandenį, ir čia stenkitės atlikti didžiąją dalį treniruotės.

  1. Kardio treniruotės – ne tik ant bėgimo takelių

Kai salėje daug žmonių, kaip niekad greitai užsipildo bėgimo takeliai. Bet nepamirškite, kad juos gali pakeisti irklavimo treniruoklis ar kopimo simuliatorius. Šie treniruokliai ne tik degins kalorijas, bet ir stiprins kojas ar nugarą.

  1. Nesikuklinkite ir išbandykite kitą įrangą

Jeigu neliko nei vieno svarelio ar štangos, kodėl gi nepabandžius sportuoti savo kūno svoriu, pasitelkiant pasipriešinimo gumas? O jei visada dirbate tik treniruokliais, galbūt dabar puiki proga atrasti, kaip jūsų kūną veikia svorių kilnojimas? Būkite išradingi ir drąsūs ir panaudokite visas galimybes, – svarbu, kad judate ir nepasiduodate.

  1. Kreipkitės į asmeninį trenerį

Jeigu tik pradedate sportuoti arba jeigu dar niekada neteko sportuoti su treneriu, kreipdamiesi į jį ir sutardami jums tinkamą laiką, galite būti užtikrinti, kad profesionalas pasirūpins jūsų treniruotės efektyvumu net ir sausakimšoje salėje. Be to, galėsite mėgautis kitais asmeninio trenerio privalumais: specialiai jums sudarytu planu, atsakymais į klausimus, paraginimais. Nepatingėkite paieškoti ir galbūt rasite trenerio konsultacijų su nuolaidomis ar specialiais pasiūlymais.

  1. Pasiūlykite dirbti kartu

Kai situacija salėje tikrai įtempta, neturėtų kilti bėdų, jeigu pasiteirausite, ar galite naudotis treniruokliu kol kitas žmogus daro pertraukėlę tarp sesijų. Tiesiog naudokitės savo rankšluoščiu ir mandagiai nuvalykite treniruoklį.

  1. Užsirašykite į grupinį užsiėmimą

Jeigu visai nenorite būti pilnoje sporto salėje, jus gali išgelbėti grupinės treniruotės. Čia žmonių skaičius dažniausiai ribojamas, tad argi rasite geresnę progą išbandyti jogos, kalanetikos, aerobikos ar aukšto intensyvumo treniruotes. Be to, sportuoti būryje kai kuriems patinka labiau!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 4506
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 71591
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 3425
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 3884
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 5517