Radote klaidą? Radote klaidą?
Sveikata

7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

tags
Publikuotas 2017 sausio 8 views 9812
7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui 7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

Dažną pas gydytoją nuveja tik dėl darbo būtinas profilaktinis sveikatos patikrinimas. Tada bandome įrodyti, kad esame visiškai sveiki, ir tikimės, jog jau po 10 minučių žygiuosime namo. Deja, kai kurių ligų simptomai – nepastebimi, todėl nesvarbu, kiek jums metų, kito vizito metu gydytojui užduokite šiuos klausimus.

  1. Ar galiu išsitirti hormonus?

Nuo hormonų gali priklausyti energijos lygis, viršsvoris, seksualinis potraukis, išvaizda ir t.t. Jei vis priaugate svorio, jaučiatės mieguistos ir prastos nuotaikos, reikėtų nedelsiant susirūpinti. Žemas skydliaukės hormonų ir progesterono, arba pakilęs estrogeno lygis, jei anksti pastebėtas, gali būti tinkamai išgydytas.

  1. Ar mano virškinimo sistema sveika?

Kai senstame, mūsų virškinimo sistema darosi nebe tokia greita. Todėl tam, kad užtikrintumėte ne tik jos, bet ir kraujotakos, endokrininės bei širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, teks apriboti suvartojamą perdirbtų maisto produktų kiekį bei laikytis sveikos mitybos principų.

Su gydytoju (geriausia – gastroenterologu) apie virškinimą būtina pakalbėti tuo atveju, jei jums pasireiškia tokie simptomai kaip refliuksas, vidurių užkietėjimas ir pūtimas. Išspręstos virškinimo problemos gali padėti užkirsti kelią uždegimui, kuris – beveik kiekvienos ligos priežastis.

  1. Ar man trūksta vitaminų ir mineralų?

Apskaičiuota, kad jeigu nebūtų išrasti maisto papildai, net 75% moterų trūktų vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Moterims dažniausiai trūksta vitamino D bei geležies, o su amžiumi šis trūkumas tik didėja. Geležies nepakankamumas gali baigtis anemija, nereguliariu širdies ritmu ir nėštumo problemomis. Nepamirškite išsitirti, ar jūsų organizme pakanka vitamino D, E bei magnio.  

  1. Ką reiškia mano uždegimas?

Organizmo uždegimas – kūno atsakas į tokias išorines grėsmes kaip stresas, infekcijos, chemikalai ir pan. Šis nemalonus procesas dažnai tampa vėžio, autoimuninių bei psichinių ligų priežastimi. Jei jūsų šeimos nariai sirgo bent viena iš aukščiau išvardintų ligų, būtinai apie uždegimą pasikonsultuokite su gydytoju.

  1. Kada galima atlikti mamogramą?

Jei priklausote krūties vėžio rizikos grupei, t.y. liga sirgo jūsų giminaitės, turite BRCA1 ir BRCA2 genus arba sutankėjo liaukinis krūties audinys, mamograma būtina anksčiau nei sulaukus 40 metų. Jokiu būdu nenutylėkite apie krūties pakitimus – tokiu būdu galėsite užkirsti kelią mirtį nešančiai ligai.

  1. Kada galima atlikti kaulų tankio tyrimą?

Osteoporozė, arba tiesiog kaulų tankio mažėjimas, kankina maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje. Iš pradžių ligą nesunku supainioti su kitais negalavimais, kadangi pasireiškia šie simptomai: juosmens skausmas, naktinis mėšlungis, raumenų silpnumas ir t.t.

Osteroporozės rizika ypač išauga pomenopauzinio amžiaus moterims, smulkaus sudėjimo ir mažo svorio savininkėms, per mažai judančioms ir nepropaguojančioms sveikos mitybos, vartojančios pernelyg daug kavos ir alkoholio, sergančioms virškinamojo trakto, inkstų, endokrininėmis ligomis.

  1. Ar man reikalinga kolonoskopija?

Kolonoskopija reikalinga ne tik tam, kad nustatytų virškinamojo trakto sveikatos būklę, bet ir tam, kad būtų galima laiku aptikti gaubtinės žarnos vėžį. Jei gausiai vartojate alkoholį, rūkote, ar kenčiate nuo tokių virškinamojo trakto negalavimų kaip Krono arba uždegiminė žarnyno liga, būtinai apie tai papasakokite gydytojui, kadangi priklausote rizikos grupei.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Natūralus gėrimas nuo peršalimo ir kraujagyslių ligų
Sveikata

Natūralus gėrimas nuo peršalimo ir kraujagyslių ligų

Ar patikėtumėte, jei pasakytume, kad egzistuoja vaistas, gelbstintis nuo širdies ir kraujagyslių ligų, infekcijų bei peršalimo? Teks nutildyti viduje rėkiantį skeptiką, kadangi pasakojame apie veiksmingiausią natūralią priemonę – jai pasigaminti reikės vos 3 lengvai prieinamų ingredientų! Jums reikės: 2 litrų filtruoto vandens, 4 skiltelių česnako, 4 neluptų citrinų, 4 cm ilgio imbiero šaknies. Paruošimo būdas: […]

views 45
Hipertenzija - klastinga liga, gresianti kiekvienam iš mūsų
Sveikata

Hipertenzija – klastinga liga, gresianti kiekvienam iš mūsų

Lietuvoje 2014-aisiais hipertenzinėmis ligomis sirgo net 234 iš 1000 gyventojų, ir, deja, skaičiai vis auga. Todėl būtina ne tik reguliariai tikrintis (sulaukusiems 18 – kartą per du metus, sulaukusiems 40 – kasmet), bet ir užsiimti ligos prevencija. Normalus kraujospūdis ir būdai jį pamatuoti Pasimatuoti kraujospūdį galite pas gydytoją, arba, jei įsigijote matuoklį, namuose. Tiesa, jų […]

views 1844
Gimdos kaklelio vėžys: ką turėtų žinoti kiekviena moteris?
Sveikata

Gimdos kaklelio vėžys: ką turėtų žinoti kiekviena moteris?

Per metus Europoje dėl gimdos kaklelio vėžio užgęsta apie 50 tūkst. moterų gyvybės. Tuo tarpu Lietuvoje kasmet diagnozuojama maždaug 500 naujų klastingos ligos atvejų, o kas antra pacientė – miršta. Tačiau gąsdinanti statistika ir prevencinės priemonės paskatina pasitikrinti vos keletą, todėl dar kartą primename, ką apie gimdos kaklelio vėžį turėtų žinoti kiekviena moteris. Kaip atpažinti […]

views 3968
Kortizolis, estrogenas, skydliaukė: kaip mityba subalansuoti pagrindinius hormonus?
Sveikata

Kortizolis, estrogenas, skydliaukė: kaip mityba subalansuoti pagrindinius hormonus?

Hormonai mūsų sveikatą veikia labiau, nei galime įsivaizduoti: nuo jų priklauso ne tik fizinė bei emocinė būklė, bet ir išvaizda. Norėdami sureguliuoti jų veiklą, nebūtinai turime imtis brangių preparatų – kartais užtenka šiek tiek pakeisti mitybą. Pakilęs kortizolio lygis Antinksčiuose gaminamas kortizolis – pagrindinis organizmo atsakas į stresą. Gaminantis šiam hormonui, pakyla kraujospūdis bei cukraus […]

views 13220
išvalyti virškinimo sistemą
Sveikata

5 požymiai, kad reikia išvalyti virškinimo sistemą

Virškinimo sistema dirba be perstojo, kad visas kūnas būtų aprūpintas maisto medžiagomis ir energija. O kas, jeigu mūsų mitybos pasirinkimai nėra patys sveikiausi? Virškinimo organai, patirdami didelį krūvį, nusidėvi kur kas greičiau, pasireiškia įvairūs sutrikimai, o kūnas užteršiamas toksinais. Norėdami palaikyti nepriekaištingą fizinę ir emocinę savijautą, visų pirma pasirūpinkite virškinimo traktu: šie 7 ženklai rodo, […]

views 15089

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!