Radote klaidą? Radote klaidą?
Sveikata

7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

tags
Publikuotas 2017 sausio 8 views 10031
7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui 7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

Dažną pas gydytoją nuveja tik dėl darbo būtinas profilaktinis sveikatos patikrinimas. Tada bandome įrodyti, kad esame visiškai sveiki, ir tikimės, jog jau po 10 minučių žygiuosime namo. Deja, kai kurių ligų simptomai – nepastebimi, todėl nesvarbu, kiek jums metų, kito vizito metu gydytojui užduokite šiuos klausimus.

  1. Ar galiu išsitirti hormonus?

Nuo hormonų gali priklausyti energijos lygis, viršsvoris, seksualinis potraukis, išvaizda ir t.t. Jei vis priaugate svorio, jaučiatės mieguistos ir prastos nuotaikos, reikėtų nedelsiant susirūpinti. Žemas skydliaukės hormonų ir progesterono, arba pakilęs estrogeno lygis, jei anksti pastebėtas, gali būti tinkamai išgydytas.

  1. Ar mano virškinimo sistema sveika?

Kai senstame, mūsų virškinimo sistema darosi nebe tokia greita. Todėl tam, kad užtikrintumėte ne tik jos, bet ir kraujotakos, endokrininės bei širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, teks apriboti suvartojamą perdirbtų maisto produktų kiekį bei laikytis sveikos mitybos principų.

Su gydytoju (geriausia – gastroenterologu) apie virškinimą būtina pakalbėti tuo atveju, jei jums pasireiškia tokie simptomai kaip refliuksas, vidurių užkietėjimas ir pūtimas. Išspręstos virškinimo problemos gali padėti užkirsti kelią uždegimui, kuris – beveik kiekvienos ligos priežastis.

  1. Ar man trūksta vitaminų ir mineralų?

Apskaičiuota, kad jeigu nebūtų išrasti maisto papildai, net 75% moterų trūktų vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Moterims dažniausiai trūksta vitamino D bei geležies, o su amžiumi šis trūkumas tik didėja. Geležies nepakankamumas gali baigtis anemija, nereguliariu širdies ritmu ir nėštumo problemomis. Nepamirškite išsitirti, ar jūsų organizme pakanka vitamino D, E bei magnio.  

  1. Ką reiškia mano uždegimas?

Organizmo uždegimas – kūno atsakas į tokias išorines grėsmes kaip stresas, infekcijos, chemikalai ir pan. Šis nemalonus procesas dažnai tampa vėžio, autoimuninių bei psichinių ligų priežastimi. Jei jūsų šeimos nariai sirgo bent viena iš aukščiau išvardintų ligų, būtinai apie uždegimą pasikonsultuokite su gydytoju.

  1. Kada galima atlikti mamogramą?

Jei priklausote krūties vėžio rizikos grupei, t.y. liga sirgo jūsų giminaitės, turite BRCA1 ir BRCA2 genus arba sutankėjo liaukinis krūties audinys, mamograma būtina anksčiau nei sulaukus 40 metų. Jokiu būdu nenutylėkite apie krūties pakitimus – tokiu būdu galėsite užkirsti kelią mirtį nešančiai ligai.

  1. Kada galima atlikti kaulų tankio tyrimą?

Osteoporozė, arba tiesiog kaulų tankio mažėjimas, kankina maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje. Iš pradžių ligą nesunku supainioti su kitais negalavimais, kadangi pasireiškia šie simptomai: juosmens skausmas, naktinis mėšlungis, raumenų silpnumas ir t.t.

Osteroporozės rizika ypač išauga pomenopauzinio amžiaus moterims, smulkaus sudėjimo ir mažo svorio savininkėms, per mažai judančioms ir nepropaguojančioms sveikos mitybos, vartojančios pernelyg daug kavos ir alkoholio, sergančioms virškinamojo trakto, inkstų, endokrininėmis ligomis.

  1. Ar man reikalinga kolonoskopija?

Kolonoskopija reikalinga ne tik tam, kad nustatytų virškinamojo trakto sveikatos būklę, bet ir tam, kad būtų galima laiku aptikti gaubtinės žarnos vėžį. Jei gausiai vartojate alkoholį, rūkote, ar kenčiate nuo tokių virškinamojo trakto negalavimų kaip Krono arba uždegiminė žarnyno liga, būtinai apie tai papasakokite gydytojui, kadangi priklausote rizikos grupei.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė?
Sveikata

Nakvišų aliejus: kuo dar naudinga hormonus reguliuojanti ir širdį stiprinanti priemonė?

Jei tik turėtumėme pakankamai žinių ir laiko, daugelį ligų galėtumėme išsigydyti natūraliomis priemonėms. Tuo tarpu sveiku gyvenimo būdu įmanoma užkirsti kelią net ir klastingiausiems susirgimams. Šįkart pasakojame apie dar vieną gerokai primirštą natūralų vaistą – nakvišų aliejų. Iš Šiaurės Amerikos kilusios laukinės gėlės savybės pastebėtos jau prieš šimtus metų – indėnai ją naudojo žaizdų gydymui, […]

views 9819
Sveikata

Tyrimas atskleidė: du iš penkių lietuvių ketina gyventi sveikiau

2017 metais sveikiau gyventi ketina beveik pusė lietuvių (apie 40 proc.), rodo bendrovės „Amway“ užsakymu atliktas tyrimas. Siekdami sveikos gyvensenos tikslų, 32 proc. respondentų labiausiai norėtų būti fiziškai aktyvesni, tinkamiau maitintis siekia 27 proc., 14 proc. norėtų subalansuoti darbo ir poilsio režimą, o 9 proc. – atsisakyti žalingų įpročių. „Prieš 7 metus aš svėriau net […]

views 137
Psichosomatiniai sutrikimai: kaip stresas mus žudo iš vidaus?
Sveikata

Psichosomatiniai sutrikimai: kaip stresas mus žudo iš vidaus?

Apnikus ligoms darome didžiausią klaidą: vietoj visumos imame gydyti konkrečią kūno dalį. Pavyzdžiui, skaudant galvai geriame nuskausminamuosius, tačiau ignoruojame nemalonius pojūčius sukėlusį stresą. Taip pamažu išsivysto psichosomatiniai sutrikimai, kurių vien tabletėmis įveikti nebeįmanoma. Neigti ryšio tarp minčių ir kūno – negalima Vis daugiau gydytojų sutinka, jog psichologinį aspektą galima atrasti kiekvienoje ligoje. Dažnai kenčiantys nuo […]

views 12610
Sveikata

Kodėl netgi žiemos metu būtina plačiai atverti langus?

Lietuvoje įsisiūbavus gripo epidemijai specialistai perspėja, kad norint sumažinti galimybes „pasigauti“ virusus arba jau susirgus ir laikantis lovos režimo, labai svarbu tinkamai pasirūpinti gyvenamosiomis bei darbo patalpomis. Kondicionuojamos biurų patalpos, per šilta ar pernelyg vėsi gyvenamųjų patalpų temperatūra gali tapti ligų priežastimi ir apsunkinti profilaktikos ar sveikimo procesus. Atvėrus langus peršalsite – mitas Vienas populiariausių […]

views 2919
Sveikata

Galvojate, kad kosulys ar sloga – per menka priežastis neiti į darbą?

Šiuo metu siaučiant gripo ir peršalimo ligų epidemijai, sveikata ir ligų profilaktika tampa kiekvieno darbdavio galvos skausmu, nes virusas išretina darbuotojų gretas ir tenka iš naujo organizuoti darbus, kad įmonės veikla nesustotų. Pasak medikų, laiku ir tinkamai pradėjus gydymą, peršalimą galima įveikti per tris ar keturias dienas, gripą – per septynias. Kitu atveju, kyla rizika […]

views 184

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!