Radote klaidą? Radote klaidą?
Sveikata

7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

tags
Publikuotas 2017 sausio 8 views 10797
7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui 7 klausimai, kuriuos bet kurio amžiaus moteris turėtų užduoti savo gydytojui

Dažną pas gydytoją nuveja tik dėl darbo būtinas profilaktinis sveikatos patikrinimas. Tada bandome įrodyti, kad esame visiškai sveiki, ir tikimės, jog jau po 10 minučių žygiuosime namo. Deja, kai kurių ligų simptomai – nepastebimi, todėl nesvarbu, kiek jums metų, kito vizito metu gydytojui užduokite šiuos klausimus.

  1. Ar galiu išsitirti hormonus?

Nuo hormonų gali priklausyti energijos lygis, viršsvoris, seksualinis potraukis, išvaizda ir t.t. Jei vis priaugate svorio, jaučiatės mieguistos ir prastos nuotaikos, reikėtų nedelsiant susirūpinti. Žemas skydliaukės hormonų ir progesterono, arba pakilęs estrogeno lygis, jei anksti pastebėtas, gali būti tinkamai išgydytas.

  1. Ar mano virškinimo sistema sveika?

Kai senstame, mūsų virškinimo sistema darosi nebe tokia greita. Todėl tam, kad užtikrintumėte ne tik jos, bet ir kraujotakos, endokrininės bei širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, teks apriboti suvartojamą perdirbtų maisto produktų kiekį bei laikytis sveikos mitybos principų.

Su gydytoju (geriausia – gastroenterologu) apie virškinimą būtina pakalbėti tuo atveju, jei jums pasireiškia tokie simptomai kaip refliuksas, vidurių užkietėjimas ir pūtimas. Išspręstos virškinimo problemos gali padėti užkirsti kelią uždegimui, kuris – beveik kiekvienos ligos priežastis.

  1. Ar man trūksta vitaminų ir mineralų?

Apskaičiuota, kad jeigu nebūtų išrasti maisto papildai, net 75% moterų trūktų vitaminų ir kitų naudingųjų medžiagų. Moterims dažniausiai trūksta vitamino D bei geležies, o su amžiumi šis trūkumas tik didėja. Geležies nepakankamumas gali baigtis anemija, nereguliariu širdies ritmu ir nėštumo problemomis. Nepamirškite išsitirti, ar jūsų organizme pakanka vitamino D, E bei magnio.  

  1. Ką reiškia mano uždegimas?

Organizmo uždegimas – kūno atsakas į tokias išorines grėsmes kaip stresas, infekcijos, chemikalai ir pan. Šis nemalonus procesas dažnai tampa vėžio, autoimuninių bei psichinių ligų priežastimi. Jei jūsų šeimos nariai sirgo bent viena iš aukščiau išvardintų ligų, būtinai apie uždegimą pasikonsultuokite su gydytoju.

  1. Kada galima atlikti mamogramą?

Jei priklausote krūties vėžio rizikos grupei, t.y. liga sirgo jūsų giminaitės, turite BRCA1 ir BRCA2 genus arba sutankėjo liaukinis krūties audinys, mamograma būtina anksčiau nei sulaukus 40 metų. Jokiu būdu nenutylėkite apie krūties pakitimus – tokiu būdu galėsite užkirsti kelią mirtį nešančiai ligai.

  1. Kada galima atlikti kaulų tankio tyrimą?

Osteoporozė, arba tiesiog kaulų tankio mažėjimas, kankina maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje. Iš pradžių ligą nesunku supainioti su kitais negalavimais, kadangi pasireiškia šie simptomai: juosmens skausmas, naktinis mėšlungis, raumenų silpnumas ir t.t.

Osteroporozės rizika ypač išauga pomenopauzinio amžiaus moterims, smulkaus sudėjimo ir mažo svorio savininkėms, per mažai judančioms ir nepropaguojančioms sveikos mitybos, vartojančios pernelyg daug kavos ir alkoholio, sergančioms virškinamojo trakto, inkstų, endokrininėmis ligomis.

  1. Ar man reikalinga kolonoskopija?

Kolonoskopija reikalinga ne tik tam, kad nustatytų virškinamojo trakto sveikatos būklę, bet ir tam, kad būtų galima laiku aptikti gaubtinės žarnos vėžį. Jei gausiai vartojate alkoholį, rūkote, ar kenčiate nuo tokių virškinamojo trakto negalavimų kaip Krono arba uždegiminė žarnyno liga, būtinai apie tai papasakokite gydytojui, kadangi priklausote rizikos grupei.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 15218
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 11702
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 19080
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 13050
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 17624

Ar norėtumėte gauti

Nemokamą leidinį?

Kiekvieną sekmadienio rytą?

Įveskite savo el. pašto adresą

Nemokamo leidinio

prenumeratai

Ačiū!

Jūs buvote sėkmingai įtrauktas į leidinio prenumeratorių sąrašą!


Pasimatysime sekmadienį!