Sportas

7 klaidos, kurias daro auginantys raumenų masę

Publikuotas 2015 30 rugsėjo views 167950
7 klaidos, kurias daro auginantys raumenų masę 7 klaidos, kurias daro auginantys raumenų masę

1. Pernelyg lengvi svoriai

Kai kalbame apie raumenų masės auginimą, pagrindiniu tikslu turėtų būti siekis tapti dar stipresniu. Sporto salėje dirbant su svoriais, kiekvieną kartą tie svoriai turi didėti – taip raumenys yra priverčiami kas kartą adaptuotis prie naujo iššūkio.
Kai dirbama su vis sunkesniu svoriu, jūsų raumenys gauna vis stipresnį stimulą, nei patyrė prieš tai. Vienintelis būdas raumenims reaguoti į šį stimulą – sintetinti raumenų ląstelėmis auginti reikalingus baltymus, kurie lemia didesnę raumenų masę. Naujas raumenų audinys sukuriamas tam, kad kūnas galėtų įveikti atsiradusių kliūtį. Jei jūs nedidinsite svorių ir sudėtingumo laipsnių, jūsų kūnui nebus jokio poreikio reaguoti į „kliūtį“ ir raumenų masė nedidės.

2. Pamiršti šie 4 pratimai

Ne visi pratimai yra vienodai efektyvūs. Beveik kiekvieną pratimą galima priskirti vienai šių kategorijų – kai atliekami izoliuoti judesiai arba sudėtiniai judesiai. Izoliuoti judesiai skirti tik vienai raumenų grupei dirbti, o sudėtiniai – verčia dirbti kelias raumenų grupes vienu metu. Pavyzdžiui, paprastas dvigalvio raumens (bicepso) lenkimas yra izoliuotas judesys, o prisitraukimai – veikiantys ir jūsų rankų raumenis ir nugaros raumenis – jau sudėtiniai judesiai.
Atliekant sudėtinius pratimus, naudoti papildomą svorį – kaip aptarėme pirmajame punkte, vis didėjantis pasipriešinimas lemia, jog organizmas sintetina raumenų ląstelėms reikalingus baltymus. Jei jūsų tikslas – didesni raumenys, šie pratimai turėtų tapti kiekvienos treniruotės pamatais:

  • Pritūpimai su štanga
  • Štangos spaudimas nuo krūtinės gulint
  • Štangos traukimas pasilenkus į priekį
  • Štangos spaudimas iš priekio sėdint

Kartu atliekant šiuos pratimus dirba beveik visos raumenų grupės. Taip pat jie skirti stiprinti raumenis, ne tik juos didinti – būtent todėl šiuos pratimus renkasi ne tik mėgėjai sportininkai, bet ir sportininkai profesionalai.

3. Suvartojate per mažai kalorijų

Nors didžioji dalis šiuolaikinių žmonių tiesiog paniškai bijo kalorijų ir yra pasiryžę bet kokia kaina mažinti jų suvartojimo kiekius, šis metodas yra visiškai neveiksmingas, jei kalbame apie raumenų masės didinimą. Kalorijos – energija jūsų kūnui. O jūsų kūnui energija reikalinga tam, kad, kaip jau minėjime, galėtų sintetinti naujiems raumenims reikalingus baltymus. Žinoma, jei kalorijų yra suvartojama daugiau nei jų sunaudojama, tuomet organizmas pradės jas kaupti riebalų pavidalu. Tačiau jei jūs sąžiningai treniruojatės ir treniruotės yra efektyvios, bet vis dar nematote tų ilgai lauktų rezultatų, gali būti, kad to priežastis – per mažai kalorijų.
Kaip jau minėjome, saikas – svarbus, tačiau atkreipkite dėmesį, ar nealinate savo organizmo bereikalingai versdami jį badauti, ar valgote bent 3 kartus per dieną, ir ar kiekviename jūsų valgyme yra proteinų, riebalų ir angliavandenių.

7 klaidos, kurias daro auginantys raumenų masę

7 klaidos, kurias daro auginantys raumenų masę

4. Per dažnai einate į sporto salę

Dažniau kilnosiu svorius – užaugs didesni raumenys? Mitas.
Mūsų raumenys vis dar stimuliuojami praėjus maždaug 48 val. po paskutinės treniruotės. Tai reiškia, kad didžiausią potencialą padidinti raumenų masę turime būtent per tas dvi dienas, tinkamai jais rūpindamiesi: būtinas poilsis ir subalansuotas mitybos planas.
Galbūt nuskambės keistai, bet tuo metu, kai sporto salėje dirbate su svoriais, jūs ardote savo raumenų masę ir mažinate jos apimtį, o kai ilsitės – leidžiate jai augti. Tai reiškia, kad sporto salę užtenka aplankyti kas antrą dieną, o laisvu laiku būtina ilsėtis ir taisyklingai maitintis.

5. Per daug kardio pratimų

Kardio pratimai gali lygiai taip pat pakenkti jūsų raumenų auginimo planui – kai atliekate kardio pratimus, organizmas degina kalorijas. Ir, kaip jau minėjome anksčiau, per mažai kalorijų gali tapti tikra pražūtimi. Neteigiame, kad kardio pratimus reikėtų pamiršti visiškai, tačiau būtina sekti, kiek kalorijų sudeginate vienos kardio treniruotės metu ir kiek jų gaunate tą dieną. Rekomenduojamas dažnis – kardio treniruotė kartą per savaitę.

6. Įstrigote maisto papildų pinklėse

Vyrų sveikatai, raumenų masei didinti ir kultūrizmui skirti maisto papildai sudaro milijardinę rinką visame pasaulyje. Deja, žiauri tiesa yra ta, kad vieninteliai „papildai“, kurie iš tiesų veikia auginant raumenų masę – steroidai. Net pamiršus faktą, kad šios cheminės medžiagos yra nelegalios, steroidai kenkia jūsų sveikatai labiau nei dauguma įsivaizduoja – hormonų svyravimai, impotencija, nevaisingumas – tai tik kelios iš galimų steroidų vartojimo pasekmių.
Atsisakę sportininkams skirtų maisto papildų, naudingiau pinigus išleisite parduotuvėje pasirinkdami geresnės kokybės maisto produktus. Baltymai miltelių pavidalu nėra kažin koks stebuklingas išradimas – tai tik tos pačios susintetintos medžiagos, kurias gautumėte bei lengviau įsisavintumėte pasirinkę vištieną, kiaušinius ar bet kurį kitą daug baltymų turintį produktą. Jeigu griežtai laikysite darbo ir poilsio režimo, darysite pratimus, kuriuos aptarėme anksčiau, ir gausite pakankamai kalorijų – jums pasiseks geriau nei 95 proc. kitų, papildus vartojančių, salės vaikinų.

7. Sutrikęs miego režimas

Kaip jau ir kalbėjome, jūsų kūnas naujus raumenis pradeda auginti tik po to, kai baigiate savo treniruotę. Tam, kad organizmas dirbtų efektyviai, jūs turite jam užtikrinti dvi sąlygas – tinkamą dietą ir kokybišką poilsį. Tuo metu, kai miegame, mūsų kūnai atgauna jėgas ir vyksta regeneracijos procesai. Specialistai rekomenduoja išmiegoti ne mažiau nei 8 valandas per parą – kitaip, gali būti, kad net ir išvengdamas visų 6 aukščiau nurodytų klaidų, miego trūkumas gali sugriauti visus jūsų raumenų masės auginimo planus.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 2566
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 8332
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78939
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4871
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5386