Sportas

7 geriausi tempimo pratimai pašalins kūno nuovargį

Publikuotas 2016 2 kovo views 47961
7 geriausi tempimo pratimai pašalins kūno nuovargį

Viena svarbiausių sveiko gyvenimo taisyklių – klausytis savo kūno ir reaguoti į jo siunčiamus signalus, tokius kaip skausmas, raumenų mėšlungis ar bloga savijauta. Geriausias būdas išlaikyti sveiką kūną – nuolat jį mankštinti. Visai nebūtina rinktis sudėtingų ir itin aktyvių, sekinančių treniruočių. Svarbiausia reguliariai atlikti pratimus, lavinančius viso kūno raumenis, – tam puikiai tinka tempimo pratimai. Šie pratimai paremti jogos pozomis – tai ramus sportas, leidžiantis pajusti savo kūną, o pratimus galite atlikti tiek, kiek leidžia fizinės galimybės. Pasirinktie sau tinkamą pratimų kombinaciją arba atlikite visus pratimus. Tai neleis aptingti, sumažins skausmus ir sustiprins kūną.

1. Rankos raumenų tempimas

Atsigulkite ant pilvo. Abiem rankom atsiremkite į grindis ir pakelkite viršutinę kūno dalį, atpalaiduokite nugarą ir kelkite galvą į viršų.  Įsitempę būkite 10 – 20 sekundžių.

2. Liemens raumenų tempimas

Atsisėskite lotoso poza (kojas sukryžiavę ant grindų). Viršutine kūno dalimi kiek įmanoma lėtai pasisukite į šoną, laikydami nosį lygiagrečiai savo krūtinei ir pilvo raumenims. Sukitės tol kol nebegalėsite išlaikyti klubų pilnai ant žemės. Tokioje pozicijoje būkite apie 30 sekundžių, tuomet grįžkite į pradinę padėtį ir sukitės į kitą pusę.

3. Tricepsų tempimas

Tiesiai aukštyn iškelkite savo dešiniąją ranką ir per alkūnę ją sulenkite už galvos. Kaire ranka už nugaros suimkite dešiniąją ranką. Lengvai stumkite alkūnę atgal kol dešinėje rankoje pajusite tempimą. Palaikykite taip įtemptą ranką apie 10 sekundžių, po to ją atpalaiduokite ir pakartokite pratimą su kita ranka.

4. Nugaros raumenų tempimas

Stovėkite taip, kad jūsų pėdos ir keliai būtų klubų lygyje. Laikykite rankas šalia savęs. Pradėkite lenktis žemyn kol galutinai nusilenksite. Atpalaiduokite viršutinę kūno dalį. Sunerkite rankas už kojų ir taip pastovėkite 1-2 minutes. Sulenkite kojas per kelius ir vėl grįžkite į atsipalaidavimo būseną. Patarimas: jei tokia poza nėra jums patogi, tuomet daugiau sulenkite kelius arba laikykite rankas priekyje savęs.

5. Tempimo pratimas „Drugelis“

Atsisėskite ant grindų. Sulenkite kojas ir priešais save suglauskite abiejų kojų pėdas. Tuomet visu kūnu lenkitės į priekį tiek, kiek jums patogu. Įtempę raumenis pabūkite apie 1-2 minutes. Vėl įtempkite pilvo raumenis ir pabandykite linktelėti dar žemiau. Taip pabūkite nuo 45 sekundžių iki 2 minučių (kiek jums patogu) ir lėtai grįžkite į pradinę padėtį.

6. Šlaunies raumenų tempimas

Atsisėskite ant blauzdų. Dešine ranka už nugaros suimkite ir pakelkite link sėdmenų dešinės kojos čiurną, kairė koja turėtų būti sulenkta priekyje. Išlaikykite tiesią nugarą taip, kad jaustumėte tempimą kojų raumenyse. Jei reikia, laisvąja ranka atsiremkite į grindis ar kitą atramą, kad išlaikytumėte pusiausvyrą.

7. Jogos poza „Šuo, žiūrintis žemyn“ visam kūnui

Atsiklaupkite ant keturių. Delnai, remiantys žemę, turėtų būti pečių lygyje, o keliai tiesiai po klubais. Iškelkite aukštyn sėdmenis, įtempkite pilvo raumenis. Stenkitės ant žemės pastatyti pilną pėdą, o nugarą išlaikykite tiesiai. Įtempę visus raumenis pasistenkite išbūti apie 30 sekundžių.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1982
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7966
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 78404
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4766
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5256