Sportas

6 pagrindinės priežastys reguliariai daryti pritūpimus

Publikuotas 2016 19 spalio views 41729
pritūpimai shutterstock.com

Pritūpimai – vienas populiariausių fizinių pratimų, pasižymi neįtikėtina nauda ne tik žmogaus kūnui, bet taip pat ir protui, emocinei gerovei. Todėl priežasčių reguliariai mėgautis (arba kankintis) atliekant šį pratimą –daug, o svarbiausi motyvai yra šie:

  • Apatinių kūno raumenų lavinimas

Nepaisant to su kokia problema susiduriama – nereikalingi riebalai, raumenų suglebimas ar pan., pritūpimai yra idealus pasirinkimas norint pasirūpinti, kad apatinė kūno dalis būtų daili bei stipri. Reguliariai atliekamas pratimas garantuoja, jog klubai, sėdmenys, blauzdos, šlaunys ne tik įgauna puikią išvaizdą, bet ir padidina šių raumenų galią bei ištvermę.

  • Viso kūno raumenų stiprinimas

Pritūpimai yra naudingi ne tik apatinės kūno dalies dailinimui. Teisingai daromas pratimas suaktyvina testosterono, būtino raumenų masės stiprinimui bei didėjimui, gamybą, todėl pritūpimai yra puikus pasirinkimas siekiant pakoreguoti viso kūno raumenis. Pavyzdžiui, jie ypač naudingi pilvo preso formavimui.

  • Pusiausvyros ir lankstumo lavinimas

Pritūpimai gerina koordinaciją bei kūno dinamiką, kadangi tinkamas jų atlikimas remiasi „balanso“ išlaikymu. Taigi reguliariai (ir, žinoma, tinkamai) atliekant šį pratimą asmuo ne tik sustiprina apatinius nugaros bei kojų raumenis, kurie yra „atsakingi“ už atramos funkciją bei kūno stabilumą, bet ir pradeda geriau jausti visus savo judesius, lankstumo galimybes ir pan. Dėl šios priežasties pritūpimus taip pat naudinga daryti norintiesiems pataisyti neidealią laikyseną.

Susijęs straipsnis: Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

  • Traumų prevencija

Daugelį traumų išprovokuoja suglebę atraminiai raumenys, neišlavinti jungiamieji audiniai bei silpni kaulai ar sąnariai. Tačiau pritūpimai šias kūno dalis padeda stiprinti, todėl sužalojimų tikimybė sumažėja. Be to, traumų galimybę mažina ir minėtasis pusiausvyros lavinimas – asmuo geriau jausdamas savo judesius geba efektyviau pajausti nelaimės tikimybę bei jos išvengti (pavyzdžiui, einant slidžiu taku raumenų stiprumas bei koordinacija tampa kritiniais aspektais siekiant kelionę pabaigti sėkmingai).

  • Kraujo ir medžiagų apykaitų spartinimas

Pritūpimai pagerina kraujo cirkuliaciją bei pagreitina medžiagų apykaitos procesus, todėl apsaugo ne tik nuo nepageidaujamų kilogramų, bet taip pat užkerta kelią įvairioms kraujagyslių ligoms, taip pat manoma, jog esant diabeto rizikai pristabdo šios ligoms progresavimą.

  • Smegenų veiklos gerinimas

Reguliariai atliekami pritūpimai garantuoja aštrų protą? Britų mokslininkai mano, kad taip. Atlikę įvairius bandymus tyrėjai padarė išvadas, kad reguliarūs fiziniai pratimai, stiprinantys apatinius kūno raumenis, daro didelę teigiamą įtaką smegenų veiklai (pozityvūs pokyčiai ypač pastebimi senstant, kai produktyvumas natūraliai pradeda mažėti).

pritūpimai

shutterstock.com

Kaip teisingai daryti pritūpimus?

Vienas svarbiausių aspektų yra teisinga stovėsena. Nugara turi būti tiesi, tačiau neįtempta. Kojos pečių plotyje, rankos nuleistos žemyn. Kūną reikia leisti žemyn, stumiant klubus atgal ir lenkiant kelius. Leidžiantis žemyn rankos turi kilti į viršų ir pasiekti krūtinės lygį, o apatinė kūno dalis – pasiekti žemiausią įmanomą nusileidimo tašką. Svarbu, jog pritūpiant kūno svoris pasiskirstytų per visą pėdą – nuo kulnų iki pirštų. O užbaigus pritupimą ir grįžtant į pradinę padėti reikėtų „remtis“ į kulnus.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti
Sportas

Kad sportuoti būtų dar patogiau: patarimai, kuriais norėsite pasinaudoti

Sportas – sveikata, tačiau net ir sportuojant yra aibė būdų, kaip savo kūną galite ne sustiprinti, o padaryti jam žalą. Nors sportuojant traumos, deja, yra neišvengiamos, laiku priimti teisingi sprendimai gali ženkliai sumažinti jų tikimybę – dalinamės laiko išbandytais patarimais, kurie leis jums sportuoti saugiai ir patogiai. Sportiniai bateliai – esminiai Nebent užsiimate joga, gimnastika, […]

views 1668
Sportas

Rita Girdvainytė: „Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma“

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 7643
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 77867
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 4684
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 5175