Puiki savijauta ir dailios kūno formos yra daugelio siekiamybė, tačiau kaip išlaikyti sveiką balansą, siekiant ilgalaikio rezultato, o ne trumpalaikio efekto?
Atsakymas į šį retorinį klausimą tikrai yra. Reikia tik šiek tiek pakeisti savo įpročius ir susikurti kasdieninius ritualus, kurie po truputėlį padės keisti ir gyvenimo būdą į sąmoningesnį suvokimą, savęs pažinimą ir džiaugsmą, matant teigiamus subalansuotos mitybos rezultatus. Siūlome pasirinkti ir savo gyvenime pritaikyti bent vieną ar kelis siūlomus ritualus, padėsiančius numesti svorio.
1) Stenkitės daugiau gerti skysčių ir vandens. Dažnai mūsų smegenys negali atpažinti troškulio, todėl norėdami atsigerti, mes renkamės užkandį. Tai yra viena dažniausiai prisitaikančių mitybos klaidų. Taigi reiktų pasirūpinti tuo, kad po ranka nuolat būtų vandens, kurio galėtumėte atsigerti. Pasitaiko atvejų, kai žmonės nemėgsta jo gerti, tuomet galima jį paskaninti įvairiomis šviežiomis uogomis, šlakeliu natūralių sulčių ar prieskoninėmis žolelėmis. Nebijokite eksperimentuoti ir susikurti savo unikalų skonį, tuomet bus žymiai lengviau vandens gėrimą paversti įpročiu.
2) Nusistatykite valgymo režimą. Norint sulieknėti, ne tik svarbu stebėti ką valgai, bet ir kaip tą darai. Įvairūs mitybos specialistai rekomenduoja valgyti 4-5 kartus per dieną.
Siūloma laikytis režimo valgant pusryčius, pietus ir vakarienę, o tarp jų – įtraukti du užkandžius, vidutinio dydžio vaisių (obuolį, apelsiną ar kivi). Rekomenduojama valgyti kas 3,5 – 4 valandas, paskutinis dienos maistas turėtų būti ne vėliau nei 8 valandą vakaro.
3) Valgykite daugiau sezoninių vaisių ir daržovių. Kiekvienas metų laikas yra puikus tuo, kad galima rinktis įvairius sezoninius vaisius ir daržoves. Žinoma žiemą ir anksti pavasarį Lietuvos klimato sąlygos neleidžia natūraliai užsiauginti įvairių daržovių ir žalumynų. Tačiau tuomet galime mėgautis įvairiais šakniagumbiais, pvz. pastarnokais, ropėmis, salierų gumbais iš kurių galima pagaminti puikaus skonio salotų ar troškinį.
4) Stenkitės kiek įmanoma daugiau gaminti maisto namuose. Tuomet galėsite ne tik būti užtikrinti dėl maisto kokybės, bet ir tiksliai žinosite visus ingredientus. Bus paprasta kontroliuoti ne tik maisto kaloringumą, bet ir porcijų dydį.
5) Stebėkite savo nuotaikas ir nepasiduokite blogoms emocijoms. Dažnai kai jaučiamės prislėgti, liūdni, vieniši ar kas nepasiseka nesąmoningai siekiame maisto, tikėdami, kad pavalgę pasijusime geriau. Tačiau tai tik laikinas efektas ir saviapgaulė. Kaskart taip pasijutus, reiktų save palepinti, užsiimti aktyvia veikla, pvz. išeiti pasivaikščioti, įsijungus mėgstamą muziką pašokti ar tiesiog atsistojus gerai išsirąžyti. Judėjimas skatina laimės hormono – seratonino išsiskyrimą dėl to greitai galite pasijusti geriau.
Svarbiausia kasdien rasti laiko sau, nesvarbu ar tai darysite laikydamiesi šių ritualų ar sukursite savo. Tik meilė sau, reguliarus poilsis ir sąmoningumas gali padėti pasiketi trokštamų rezultatų, svarbu tai paversti savo kasdieninio gyvenimo dalimi.