Sportas

Pratimai visą dieną praleidžiantiems prie kompiuterio

Publikuotas 2015 lapkričio 25 views 5754

Ar didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami ir kūprindamiesi prie kompiuterio? Pasak specialistų, sėdėjimas visą dieną yra tarsi lėtas “savęs žudymas” arba bent jau užtikrintai atims iš jūsų gyvenimo keletą brangių metų.

Šiais laikais, dauguma žmonių dirba sėdimą darbą biuruose ar įvairiose įmonėse ir dienų dienas žiūri į kompiuterio ekraną. Nors toks darbas mėgstamas ir atrodo itin patogus, tačiau nėra naudingas žmogaus sveikatai. Dažnas ir per ilgas sėdėjimas skatina ne vien tik stuburo, bet ir širdies, virškinimo, akių ligas, taip pat itin kenkia kraujagyslėms, ypatingai – kojų venoms. Teigiama, jog sėdimas darbas iš žmogaus gyvenimo gali atimti net dešimt metų, jei nesiimama jokių priemonių.

Per ilgas sėdėjimas lėtai keičia žmogaus kūną ir vidinių organų išsidėstymą. Ilgainiui jie tampa suspausti ir susiglaudę tarpusavyje, dėl to yra priversti veikti mažesnėje erdvėje nei jiems pakanka. Su laiku, stuburas pradeda silpnėti dėl nenatūralios sąnarių padėties. Klubų raumenys ir sąnariai pradeda trumpėti ir įsitempti, dėl to tampa nepatogu stovėti tiesiai. Galiausiai dėl judėjimo stokos pablogėja kraujo cirkuliacija. Iš dalies, būtent dėl šios priežasties kojos ir keliai padidėja ir patinsta. Šio proceso esmė yra grėsminga ir aiški: jei per dieną didžiąją laiko dalį prasėdite, galite pridaryti savo kūnui didelės žalos. Kuo daugiau laiko praleidžiate sėdėdami, tuo didesni pokyčiai.

Pagelbėti savo kojoms bei sumažinti nuovargį galite labai paprastai ir greitai. Paprasčiausias kojų pakėlimas, grįžus namo po darbo, padeda jas atpalaiduoti ir pagerinti kraujotaką. Venų profilaktikai galima naudoti specialiai tam skirtas gydomąsias kompresines kojines. Tačiau geriausia profilaktika užtikrinti kojų ir venų sveikatai visgi yra judėjimas. Tai gali būti paprasti tempimo ir raumenų atpalaidavimo pratimai, arba trumpa ir intensyvi mankšta. Po darbo užtenka skirti vos 15 minučių lengvai mankštai, kuri gali padėti palaikyti sveiką kūną. Tereikia turėti patogų ir minkštą porolono volą ar smėlio cilindrą, kuris idealiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, ir nepagailėti 15 minučių savo sveikatai.

Pasirinkę šį mankštos būdą, greitai atliksite nesunkius, bet veiksmingus ir atpalaiduojančius pratimus.

1 pratimas

Jei visą dieną praleidžiate sėdėdami, vėliau turite palepinti sėdmenis ir suteikti šiai savo kūno vietai šiek tiek meilės. Šis pratimas padės daugiau nei vien tik atpalaiduoti sėdmenų raumenis. Tokiu būdu taip pat atpalaiduosite viršutinį dvigalvį raumenį ir padėsite pašalinti įtampą iš apatinės nugaros dalies.

Atlikimas:

Pasidėkite porolono volą nugaros apačioje, ties sėdmenimis. Laikykite kojas sulenktas per kelius, vieną koją užkelkite įstrižai kelio, rankomis už nugaros atsiremkite į žemę. Tuomet, įtempkite sėdmenų raumenis, palaikykite 2 minutes ir atleiskite.

2 pratimas

Kaip jau minėta, sėdint ilgus laiko tarpus, klubų raumenys lėtai trumpėja ir tampa įsitempę. Įsitempę klubai trukdo jausti komfortą stovint tiesiai, o sąnarių įtampa apkrauna apatinę nugaros dalį.

Atlikimas:

Išsitieskite šonu, po apatine koja, kiek žemiau nei jūsų klubas, pasidėkite porolono volą (arba minkštą kamuoliuką), padėkite pėdą ties kitu keliu ant žemės, viršutinę koją sulenkiant. Ritinkite volą tarp kelio ir klubo, tokiu būdu masažuosite raumeninį audinį ir sausgysles. Pratimą darykite pirmyn ir atgal, pagal savo galimybių ribas.

3 pratimas

Didelis šio paprasto pratimo privalumas – dalis judesio pereina per pečius, tokiu būdu šis pratimas padeda mažinti įtampą, kuri susikaupė kūne per visą savaitę. Šis pratimas padeda išvengti sindromo, kuris atsiranda dėl ilgai sėdimo darbo ir teigiamai veikia nugarą, jos raumenis ir stuburą.

Atlikimas:

Atsigulkite ant nugaros, po ja pasidėję volą. Sulenkite kojas per kelius, pakelkite sėdmenis nuo žemės. Porolono volas turėtų būti po pečiais, ties mentėmis. Tuomet apkabinkite save rankomis, plaštakas dėkite ant pečių. Atlikdami šį pratimą, ritinkite volą žemyn link apatinės nugaros dalies, vėliau atgal į viršų, link pečių, pajauskite tempimą nugaroje. Pakartokite pratimą tiek, kiek leidžia kūno galimybės ir neskubėkite, kad pratimas duotų didžiausią naudą ir rezultatą.

Norėdami išvengti nemalonių ligų dėl ilgo sėdėjimo, stenkitės prieš darbą ir po jo nepamiršti atlikti tempimo pratimų. Didelę energijos porciją suteiktumėte savo kūnui visai dienai, jei atliktumėte rytinę mankštą. Darbo metu pasistenkite bent minimaliai mankštintis darbo vietoje, pavyzdžiui, palankstyti pėdas ir kojų pirštus. Dirbant kas valandą darykite mažą pertraukėlę ir pavaikščiokite. Tokiu būdu pagerinsite kraujo cirkuliaciją kojose, leisite pailsėti akims ir pagerinsite medžiagų apykaitos procesą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 1619
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 64570
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 1458
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 1798
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 3217