Radote klaidą? Radote klaidą?
Sportas

24 būdai atgauti jėgas per 5 minutes

tags
Publikuotas 2015 lapkričio 20 views 5321

Gavote 364 pranešimus į paštą, reikalaujančius greito atsakymo, po 5 minučių bus susirinkimas, o Jūs jam nepasiruošėte, galva sukasi nuo informacijos pertekliaus… Stop, atėjo laikas atgauti jėgas! Pateikiame į sritis suskirstytą sąrašą būdų, padėsiančių atgauti jėgas per 5 minutes.

Valgiai ir gėrimai

 1. Išgerkite puodelį žaliosios arbatos. Žalioji arbata – L-tianino, natūralaus antidepresanto, šaltinis. Ji puikiai padeda susidoroti su stiprėjančiu pykčio jausmu ir susijaudinimu.
 2. Užkąskite šokolado. Visai nedidelis kiekis saldumynų padės nusiraminti ir pagerinti nuotaiką. Juodasis šokoladas reguliuoja kortizolio, streso hormono, lygį ir normalizuoja medžiagų apykaitą.
 3. Suvalgykite šiek tiek medaus. Nebloga alternatyva šokoladui. Medus gerai kovoja su depresija ir nerimu.
 4. Pakramtykite kramtomosios gumos. Kramtomoji guma – tai stebėtinai greitas ir paprastas būdas įveikti stresą. Vos per kelias minutes kramtomoji gali sumažinti nerimą ir kortizolio lygį organizme.
 5. Užkąskite ko nors traškaus. Jeigu nevalgote saldaus maisto, pasimėgaukite kuo nors ne per daug sūriu, geriausia – riešutais arba daržovėmis.

Panirkite į savo vidinį pasaulį

 1. Meditacija. Visai nebūtina ieškoti atskirties kalnų apsuptyje. Viskas, ko jums reikia – tai rami ir tyli vieta. Raskite tokią vietelę, įsipatoginkite, užsimerkite ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą.
 2. Prigulkite pailsindami galvą. Niekas neneigia pilnaverčio miego naudos, bet biure pamiegoti retai kam įmanoma. Tačiau, jei turite ką nors, ant ko galima padėti galvą (pagalvė, pagalvėlė, netgi jūsų sudėtos rankos), prigulkite keletai minučių ir įsivaizduokite, kad gulite ant kempinės, įsiurbiančios visas jūsų problemas.
 3. Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Gilūs, lėti įkvėpimai sumažina kraujo spaudimą ir širdies dūžių dažnį. Jeigu žinote specialių kvėpavimo pratimų – neverta apie juos pamiršti.
 4. Išbandykite progresyviąją relaksaciją. Jeigu jums neramu, sugniaužkite kumščius, po to atgniaužkite. Kartokite tiek, kiek reiks. Raumenų susitraukimai turi teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek ir psichinei būklei. Be to, tai puikus būdas greitai užmigti vakare.
 5. Suskaičiuokite iki 10 ir atvirkščiai. Tai puikus būdas atsigauti, kai negalite ilgam atsitraukti nuo darbų.
 6. Leiskite veikti vaizduotei. Tiesiog kelias minutes įsivaizduokite įdomų arba malonų vaizdą. Šis nedidelis žaidimas su savo sąmone bemat pagerins nuotaiką.
 7. Užsimerkite. Atsitverkite nuo šurmulio tiesiog užsimerkdami 5 minutėms ir į nieką nekreipkite dėmesio.
24 būdai atgauti jėgas per 5 minutes

24 būdai atgauti jėgas per 5 minutes

Masažas

 1. Rankų masažas. Rankos sutelkia daug streso, ypač tai tinka žmonėms, spausdinantiems klaviatūra. Skirkite laiko 5 minučių rankų masažui. Tai padės sulėtinti pernelyg intensyvų širdies ritmą.
 2. Atsineškite nedidelį kamuolį ir paridenkite jį pėdomis. Tokiu būdu jūs gausite improvizuotą, atpalaiduojantį kojų masažą.
 3. Turėkite po ranka antistresinį kamuoliuką. Naudokitės juo tada, kai, atrodo, jog trūksta kantrybė. Antistresinis kamuoliukas – paprastas ir taikus būdas įtampai sumažinti.
 4. Užlašinkite šalto vandens ant riešo ir už ausų. Šiose srityse yra stambios venos. Jas atvėsinant galima nuraminti visą organizmą.

Aplinkos pakeitimas

 1. Pasimėgaukite saule. Saulės šviesa visada pakelia nuotaiką. Taip pat tai veiksminga priemonė gydyti žmones nuo streso.
 2. Pažiūrėkite pro langą. Ne, nešnipinėkite kaimynų. Savo aplinkos stebėjimas atpalaiduoja daug geriau, nei televizoriaus ekranas.
 3. Pasivaikščiokite greitu žingsniu. Kuomet jums sunku ties kuo nors susikaupti, pasivaikščiokite greitu žingsniu. Tai yra dvigubai naudinga: jūs galite pabūti vienas su savimi ir gauti šiek tiek fizinio krūvio.

Kūryba ir pramogos

 1. Išliekite visus savo jausmus ant popieriaus. Surašytos problemos kartais atrodo ne tokios gąsdinančios.
 2. Pabandykite išspręsti kryžiažodį. Smegenys nukreips dėmesį į žaidimą ir tai padės susidoroti su stresu.

Malonūs kvapai

 1. Turėkite po ranka savo mėgstamą aromatą. Tai gali būti gėlės vazonėlyje arba eteriniai aliejai. Raminantys aromatai sumažina stresą stimuliuodami uoslės receptorius nosyje, besijungiančius su ta smegenų dalimi, kuri reguliuoja emocijas. Citrusiniai ir kavos aromatai tam tinka geriausiai.

Bendravimas ir malonumai

 1. Pradėkite planuoti savo poilsį. Teigiamos mintys apie artėjančias atostogas nuvys šalin artėjančią depresiją.
 2. Po įtemptos darbo dienos nėra nieko geriau už apkabinimą. Jeigu artimieji ir draugai ne visada yra šalia, naminis gyvūnas išgelbės jus nuo artėjančios melancholijos bet kurią minutę. Tiesiog stipriau apkabinkite savo augintinį.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 311
efektyvūs pratimai sėdmenims
Sportas

5 efektyvūs pratimai sėdmenims

Pavargote nuo pritūpimų? Mes suprantame. Todėl pristatome naujus pratimus, kurie sustiprins dvigalvius raumenis, kad turėtumėte stangresnius sėdmenis. Pasirenkite atrodyti dar gražiau savo naujuose džinsuose! Klubų pakėlimas Atsigulkite ant grindų (ant nugaros). Pakelkite klubus, kad jūsų kūnas suformuotų tiesią liniją nuo pečių iki kelių. (A), pakelkite vieną kelį prie krūtinės (B), sugrąžinkite atgal, pakelkite savo kitą […]

views 22154
geriausias pratimas nugaros raumenims
Sportas

Geriausias pratimas nugaros raumenims

Keliai prie krūtinės pratimas lavina nugaros lankstumą ir taip pat ją atpalaiduoja. Šis pratimas nėra jau toks sudėtingas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jis padės jums gerai jaustis po sodininkystės, namų ruošos darbų ar įtempto darbo prie kompiuterio. Kaip šis pratimas padeda jūsų nugarai Jei kasdien darysite keliai prie krūtinės pratimą, padidinsite savo judesių […]

views 255
Sportas

2 pratimai, suaktyvinantys organizmo savireguliacijos procesą

Osteopatijos tėvas Andrew Taylor Still suprato, jog gyvybingumo pagrindas yra nepertraukiamas judėjimas ir netrukdoma kraujo, limfos bei intersticinio skysčio apytaka. Jei įgyvendiname šias dvi sąlygas, mūsų kūno ląstelės lengviau aprūpinamos maisto medžiagomis ir deguonimi, iš jų pašalinami toksinai. Šiuolaikinis gyvenimo būdas – gyvybingumo priešas nr. 1 Norėdami būti sveiki ir išlaikyti gyvybingumą, turime žinoti, kas […]

views 223
Sportas

Iššūkis skubantiems: 7 minučių trukmės treniruotė visam kūnui

Sakote, kad nuo tobulo pilvuko ir tvirtų tarsi plienas bicepsų jus stabdo tik laiko trūkumas? Metame jums iššūkį ir pristatome vos 7 minučių treniruotę, įdarbinančią visus svarbiausius raumenis, pagreitinančią medžiagų apykaitą ir suteikiančią energijos. Atlikdami ją ne dažniau nei kas antrą dieną, būtinai pasidalinkite rezultatais! Kaip atlikti šiuos pratimus? Kiekvieno pratimo, atliekamo aukštu intensyvumu, trukmė […]

views 229