Sportas

24 būdai atgauti jėgas per 5 minutes

Publikuotas 2015 lapkričio 20 views 6131

Gavote 364 pranešimus į paštą, reikalaujančius greito atsakymo, po 5 minučių bus susirinkimas, o Jūs jam nepasiruošėte, galva sukasi nuo informacijos pertekliaus… Stop, atėjo laikas atgauti jėgas! Pateikiame į sritis suskirstytą sąrašą būdų, padėsiančių atgauti jėgas per 5 minutes.

Valgiai ir gėrimai

 1. Išgerkite puodelį žaliosios arbatos. Žalioji arbata – L-tianino, natūralaus antidepresanto, šaltinis. Ji puikiai padeda susidoroti su stiprėjančiu pykčio jausmu ir susijaudinimu.
 2. Užkąskite šokolado. Visai nedidelis kiekis saldumynų padės nusiraminti ir pagerinti nuotaiką. Juodasis šokoladas reguliuoja kortizolio, streso hormono, lygį ir normalizuoja medžiagų apykaitą.
 3. Suvalgykite šiek tiek medaus. Nebloga alternatyva šokoladui. Medus gerai kovoja su depresija ir nerimu.
 4. Pakramtykite kramtomosios gumos. Kramtomoji guma – tai stebėtinai greitas ir paprastas būdas įveikti stresą. Vos per kelias minutes kramtomoji gali sumažinti nerimą ir kortizolio lygį organizme.
 5. Užkąskite ko nors traškaus. Jeigu nevalgote saldaus maisto, pasimėgaukite kuo nors ne per daug sūriu, geriausia – riešutais arba daržovėmis.

Panirkite į savo vidinį pasaulį

 1. Meditacija. Visai nebūtina ieškoti atskirties kalnų apsuptyje. Viskas, ko jums reikia – tai rami ir tyli vieta. Raskite tokią vietelę, įsipatoginkite, užsimerkite ir sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą.
 2. Prigulkite pailsindami galvą. Niekas neneigia pilnaverčio miego naudos, bet biure pamiegoti retai kam įmanoma. Tačiau, jei turite ką nors, ant ko galima padėti galvą (pagalvė, pagalvėlė, netgi jūsų sudėtos rankos), prigulkite keletai minučių ir įsivaizduokite, kad gulite ant kempinės, įsiurbiančios visas jūsų problemas.
 3. Sutelkite dėmesį į savo kvėpavimą. Gilūs, lėti įkvėpimai sumažina kraujo spaudimą ir širdies dūžių dažnį. Jeigu žinote specialių kvėpavimo pratimų – neverta apie juos pamiršti.
 4. Išbandykite progresyviąją relaksaciją. Jeigu jums neramu, sugniaužkite kumščius, po to atgniaužkite. Kartokite tiek, kiek reiks. Raumenų susitraukimai turi teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek ir psichinei būklei. Be to, tai puikus būdas greitai užmigti vakare.
 5. Suskaičiuokite iki 10 ir atvirkščiai. Tai puikus būdas atsigauti, kai negalite ilgam atsitraukti nuo darbų.
 6. Leiskite veikti vaizduotei. Tiesiog kelias minutes įsivaizduokite įdomų arba malonų vaizdą. Šis nedidelis žaidimas su savo sąmone bemat pagerins nuotaiką.
 7. Užsimerkite. Atsitverkite nuo šurmulio tiesiog užsimerkdami 5 minutėms ir į nieką nekreipkite dėmesio.
24 būdai atgauti jėgas per 5 minutes

24 būdai atgauti jėgas per 5 minutes

Masažas

 1. Rankų masažas. Rankos sutelkia daug streso, ypač tai tinka žmonėms, spausdinantiems klaviatūra. Skirkite laiko 5 minučių rankų masažui. Tai padės sulėtinti pernelyg intensyvų širdies ritmą.
 2. Atsineškite nedidelį kamuolį ir paridenkite jį pėdomis. Tokiu būdu jūs gausite improvizuotą, atpalaiduojantį kojų masažą.
 3. Turėkite po ranka antistresinį kamuoliuką. Naudokitės juo tada, kai, atrodo, jog trūksta kantrybė. Antistresinis kamuoliukas – paprastas ir taikus būdas įtampai sumažinti.
 4. Užlašinkite šalto vandens ant riešo ir už ausų. Šiose srityse yra stambios venos. Jas atvėsinant galima nuraminti visą organizmą.

Aplinkos pakeitimas

 1. Pasimėgaukite saule. Saulės šviesa visada pakelia nuotaiką. Taip pat tai veiksminga priemonė gydyti žmones nuo streso.
 2. Pažiūrėkite pro langą. Ne, nešnipinėkite kaimynų. Savo aplinkos stebėjimas atpalaiduoja daug geriau, nei televizoriaus ekranas.
 3. Pasivaikščiokite greitu žingsniu. Kuomet jums sunku ties kuo nors susikaupti, pasivaikščiokite greitu žingsniu. Tai yra dvigubai naudinga: jūs galite pabūti vienas su savimi ir gauti šiek tiek fizinio krūvio.

Kūryba ir pramogos

 1. Išliekite visus savo jausmus ant popieriaus. Surašytos problemos kartais atrodo ne tokios gąsdinančios.
 2. Pabandykite išspręsti kryžiažodį. Smegenys nukreips dėmesį į žaidimą ir tai padės susidoroti su stresu.

Malonūs kvapai

 1. Turėkite po ranka savo mėgstamą aromatą. Tai gali būti gėlės vazonėlyje arba eteriniai aliejai. Raminantys aromatai sumažina stresą stimuliuodami uoslės receptorius nosyje, besijungiančius su ta smegenų dalimi, kuri reguliuoja emocijas. Citrusiniai ir kavos aromatai tam tinka geriausiai.

Bendravimas ir malonumai

 1. Pradėkite planuoti savo poilsį. Teigiamos mintys apie artėjančias atostogas nuvys šalin artėjančią depresiją.
 2. Po įtemptos darbo dienos nėra nieko geriau už apkabinimą. Jeigu artimieji ir draugai ne visada yra šalia, naminis gyvūnas išgelbės jus nuo artėjančios melancholijos bet kurią minutę. Tiesiog stipriau apkabinkite savo augintinį.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sportas

Rita Girdvainytė: “Sportas irgi yra meilės ir dėmesio sau forma”

Ji žavi, jauna ir be galo aktyvi. Taip galima pristatyti žaviąją Klaipėdoje gyvenančią fitneso trenerę Ritą Girdvainytę, kuriai sportas yra tik viena iš veiklų. Su ja kalbamės apie tai, kaip surasti įkvėpimą sportui, aktyviai veiklai bei neprarasti motyvacijos. Šį rudenį rinkimės gyventi sveikai ir aktyviai!  Rita, esi fitneso trenerė. Kaip sportas atsirado Tavo gyvenime? Taip, […]

views 3876
Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites
Sportas

Iššūkis: taisyklinga laikysena per 3 savaites

Taisyklinga laikysena per 3 savaites? Įmanoma! Ši programa padės pastebimai pagerinti laikyseną. Ar priimate iššūkį? Kūprindamiesi atrodome pavargę, mažiau pasitinkintys savimi, tačiau svarbiausia tai, kad netaisyklinga laikysena ilgainiui lemia kur kas didesnes problemas – nugaros ir kaklo skausmus. Ar žinote, kad pagerinę laikyseną kartu padėsite ir virškinimui, būsite atsparesni stresui, o kur dar puiki nuotaika! […]

views 70286
Sportas

5 idealūs pratimai, kuriuos reikia atlikti paplūdimyje

Paplūdimys – ideali vieta paįvairinti savo kasdieninę mankštą. Pateikiame 5 pratimų rekomendacijas, kuriuos galite praktikuoti ant smėlio, o geriausia, kad jas galite atlikti su bikini, basomis ar su  sportine apranga. Tiesiog nepamirškite gerti daug vandens ir kelias valandas pabūti pavėsyje, kad išvengtumėte šilumos smūgio. Atsispaudimai Šis pratimas atliekamas siekiant tonizuoti tricepsą ir pilvą. Jei esate […]

views 2959
Sportas

Kodėl kiekvienas turėtų pradėti skaičiuoti žingsnius?

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Ėjimas – vienas saugiausių būdų sustiprėti, pagerinti sveikatą. Dabar, vasarą, kai lauke šilta bei saulėta, būtų nuodėmė neišnaudoti progos pasivaikščioti parke ar prie jūros! Eiti gebame visi, nes tai yra prigimtinė mūsų savybė, tačiau ne visada tai darome tinkamai. Taisyklingai vaikščiodami stiprinsite širdį, ugdysite ištvermę ir sudeginsite papildomų kalorijų. Gal jau […]

views 3386
Geriausia treniruotė pilvo presui
Sportas

Geriausia treniruotė pilvo presui

Norint turėti pilvo presą, reikia daug pastangų. Pateikiame jums pratimus, kurie padalinti į tris dalis. Derinant šiuos pratimus su sveika mityba padės jums palaikyti plokščią pilvą ištisus metus.  Dėmesys viršutiniam pilvo presui. Pratimui naudojamas kamuolys Atsisėskite ant gerai pripūsto pratybų kamuolio. Padėkite rankas už galvos ir vaikščiokite savo kojomis nuo kamuolio. Kamuolys turėtų siekti klubus […]

views 4885