Atsibodo kiekvieną rytą šepetyje išvysti kuokštą plaukų, o mylimasis skundžiasi dėl nuolat užsikemšančios vonios? Pradeda atrodyti, kad savo šukuosena tuoj priminsite Houmerį Simpsoną? Tuomet nieko nelaukdami išsiaiškinkite plaukų slinkimo priežastis ir išsirinkite tinkamiausią natūralią gydymo priemonę.
Pagrindinės plaukų slinkimo priežastys:
- Fizinis stresas, pavyzdžiui, operacija, automobilio avarija, staigus svorio netekimas, sunki liga (kai kuriais atvejais net gripas), gimdymas dažnai sukelia laikiną plaukų slinkimą. Vos tik kūnas atsigaus, augimo procesas susinormalizuos.
- Pernelyg didelis vitamino A kiekis taip pat paskatina plaukų slinkimą. Neapsigaukite: šis vitaminas, kaip ir visi kiti, žmogui – būtinas, tačiau negalima viršyti rekomenduojamų dozių. Šiuo atveju – 700-900 mikrogramų per dieną. Panašiai plaukus veikia ir vitamino B trūkumas.
- Nepakankamas baltymų kiekis organizme – viena dažniausių plaukų slinkimo priežasčių, todėl rekomenduojama į racioną įtraukti daugiau mėsos, kiaušinių, pieno produktų, žuvies, ankštinių daržovių, tofu, bolivinės balandos.
- Sutrikę moteriški hormonai. Plaukai gali pradėti slinkti nėštumo bei menopauzės metu, pakeitus kontraceptines tabletes arba nutraukus jų vartojimą. Jei įtariate šią priežastį, būtinai pasikonsultuokite su ginekologu. Beje, labai dažnai dėl slinkimo kaltas ir policistinių kiaušidžių sindromas.
- Emocinis stresas plaukų slinkimą lemia kur kas rečiau nei fizinis, tačiau jei išgyvenate sunkų laikotarpį, neverta numoti ranka į patiriamas emocijas. Tokiu atveju būtina išmokti suvaldyti stresą, pavyzdžiui, medituoti, sportuoti, lankyti psichoterapiją ir t.t.
- Anemija (mažakraujystė). Nuo šio sutrikimo kenčia maždaug viena iš dešimties vaisingo amžiaus moterų. Greičiausias būdas sunormalizuoti plaukų augimą bei atgauti sveikatą – vartoti geležies papildus.
- Hipotirozė, arba skydliaukės hormonų sutrikimas, o kartu ir slenkančių plaukų problema gali būti išspręsta medikamentų ir mitybos pagalba.
- Kai kurie medikamentai, pavyzdžiui, antidepresantai, kraują skystinantys vaistai, uždegimą malšinantys preparatai, kraujo spaudimą reguliuojantys vaistai.
- „Ekstremalios“ šukuosenos bei pernelyg dažnas cheminių priemonių plaukams naudojimas. Tokios šukuosenos kaip afrikietiškos kasytės, dredai, cheminis sušukavimas, taip pat nuolatinis plaukų formavimo priemonių, tiesinimo ar sukimo žnyplių naudojimas, džiovinimas karšto oro srove.
- Sezoniškumas ir amžius. Nereikia pamiršti, jog daugiau plaukų iškrenta rudenį ir pavasarį, nuo šios problemos dažniau kenčia vyresnio amžiaus žmonės.
Kiekvienas specialistas patikins, jog sveikas organizmas = sveiki ir spindintys plaukai, tačiau kol stiprinate kūną, verta išbandyti ir šias natūralias priemones.
shutterstock.com
- Masažas su natūraliais aliejais – pirmoji pagalba slenkantiems plaukams. Priemonės paskatina kraujotaką į folikulus, pagerina galvos odos būklę, aprūpina šaknis būtinais vitaminais ir mineralais. Be to, kvapni procedūra padeda atsipalaiduoti.
Efektyviausiai plaukus atgaivins ir jų slinkimui kelią užkirs kokosų, migdolų, ricinos, alyvuogių, argano, stručių taukų ir kviečių gemalų aliejai. Jų poveikį sustiprins keletas lašų rozmarinų eterinio aliejaus.
Kaip naudoti? Tokį mišinį švelniai įmasažuokite į odą, plaukus susukite į rankšluostį, po valandos (galima palikti ir per naktį) išplaukite plaukus šampūnu. Masažą atlikite bent kartą per savaitę.
- Alavijas atstato galvos odos ir plaukų pH balansą, taip pat giliai įsiskverbia į folikulus, juos aprūpina vitaminais bei mineralais ir tokiu būdu skatina augimą.
Kaip naudoti? Išplovę plaukus, švelniais judesiais į galvos odą įmasažuokite alavijo gelį. Po 15 minučių išskalaukite drungnu vandeniu.
- Graikiškas jogurtas veikia kaip natūralus kondicionierius, aprūpina plaukus vitaminu B5 bei baltymais. Tuo tarpu kaukės sudėtyje esantis medus apsaugo plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio.
Kaip naudoti? Sumaišykite du valgomuosius šaukštus graikiško jogurto, 1 valgomąjį šaukštą medaus ir iš 1 citrinos išspaustas sultis. Gauta pasta padenkite galvos odą ir plaukų šaknis, po 30 minučių išskalaukite drungnu vandeniu.
- Saldymedis ne tik ramina suerzintą galvos odą bei skatiną plaukų augimą, bet ir padeda atsikratyti pleiskanų.
Kaip naudoti? Sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą saldymedžio miltelių, 1 arbatinį šaukštelį šafrano ir 1 stiklinę pieno. Prieš eidami miegoti, gautu mišiniu padenkite galvos odą, kitą rytą išplaukite plaukus įprastomis priemonėmis. Procedūrą kartokite 2 kartus per savaitę.
- Svogūnas, nors ir ne tik kvapnus, pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl puikiai susidoroja su galvos odos infekcijų sukėlėjais. Daržovėje netrūksta sieros, skatinančios kraujotaką į folikulus ir taip skatinančios plaukų augimą. Tiesa, naudodami svogūno sultis, venkite jų patekimo į akis!
Kaip naudoti? Išspauskite iš svogūno sultis, pridėkite 1-2 valgomuosius šaukštus medaus. Jei erzina kvapas, įlašinkite keletą lašų rožių hidrolato. Gauta mase padenkite plaukus ir galvos odą, po 40-50 minučių nuplaukite.
- Kinrožė turi visų plaukams reikalingų vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vitamino C ir B2, fosforo. Augalas taip pat gerina kraujotaką bei pašalina toksinus.
Kaip naudoti? Susmulkinkite ~10 kinrožės žiedų, juos sumaišykite su kokosų ar sezamų aliejumi. Gauta mase padenkite galvos odą, po keleto valandų nuplaukite įprastomis priemonėmis.
- Žalioji arbata naudinga ne tik organizmo sveikatai, bet ir grožiui. Gėrimas pagerina kraujotaką į folikulus ir taip skatina plaukų augimą, todėl gali pakeisti įprastą kondicionierių.
Kaip naudoti? 2 žaliosios arbatos maišelius užpilkite 2-3 stiklinėmis karšto vandens, palaukite kol atvės. Ištraukę maišelius, skysčiu išskalaukite plaukus, jį įmasažuokite į galvos odą. Kartokite 2 kartus per savaitę.
- Kiaušinių baltymuose gausu baltymų, B grupės vitaminų ir kitų plaukų sveikatai naudingų medžiagų. Lažinamės, kad šią priemonę visada rasite savo šaldytuve!
Kaip naudoti? Į vieno kiaušinio baltymą įpilkite arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus, abu ingredientus gerai išplakite. Gauta mase padenkite galvos odą ir plaukus, juos susukite į rankšluostį. Po 15-20 minučių išskalaukite drungnu vandeniu ir išplaukite šampūnu. Procedūrą atlikite 2 kartus per savaitę.
shutterstock.com
- Bulvėse netrūksta plaukus stiprinančio kalio, vitamino C ir geležies, o meduje esantys antioksidantai saugo plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio.
Kaip naudoti? Nulupkite ir nupjaukite bulvę, ją įdėkite į elektrinį trintuvą ir trinkite tol, kol susidarys tyrės konsistenciją. Tyrę nukoškite, gautas bulvės sultis sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu medaus ir 1 arbatiniu šaukšteliu vandens. Gauta mase ištrinkite plaukus ir galvos odą, po 30-ies minučių nuplaukite šampūnu. Užteks vos vieno karto per savaitę.
- Citrinos sultys veiksmingai sutraukia galvos odos poras ir tokiu būdu kontroliuoja plaukų slinkimą. Vaisiaus sudėtyje esanti alfa hidroksi rūgštis pašalina negyvas odos ląsteles bei pleiskanas, taip pat citrinos aprūpina galvos odą galybe vitamino C. Tiesa, šia procedūra nepiktnaudžiaukite, kadangi per dažnas sulčių vartojimas gali išsausinti odą!
Kaip naudoti? Iš 2-3 citrinų išspauskite sultis, jas sumaišykite su 1 stikline šilto vandens. Masažuodami galvos odą, gautu mišiniu išskalaukite plaukus. Po 5 minučių likučius nuplaukite drungnu vandeniu.
- Chna milteliai jau šimtus metų buvo naudojami kaip natūralūs plaukų dažai bei kondicionierius. Jie pasirinkti ne veltui, kadangi efektyviai stiprina plaukus. Efektą pagerinsite chna sumaišydami su garstyčių aliejumi.
Kaip naudoti? Į nedidelį puodą įpilkite 250 ml garstyčių aliejaus, tuomet įberkite keletą nuplautų ir išdžiovintų chna lapelių. Virinkite mišinį tol, kol lapeliai apdegs, tuomet nukoškite. Gautą aliejų supilkite į sandariai uždaromą indą ir reguliariai įmasažuokite į galvos odą.
- Česnakuose, kaip ir svogūnuose, netrūksta plaukų augimą skatinančios sieros.
Kaip naudoti? Susmulkinkite keletą česnako skiltelių, įpilkite stiklinę kokosų aliejaus ir šį mišinį pavirkite keletą minučių. Kai atvės, įmasažuokite į galvos odą, po 30 minučių nuplaukite įprastu šampūnų. Procedūrą kartokite 2 kartus per savaitę.
- Vaistinėse ožragėse esantys hormonai atkuria pažeistus folikulus, o baltymai bei nikotino rūgštis stimuliuoja plaukų augimą.
Kaip naudoti? Stiklinę vaistinės ožragės sėklų per naktį išmirkykite vandenyje. Ryte jas sutrinkite taip, kad gautumėte pastos konsistenciją. Ją užtepkite ant plaukų, susukite į rankšluostį. Po 40-ies minučių nuplaukite. Kartokite kiekvieną rytą visą mėnesį.
- Kalendra jau seniai naudojama siekiant plaukus paversti švelniais tarsi šilkas. Ar žinojote, kad šis augalas gali užkirsti kelią ir plaukų slinkimui?
Kaip naudoti? Sutrinkite 1 stiklinę šviežių kalendros lapelių, sumaišykite su 3-4 valgomaisiais šaukštais vandens. Iš ką tik pagamintos pastos išgaukite sultis, jomis ištepkite plaukus ir galvos odą. Po valandos nuplaukite šampūnu.
- Burokėliai pasižymi visais plaukų augimui būtinais vitaminais ir mineralais: fosforu, kalciu, baltymais, kaliu, vitaminu B ir C. Jei nesinori kasdien išgerti stiklinės burokėlių sulčių, išbandykite šią gydomąją priemonę.
Kaip naudoti? Saujelę burokėlių lapų užvirinkite, tuomet sutrinkite taip, kad jie pasiektų pastos konsistenciją. Gautą tyrę užtepkite ant galvos odos ir plaukų, po 30 minučių nuskalaukite drungnu vandeniu.
Kokia tavo nuomonė?