Specialistų atsakymai

Trenerė Miglė Senvaitytė: sportas suteikia gyvenimui naują kokybę

Publikuotas 2016 22 balandžio views 5504
Trenerė Miglė Senvaitytė

„Labai norisi, kad žmonės daugiau žinotų, kokių teigiamų pokyčių gyvenimui daro sportas“, – sako funkcinių treniruočių instruktorė Miglė Senvaitytė. Jos įsitikinimu, kuo daugiau žmonės žinos apie sportą bei jo teikiamą naudą, tuo laimingesnė visuomenė būsime. 

M. Senvaititytė penkiolika metų buvo profesionali rankininkė, tačiau šią karjerą nutraukė sunki Achilo sausgyslės trauma. Metus laiko net vaikščioti beveik negalėjusios M. Senvaitytės tai nesustabdė: atsigavusi po traumos ir atkakliai ruošusis, ji nubėgo 10 km maratoną. Jausdama, kad nebegali ilgiau gyventi be sporto, M. Senvaitytė pasakoja sužinojusi apie tuo metu išpopuliarėjusias intervalines HIIT (aukšto intensyvumo) treniruotes ir iš karto nėrusi į jas.

Dabar pati „Get Fit sporto akademijoje“ funkcines treniruotes vedanti M. Senvaitytė sako, jog visa tai nėra tiesiog aklas užsispyrimas. Pasak trenerės, sportuojančių žmonių gyvenimas įgyja nepalyginamai daugiau kokybės, atsiveria daug daugiau galimybių visose gyvenimo srityse. Tad ir dalydamasi savo žiniomis su portalo skaitytojais, trenerė nori jus įkvėpti šiems teigiamiems pokyčiams.

– Kas ir kada lėmė, jog tapote sportininke?

– Pradėti sportuoti mane paskatino mama, kuri buvo rankinio trenerė ir, be to, subūrė mano amžiaus vaikų rankinio komandą, į kurią mane ir įtraukė. Taigi sportuoju jau nuo septynerių metų. Buvo visko: norėjosi išbandyti kitas sritis, kaip daugeliui paauglių mergaičių galvoje kirbėjo idėja apie modelio karjeros išmėginimą. Tačiau mama visuomet atgrasydavo nuo minties mesti sportą. Jos mokymu, ką bepradėtum, turi atlikti iki galo. Sporte toks „galutinis rezultatas“ matuojamas profesionalumu, pasiekimais. Tad dėl mamos auklėjimo ir savo pastangų esu Lietuvos merginų pirmenybių nugalėtoja, Lietuvos jaunučių ir jaunių rinktinės narė, daugkartinė rankinio varžybų Lietuvoje prizininkė ir laimėtoja, Europos ir Pasaulio čempionatų dalyvė ir prizininkė.

Deja, patirta Achilo sausgyslės trauma buvo pernelyg rimta, kad galėčiau tęsti karjerą. Visgi sporto jokiu būdu negalėjau atsisakyti – jis jau seniai buvo mano gyvenimo būdas, be jo savo gyvenimo neįsivaizduoju.

– Ką tokio duoda sportas, kad dėl jo negaila atsisakyti nei vakarėlių, nei naktinėjimų su draugais?

– Sportininko gyvenimo režimas yra griežtas, todėl visuomet dešimtą vakaro jau būdavau namie. Ir visai nesigailėjau, nes sportas suteikia discipliną ir jautiesi tam tikrose srityse gerokai pranašesnis, nei nesportuojantys žmonės. Matai, ką veikia kiti, ir kaip tobulėji pats, pasitiki savimi. Sportuojant daug motyvacijos suteikia ir išvaizdos pokyčiai, ir bendra savijauta: visuomet esi žvalus, tvirtas, sveikesnis, pasitempęs, smegenys daug geriau veikia, nei nesportuojančių žmonių, išmoksti siekti visų užsibrėžtų tikslų iki galo. Tai suteikia daug daugiau laimės, nei vakarėliai, o ir gyvenime viskas sekasi daug geriau.

– Kaip atsirado domėjimasis funkcinėmis treniruotėmis?

– Atsigavusi po patirtos traumos, nutraukusios rankininkės karjerą, sužinojau apie aukšto intensyvumo treniruotes, ir pradėjusi jas lankyti greitai buvau pastebėta. Man buvo pasiūlyta pačiai pradėti vesti treniruotes. Taigi dabar jau dvejus metus jas vedu ir esu labai laiminga. Man patinka bendrauti su žmonėmis, dalytis žiniomis.

– Ar daug žmonių nori patekti į treniruotes, ir kodėl apskritai patartina jas lankyti, o ne sportuoti vienam savo kambaryje?

– Norinčių yra tikrai daug. Vis tik į grupes buriame optimalų skaičių žmonių, kad galėtume kiekvienam skirti pakankamai dėmesio. Treniruotis reikia prižiūrint specialistams, kad nebūtų padaryta žala sveikatai.

– Su kokia motyvacija dažniausiai žmonės ateina į Jūsų treniruotes?

– Paprastai ateina žmonės, kurie nori numesti arba priaugti svorio, būti tvirtesni, sveikesni. Beje, svorio priaugimo problemų dabar turi labai daug merginų. Taip pat moterys ateina norėdamos pailsėti nuo darbo, sumažinti stresą, atsipalaiduoti nuo rutinos.

– O dėl kokių priežasčių žmonės dažniausiai meta sportą vos pradėję?

– Dažnas žmogus tiesiog tikisi pernelyg greito rezultato, neturi kantrybės jo siekti. O treniruotis bei ruošti kūną pokyčiams reikia nuosekliai, nesudarant per didelio streso. Keisti reikia ir mitybą. Kai kurie žmonės nustoja sportuoti dėl to, kad vėl leidžiasi paglemžiami rutinos.

– Kodėl Jums atrodo svarbu kuo plačiau dalytis žiniomis apie sportą?

– Labai norisi, kad žmonės daugiau žinotų, kokių teigiamų pokyčių gyvenimui daro sportas, kaip gera yra visuomet gerai jaustis, mylėti savo kūną, pasitikėti savimi, turėti gyvenimo kontrolę savo rankose. Sunkiausi yra tik patys pirmieji žingsniai, ryžtis apskritai. Dažnas pernelyg rūpinasi, kaip atrodys treniruotėse kitiems, galbūt yra per stambus. Iš tiesų niekas kitas taip negalvoju apie jus, tik patys. Į treniruotes kiekvienas ateina rūpintis savimi, o ne į kitus žiūrėti. Taigi trokštu, kad žmonės kuo daugiau žinotų ir atsikratytų visų nereikalingų stereotipų.

Miglė nuo šiol konsultuos Gamtos Grožio Formulės skaitytojus ir atsakys į jiems kylančius klausimus. Užduoti savo klausimą gali kiekvienas, tiesiog spustelėkite puslapio viršuje esančią nuorodą „Klauskite ekspertų“, pasirinkite norimos srities ekspertą ir užpildykite formą.

Eskperto atsakymą publikuosime portale Gamtos Grožio Formulė, išsaugodami Jūsų anonimiškumą ir informuodami Jus apie tai, kad jau galite perskaityti Jums reikiamus patarimus.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Nugaros masažo nauda – atsikratykite skausmo ir pagerinkite savo savijautą

Masažas yra vienas seniausių žmogaus taikomų gydymo metodų. Šiandien tai populiari atsipalaidavimo ir terapijos forma, kuri gali būti labai naudinga fizinei ir emocinei sveikatai. Aptarkime tai plačiau. Kokia yra nugaros masažo nauda? Nugaros masažas šiandien yra vis dažniau pasirenkamas gydymo metodas. Nugara yra viena iš didžiausių kūno raumenų grupių, be to, tai labiausiai pavargusi ir […]

views 857
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 984

Mitybos specialistė: ką daryti, jeigu nepavyksta priaugti svorio?

Labas vakaras, turiu visai kitą problemą – kaip priaugti svorio? Nes pagal metus ir ūgį turėtų būti kur kas daugiau. Tačiau sunkiai auga svoris. Mano yra greita medžiagų apykaitą ir dirbu fizinį darbą, labai mėgstu daug vaiščioti. Atsako mitybos specialistė Eglė Šinkevičiūtė: Sveiki, Jums derėtų paskaičiuoti paros energijos poreikį, kurį gautumėte su maistu, atsižvelgiant į fizinį krūvį. […]

views 17076

Kosmetologė: kaip sumažinti veido poras, dėl kurių atsiranda spuogelių

Laba diena, norėjau paklausti, kaip reikėtų sumažinti veido poras, dėl kurių atsiranda spuogelių? Atsako kosmetologė Laima Jurėnienė: Riebi, mišri, į riebumą linkusi oda pridaro nemažai rūpesčių. Tokios odos vidurinė veido dalis, vadinamoji T zona, gali būti riebi, inkštiruota ir spuoguota, o skruostai – švelnūs ir sausi. Kremai, kaukės, serumai su pavieniais spuogeliais ir riebiu blizgesiu susidoroja […]

views 18645

Mitybos specialistė: apie mitybą, kovojant su celiulitu

Sveiki, man 20 metų, mano ūgis 169 cm, svoris 59 kg. Noriu pradėti kažkiek prisižiūrėti mitybą. Gal galėtumėte ką nors patarti, kad be drastiškų pokyčių galėčiau sumažinti savo problemą – ryškų celiulitą? Atsako dietologė Eglė Šinkevičiūtė: Sveiki, Celiulito atsiradimo priežastys iki galo vis dar nėra aiškios. Tačiau jo atsiradimą gali lemti paveldimumas, nes celiulitą gali turėti […]

views 8916