Sveikata

TOP 5 kambariniai orą valantys augalai

Publikuotas 2016 21 rugsėjo views 42604
orą valantys augalai shutterstock.com

Nacionalinės aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo agentūros (NASA) mokslininkai jau aštuntajame dešimtmetyje atliko tyrimus ir nustatė, kurie kambariniai augalai geriausiai gaivina orą, sugeria pavojingus cheminius junginius. Jūsų dėmesiui penki orą valantys augalai, kurie neutralizuoja daugiausiai dažniausiai patalpose aptinkamų pavojingų toksinių medžiagų.

Augalai – oro valytojai  

Nenuostabu, kad nuo įvairių valiklių, cheminių priemonių, grindų dangos, sienų ir t.t. į orą patenka įvairių cheminių junginių. Šiuos junginius augalai sugeria poromis, siunčia į šaknis, išskaido ir neutralizuoja. Be to, augalai išskiria drėgmę ir gaivina orą. Geriausia vienoje patalpoje auginti kelis skirtingus augalus, nes vieni augalai neutralizuoja geriau vienas toksines medžiagas, o kiti – kitas.

Dažniausiai namuose ir biuruose aptinkamos sveikatai pavojingos toksinės medžiagos yra šios: formaldehidas, trichloroetilenas, benzenas, ksilenas ir amoniakas. Šių junginių yra randama tiek statybinėse medžiagose, tiek atrodytų nekaltame burnos skalavimo skystyje ar dezodorante. Šios medžiagos silpnina imuninę sistemą, gali būti alergenai ir kitaip kenkti mūsų sveikatai.

Vėzdūnė (lot. Spathiphyllum)

orą valantys augalai

shutterstock.com

Šis augalas neutralizuoja visas dažniausiai aptinkamas toksines priemones. Be to, šį augalą auginti yra labai paprasta, tereikia dažnai jį laistyti. Augalas ne tik valys orą, bet ir pradžiugins nuostabiais baltais žiedais.

Kininė chrizantema (lot. Chrysanthemum morifolium)

orą valantys augalai

shutterstock.com

Nors chrizantemoms mėgstame priskirti apibūdiną „kapų gėlė“, verta žinoti, kad šios gėlės yra puikios užteršto oro valytojos, jos kaip ir vėzdūnės neutralizuoja visas penkias dažniausiai aptinkamas toksines medžiagas.

Kraštuotoji dracena (lot. Dracaena marginata)

orą valantys augalai

shutterstock.com

Nuo pirmųjų augalų ne ką mažiau atsilieka ir kraštuotoji dracena, tik šiam augalui kiek sunkiau yra neutralizuoti amoniaką. Toks augalas yra puikus pasirinkimas erdviame biure, ar prieškambaryje, nes tinkamomis sąlygomis kraštuotoji dracena gali užaugti iki pat lubų.

Trijuostė sansevjera (lot. Sanseveria trifasciata)

orą valantys augalai

shutterstock.com

Vėlgi, šiam augalui kiek sunkiau susidoroti tik su amoniaku, tačiau jis puikiai neutralizuoja visas kitas dažniausiai aptinkamas toksines medžiagas. Šį augalą neškite šį vonią, jis puikiai auga ten, kur yra mažai šviesos ir vyrauja drėgmė. Mokslininkai yra pastebėję, kad vonia dažnai būna labiausiai užteršta būsto vieta, todėl šis augalas bus puikus oro grynintojas būtent vonioje.

Gebenė lipikė (lot. Hedera helix)

orą valantys augalai

shutterstock.com

Nelepus, bet labai naudingas augalas. Apie šį augalą labai teigiamai atsiliepia ir ezoterikai: jų teigimu, šis augalas ne tik valo orą nuo sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, bet ir sugeria blogą energiją.

Svarbu!

Kad augalai veiksmingai valytų orą, vienam augalui turėtų būti skirtas maždaug 10 kv. metrų plotas.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 1301
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 2176
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 980
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2939
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3307