Sveikata

Miegoti nuogam – sveika

Publikuotas 2015 30 gruodžio views 9871
Miegoti nuogam – sveika

Atrodo juokinga, tačiau miegoti nuogam – labai sveika. Tai įrodo net ir moksliniai tyrimai! Pasak atliktų tyrimų, miegant be drabužių, ilsimasi laisvai ir patogiai, nes drabužiai netrukdo cirkuliuoti kraujui. Tad norint stimuliuoti kraujo cirkuliaciją, atsikratyti įtampos ir gerai išsimigoti – nusimeskite drabužius bent retkarčiais. Privaloma išbandyti, neišbandę – nesužinosite!

Miegas – investicija į puikią savijautą ir sveikatą, nes geras miegas didina produktyvumą, koncentraciją, padeda naujų idėjų generavimui bei gerai nuotaikai. Žinoma jei miegosite nuogi, tai dar nereiškia, kad išsimiegosite puikiai ir atsikelsite žvalūs, kaip niekad. Todėl rekomenduojama nedaryti klaidų, kurios gali trukdyti kokybiškam miegui. Dažnos klaidos: persivalgymas prieš miegą, neišvėdinta patalpa, nepatogus čiužinys arba intensyvus galvojimas atsigulus į lovą apie kitos dienos užduotis ir artėjantį stresą, todėl stenkitės gultis į lovą švariomis mintimis.

Miegui rinkitės laisvus ir nevaržančius naktinius drabužius, tačiau pats geriausias variantas – miegoti nuogam. Oda lengvai kvėpuoja, niekas netrukdo, nevaržo ir kūnas gali pats reguliuoti organizmo temperatūrą. Jei prieš miegą mėgstate užkasti, rinkitės lengvą maistą – kefyrą, salotas ar raminančią arbatą. Tačiau specialistai nepataria prieš miegą gerti stiprių gėrimų: turinčių kofeino, juodosios arbatos arba kavos. Atsigulus svarbu atsipalaiduoti ir bent trumpam pamiršti artėjančius rūpesčius bei planus. Tikrai nepavyks greit užmigti, jei galvoje suksis daugybė įvairiausių minčių ir klausimų. Jei vistiek sunku užmigti, atsipalaidavimui gali padėti šilto vandens dušas prieš miegą. Stenkitės susikoncentruoti į kvėpavimą arba įsivaizduoti vietą, kur jums pamonu ir gera.

  • Užkirstas kelias nemigai

Nesenai Australijoje atlikti moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip kūnas ruošiasi miegui ir organizmo temperatūra sumažėja. Kūnas išskleidžia šilumą į aplinką, tačiau organizmas negalės atvėsti, jei miegate su stora pižama ar kojinėmis, todėl gali atsirasti nemiga. Miegant nuogam, kūnas žymiai greičiau atvėsta ir jūs greičiau užmiegate.

  • Ilgiau ir geriau išsimiegate

Atlikti tyrimai rodo, kad temperatūros reguliavimas mūsų organizme atsigulus miegoti į lovą nuogiems – akivaizdžiai padeda pasiekti kokybiškesnio, gilesnio ir ilgesnio miego.

  • Padeda išvengti perteklinių pilvo riebalų

Natūralus kūno vėsimas miegant nuogiems padeda sumažinti kortizolio koncentraciją. Giliausio miegas yra nuo 22.00 val. iki 2.00 val. nakties – mažina kortizolio kiekį iki minimumo, o po 2.00 val. liaukos, kurios gamina šią medžiagą, pradeda aktyviau ruošti kūną kitai dienai. Todėl kitą dieną atsibudę jaučiamės energingi.

Negaunant pakankamai miego, pabundame su dideliu kortizolio kiekiu, kuris stimuliuoja apetitą ir skatina valgyti maistą, kuris vėliau kaupiasi ant pilvo, kaip riebalai.

  • Kūno vėsa saugo nuo senėjimo

Pasak atliktų tyrimų, publikuotų žurnale “Sleep” (“Miegas”), miegojimo proceso metu išsiskiria augimo hormonas ir melatoninas – pagrindiniai hormonai, veikiantys prieš senėjimą ir suteikiantys gyvybiškumo. Taigi kuo daugiau miegosite, tuo daugiau šių hormonų organizmas pagamins. Tačiau nereikia užmiršti, jog itin didelę reikšmę miego kokybei sudaro miego rutina – ėjimas miegoti ir kėlimasis tuo pačiu metu.

  • Sukuriamas didesnį artumo jausmą tarp partnerių

Jei miegate ne vienas, o su savo antrąja puse, odos kontaktas tarp jūsų ir partnerio gali padidinti oksitocino išsiskyrimą jūsų kūne. Tai stiprus hormonas, kuris suteikia mums laimę ir pasitenkinimą, o reikalingas mums susiduriant ar kovojant su depresija, padeda sumažinti žarnyno uždegimą bei kraujo spaudimą. Migojimas nuogiems suartins jus su parneriu, suteiks pasitikėjimo ir įneš naujų spalvų į jūsų gyvenimus.

  • Miegant nuogam – kūnas geriau vėdinamas ir oda apsaugoma nuo ligų

Miegant nuogam ir kūnui natūraliai vėdinantis, padėsite organizmui išvengti įvairių odos ligų, kurias gali sukelti prakaitas bei kūno suvaržymas. Nusimetus rūbus leisite kūnui vėdinti gausiai prakaituojančias kūno vietas ir natūraliai atvėsti, kas ypač svarbu pėdoms bei pažastims.

  • Didėja pasitikėjimas savimi

Įvairios teorijos teigia, kad kuo daugiau laiko praleisime nuogi, tuo labiau jausimės patogiai ir būsime patenkinti savo oda. Kuo patogiau jausimės mes, tuo labiau pasitikėsime ir žavėsimės savimi, darydami laimingais ne tik save, bet ir aplinkinius.

  • Padeda išvengti diabeto

Atliktas mokslinis tyrimas (June edition of Diabetes) atskleidė, jog miegojimas vėsesnėje temperatūroje yra susijęs su mūsų medžiagų apykaitos gerinimu, cukraus kraujyje mažinimu ir padeda užkirsti kelią antrojo tipo cukriniam diabetui. Mokslininkai teigia, kad tyrimo dalyviai, kurie miegojo šaltesnėje temperatūroje beveik visiškai nuogi – jų per ne lyg didelis susikaupęs riebalų kiekis pradėjo pamažu nykti praėjus vos kelioms savaitėms, o sveikata sparčiai gerėjo, ypač medžiagų apykaitos procesai.

  • Geresnė kraujo cirkuliacija

Nusimetus visus elastinius diržus ar juostas nuo juosmens, marškinėlius ir aptemptas ar storas kojines – akivaizdžiai pagerinsite cirkuliaciją kūne, nes kraujas galės laisvai ir nevaržomai cirkuliuoti po visą kūną. Pagerėjusi kraujo cirkuliacija teigiamai veiks jūsų širdį, raumenis ir arterijas, nes deguonies prisotintas kraujas aprūpina visą jūsų kūną ir galūnes.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 255
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 638
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 689
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2754
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3107