Sveikata

Miegoti nuogam – sveika

Publikuotas 2015 gruodžio 30 views 8732
Miegoti nuogam – sveika

Atrodo juokinga, tačiau miegoti nuogam – labai sveika. Tai įrodo net ir moksliniai tyrimai! Pasak atliktų tyrimų, miegant be drabužių, ilsimasi laisvai ir patogiai, nes drabužiai netrukdo cirkuliuoti kraujui. Tad norint stimuliuoti kraujo cirkuliaciją, atsikratyti įtampos ir gerai išsimigoti – nusimeskite drabužius bent retkarčiais. Privaloma išbandyti, neišbandę – nesužinosite!

Miegas – investicija į puikią savijautą ir sveikatą, nes geras miegas didina produktyvumą, koncentraciją, padeda naujų idėjų generavimui bei gerai nuotaikai. Žinoma jei miegosite nuogi, tai dar nereiškia, kad išsimiegosite puikiai ir atsikelsite žvalūs, kaip niekad. Todėl rekomenduojama nedaryti klaidų, kurios gali trukdyti kokybiškam miegui. Dažnos klaidos: persivalgymas prieš miegą, neišvėdinta patalpa, nepatogus čiužinys arba intensyvus galvojimas atsigulus į lovą apie kitos dienos užduotis ir artėjantį stresą, todėl stenkitės gultis į lovą švariomis mintimis.

Miegui rinkitės laisvus ir nevaržančius naktinius drabužius, tačiau pats geriausias variantas – miegoti nuogam. Oda lengvai kvėpuoja, niekas netrukdo, nevaržo ir kūnas gali pats reguliuoti organizmo temperatūrą. Jei prieš miegą mėgstate užkasti, rinkitės lengvą maistą – kefyrą, salotas ar raminančią arbatą. Tačiau specialistai nepataria prieš miegą gerti stiprių gėrimų: turinčių kofeino, juodosios arbatos arba kavos. Atsigulus svarbu atsipalaiduoti ir bent trumpam pamiršti artėjančius rūpesčius bei planus. Tikrai nepavyks greit užmigti, jei galvoje suksis daugybė įvairiausių minčių ir klausimų. Jei vistiek sunku užmigti, atsipalaidavimui gali padėti šilto vandens dušas prieš miegą. Stenkitės susikoncentruoti į kvėpavimą arba įsivaizduoti vietą, kur jums pamonu ir gera.

  • Užkirstas kelias nemigai

Nesenai Australijoje atlikti moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip kūnas ruošiasi miegui ir organizmo temperatūra sumažėja. Kūnas išskleidžia šilumą į aplinką, tačiau organizmas negalės atvėsti, jei miegate su stora pižama ar kojinėmis, todėl gali atsirasti nemiga. Miegant nuogam, kūnas žymiai greičiau atvėsta ir jūs greičiau užmiegate.

  • Ilgiau ir geriau išsimiegate

Atlikti tyrimai rodo, kad temperatūros reguliavimas mūsų organizme atsigulus miegoti į lovą nuogiems – akivaizdžiai padeda pasiekti kokybiškesnio, gilesnio ir ilgesnio miego.

  • Padeda išvengti perteklinių pilvo riebalų

Natūralus kūno vėsimas miegant nuogiems padeda sumažinti kortizolio koncentraciją. Giliausio miegas yra nuo 22.00 val. iki 2.00 val. nakties – mažina kortizolio kiekį iki minimumo, o po 2.00 val. liaukos, kurios gamina šią medžiagą, pradeda aktyviau ruošti kūną kitai dienai. Todėl kitą dieną atsibudę jaučiamės energingi.

Negaunant pakankamai miego, pabundame su dideliu kortizolio kiekiu, kuris stimuliuoja apetitą ir skatina valgyti maistą, kuris vėliau kaupiasi ant pilvo, kaip riebalai.

  • Kūno vėsa saugo nuo senėjimo

Pasak atliktų tyrimų, publikuotų žurnale “Sleep” (“Miegas”), miegojimo proceso metu išsiskiria augimo hormonas ir melatoninas – pagrindiniai hormonai, veikiantys prieš senėjimą ir suteikiantys gyvybiškumo. Taigi kuo daugiau miegosite, tuo daugiau šių hormonų organizmas pagamins. Tačiau nereikia užmiršti, jog itin didelę reikšmę miego kokybei sudaro miego rutina – ėjimas miegoti ir kėlimasis tuo pačiu metu.

  • Sukuriamas didesnį artumo jausmą tarp partnerių

Jei miegate ne vienas, o su savo antrąja puse, odos kontaktas tarp jūsų ir partnerio gali padidinti oksitocino išsiskyrimą jūsų kūne. Tai stiprus hormonas, kuris suteikia mums laimę ir pasitenkinimą, o reikalingas mums susiduriant ar kovojant su depresija, padeda sumažinti žarnyno uždegimą bei kraujo spaudimą. Migojimas nuogiems suartins jus su parneriu, suteiks pasitikėjimo ir įneš naujų spalvų į jūsų gyvenimus.

  • Miegant nuogam – kūnas geriau vėdinamas ir oda apsaugoma nuo ligų

Miegant nuogam ir kūnui natūraliai vėdinantis, padėsite organizmui išvengti įvairių odos ligų, kurias gali sukelti prakaitas bei kūno suvaržymas. Nusimetus rūbus leisite kūnui vėdinti gausiai prakaituojančias kūno vietas ir natūraliai atvėsti, kas ypač svarbu pėdoms bei pažastims.

  • Didėja pasitikėjimas savimi

Įvairios teorijos teigia, kad kuo daugiau laiko praleisime nuogi, tuo labiau jausimės patogiai ir būsime patenkinti savo oda. Kuo patogiau jausimės mes, tuo labiau pasitikėsime ir žavėsimės savimi, darydami laimingais ne tik save, bet ir aplinkinius.

  • Padeda išvengti diabeto

Atliktas mokslinis tyrimas (June edition of Diabetes) atskleidė, jog miegojimas vėsesnėje temperatūroje yra susijęs su mūsų medžiagų apykaitos gerinimu, cukraus kraujyje mažinimu ir padeda užkirsti kelią antrojo tipo cukriniam diabetui. Mokslininkai teigia, kad tyrimo dalyviai, kurie miegojo šaltesnėje temperatūroje beveik visiškai nuogi – jų per ne lyg didelis susikaupęs riebalų kiekis pradėjo pamažu nykti praėjus vos kelioms savaitėms, o sveikata sparčiai gerėjo, ypač medžiagų apykaitos procesai.

  • Geresnė kraujo cirkuliacija

Nusimetus visus elastinius diržus ar juostas nuo juosmens, marškinėlius ir aptemptas ar storas kojines – akivaizdžiai pagerinsite cirkuliaciją kūne, nes kraujas galės laisvai ir nevaržomai cirkuliuoti po visą kūną. Pagerėjusi kraujo cirkuliacija teigiamai veiks jūsų širdį, raumenis ir arterijas, nes deguonies prisotintas kraujas aprūpina visą jūsų kūną ir galūnes.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28817
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37838
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 28497
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 41507
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 37198