Knarkimas komiškas situacijas sukuria tik filmuose. Realiame gyvenime jis pablogina ne tik Jūsų, bet ir aplinkinių miego kokybę, o kartais neigiamai atsiliepia net santykiams. Visgi nuo knarkimo bent retkarčiais kenčia net 45% visų suaugusiųjų, tačiau tik nedaugelis žino, jog yra veiksmingų natūralių būdų, padėsiančių susidoroti su nemalonia naktine problema.
Išvengti knarkimo įmanoma tik tada, kai žinome jo priežastį. Todėl rekomenduojama paprašyti partnerio, kad užvestų Jūsų „knarkimo dienoraštį” – galbūt pastebėsite, kas išprovokuoja nemalonius garsus. Be to, tokiu būdu įrodysite miego trūkumo išvargintam partneriui, jog Jums svarbi jo miego (ir gyvenimo!) kokybė.
Dažniausios knarkimo priežastys:
O jei knarkimas niekam netrukdo?
Jei miegate vienas, gali atrodyti, kad knarkimas – anokia problema. Visgi patariama nenumoti ranka į šią problemą, kadangi įkyrūs naktiniai garsai yra vienas pagrindinių miego apnėjos požymių. Kenčiantiems nuo šio sutrikimo, dėl kurio miego metu ne mažiau nei 10 sekundžių sustoja kvėpavimas, padidėja hipertenzijos tikimybė, dieną jie jaučiasi pavargę, sunkiai susikaupia, suprastėja jų atmintis.
shutterstock.com
Kiti miego apnėjos požymiai: atsikėlus jaučiamas galvos ir gerklės skausmas, išdžiuvusi burna, irzlumas, dėmesio sukoncentravimo problemos, didelis mieguistumas dieną.
Dėl miego apnėjos būtina pasikonsultuoti su gydytoju, tačiau kol laukiate vizito, su knarkimu kovokite šiomis natūraliomis priemonėmis:
Pipirmėtės aliejaus antiuždegiminės savybės padeda sumažinti gerklės bei nosies gleivinės paburkimą, todėl leidžia lengviau ir sklandžiau kvėpuoti. Pipirmėtės aliejus gali padėti ir tuo atveju, jei knarkiate dėl alergijos ar pernelyg sauso oro.
Kaip vartoti? 1) Į stiklinę vandens įlašinkite porą pipirmėtės aliejaus lašų, prieš eidami miegoti gautu skysčiu išskalaukite gerklę; 2) Prieš eidami miegoti pipirmėtės lapeliais patrinkite panosę.
Alyvuogių aliejus taip pat pasižymi antiuždegiminėmis savybės, dėl kurių sumažėja gleivinės paburkimas bei praplatėja oro koridorius. Be to, aliejus sušvelnina perštėjimą ir skausmą.
Kaip vartoti? 1) Kas vakarą prieš miegą nurykite 2–3 lašus aliejaus. 2) Sumaišykite arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus su medumi, gautą mišinį vartokite kaskart prieš eidami miegoti.
Vandens garai padės tuo atveju, kai knarkiama dėl užgulusios nosies.
Kaip atlikti procedūrą? Į didelį indą pripilkite verdančio vandens, įlašinkite 3–4 lašus eukalipto arba arbatmedžio aliejaus. Virš galvos laikydami rankšluostį, giliai kvėpuokite apie 10 minučių.
Kardamonas lengvina atsikosėjimą, mažina paburkimą bei „atkemša” nosį.
Kaip vartoti? Pusę arbatinio šaukštelio kardamono miltelių suberkite į stiklinę karšto vandens. Gautą mišinį išgerkite maždaug 30 minučių prieš miegą.
Padėti įveikti knarkimą gali ir šie patarimai: