Sveikata

Nebesikankinkite: natūralūs būdai kovoti su knarkimu

Publikuotas 2016 26 liepos views 8340
natūralūs būdai kovoti su knarkimu shutterstock.com

Knarkimas komiškas situacijas sukuria tik filmuose. Realiame gyvenime jis pablogina ne tik Jūsų, bet ir aplinkinių miego kokybę, o kartais neigiamai atsiliepia net santykiams. Visgi nuo knarkimo bent retkarčiais kenčia net 45% visų suaugusiųjų, tačiau tik nedaugelis žino, jog yra veiksmingų natūralių būdų, padėsiančių susidoroti su nemalonia naktine problema.

Išvengti knarkimo įmanoma tik tada, kai žinome jo priežastį. Todėl rekomenduojama paprašyti partnerio, kad užvestų Jūsų „knarkimo dienoraštį” – galbūt pastebėsite, kas išprovokuoja nemalonius garsus. Be to, tokiu būdu įrodysite miego trūkumo išvargintam partneriui, jog Jums svarbi jo miego (ir gyvenimo!) kokybė.

Dažniausios knarkimo priežastys:

  • Viršsvoris. Net ir keli papildomi kilogramai gali sukelti knarkimą, nes antsvorio turinčių žmonių užpakaliniame kaklo trikampyje esantis riebalinis audinys užspaudžia kvėpavimo takus ir tokiu būdu neleidžia orui laisvai įeiti ir išeiti;
  • Alkoholis, vartojamas prieš miegą, daug labiau nei įprastai atpalaiduoja viršutinius kvėpavimo takus, liežuvėlį bei minkštąjį gomurį ir taip sustiprina knarkimą. Beje, kai kuriuos žmones panašiai veikia antidepresantai bei raminamieji.
  • Rūkymas. Manoma, kad cigarečių dūmai suerzina nosies ertmės gleivinę, sukelia paburkimą ir slogą. Jei nosies ertmė perpildyta, darosi sunku kvėpuoti, kadangi sumažėja pro nosį įeinantis oro srautas;
  • Miegojimas ant nugaros. Kai gulite ant nugaros, kvėpavimas apsunksta panašiai kaip ir dėl viršsvorio, todėl knarkiantiems patariama miegoti ant šono. Kadangi miego metu sunku kontroliuoti savo veiksmus, išbandykite šią gudrybę: galinėje pižamos pusėje įsiūkite teniso kamuoliuką, ant kurio gulėti bus labai nepatogu, todėl savaime pasisuksite ant šono. Be to, kai kuriems padeda šiek tiek aukštesnė pagalvė.

O jei knarkimas niekam netrukdo?

Jei miegate vienas, gali atrodyti, kad knarkimas – anokia problema. Visgi patariama nenumoti ranka į šią problemą, kadangi įkyrūs naktiniai garsai yra vienas pagrindinių miego apnėjos požymių. Kenčiantiems nuo šio sutrikimo, dėl kurio miego metu ne mažiau nei 10 sekundžių sustoja kvėpavimas, padidėja hipertenzijos tikimybė, dieną jie jaučiasi pavargę, sunkiai susikaupia, suprastėja jų atmintis.

shutterstock.com

shutterstock.com

Kiti miego apnėjos požymiai: atsikėlus jaučiamas galvos ir gerklės skausmas, išdžiuvusi burna, irzlumas, dėmesio sukoncentravimo problemos, didelis mieguistumas dieną.

Dėl miego apnėjos būtina pasikonsultuoti su gydytoju, tačiau kol laukiate vizito, su knarkimu kovokite šiomis natūraliomis priemonėmis:

Pipirmėtės aliejaus antiuždegiminės savybės padeda sumažinti gerklės bei nosies gleivinės paburkimą, todėl leidžia lengviau ir sklandžiau kvėpuoti. Pipirmėtės aliejus gali padėti ir tuo atveju, jei knarkiate dėl alergijos ar pernelyg sauso oro.

Kaip vartoti? 1) Į stiklinę vandens įlašinkite porą pipirmėtės aliejaus lašų, prieš eidami miegoti gautu skysčiu išskalaukite gerklę; 2) Prieš eidami miegoti pipirmėtės lapeliais patrinkite panosę.

Alyvuogių aliejus taip pat pasižymi antiuždegiminėmis savybės, dėl kurių sumažėja gleivinės paburkimas bei praplatėja oro koridorius. Be to, aliejus sušvelnina perštėjimą ir skausmą.

Kaip vartoti? 1) Kas vakarą prieš miegą nurykite 2–3 lašus aliejaus. 2) Sumaišykite arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus su medumi, gautą mišinį vartokite kaskart prieš eidami miegoti.

Vandens garai padės tuo atveju, kai knarkiama dėl užgulusios nosies.

Kaip atlikti procedūrą? Į didelį indą pripilkite verdančio vandens, įlašinkite 3–4 lašus eukalipto arba arbatmedžio aliejaus. Virš galvos laikydami rankšluostį, giliai kvėpuokite apie 10 minučių.

Kardamonas lengvina atsikosėjimą, mažina paburkimą bei „atkemša” nosį.

Kaip vartoti? Pusę arbatinio šaukštelio kardamono miltelių suberkite į stiklinę karšto vandens. Gautą mišinį išgerkite maždaug 30 minučių prieš miegą.

Padėti įveikti knarkimą gali ir šie patarimai:

  • Susikurkite miego režimą. Jei ilgą laiką neišsimiegate ar nepailsite, organizmas išsenka, todėl kūnui gavus progą pagaliau numigti, galinės gerklės sienelės raumenys dar labiau atsipalaiduoja ir lemia nemalonius naktinius garsus;
  • Pradėkite sportuoti. Sportas ne tik padės numesti svorio, bet ir sutvirtins gerklės audinius, o tai sumažins knarkimo bei miego apnėjos tikimybę;
  • Gerkite pakankamai vandens. Kai dehidratuojate, nosies ir gerklės sekrecijos tampa lipnesnės, todėl kai kuriais atvejais gali sutrukdyti orui lengvai įeiti bei išeiti ir taip sukelti knarkimą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 1343
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 2270
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 993
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2944
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3317