„Maistas yra ir bus labiausiai dieviškas dalykas, kurį gavo žmonija. Virėjai į patiekalus sudeda visą savo širdį, patirtį ir meilę, o kūrybiškumui, fantazijai šioje profesijoje nėra ribų“, – sako restorano šefas Mantas Dobradziejus.
Jaunas vyras, mylėdamas savo darbą ir turėdamas didžiulį entuziazmą, įsiliejo į restorano „Sofa de Pancho“ šeimyną, taip pat dirbs su didžiąja „Čiop Čiop“ komanda. Turėdamas didelius ateities planus ir daugybę idėjų, M. Dobradziejus nori savo patirtimi bei idėjomis pasidalyti ir su mūsų skaitytojais.
– Kada ir kaip gyvenime atsirado kulinarija, kas įkvėpė to mokytis?
– Bebaigiant vidurinę mokyklą, kuomet visi ėjo iš proto spręsdami, kurias studijas rinktis, ką, kur ir kodėl mokytis, aš nusprendžiau neskubėti, pailsėti ir padaryti mažytę pertraukėlę. Likau gyventi Klaipėdoje, įsidarbinau uoste: ruošdavau laivus dažymui. Vis dėlto, pajutau, kad tai nėra mano kelias, ir išvykau į Angliją. Žinojau, kad ten viso gyvenimo tikrai nepraleisiu, tiesiog važiavau užsidirbti pinigų. Dirbau statybose, padėdavau staliams. Tai nesunkus darbas, gerai mokėjo, bet džiaugsmo nejutau.
Visuomet mėgau gaminti maistą, o ir vis daugiau draugų bei artimųjų mačiau besisukiojant virtuvėje. Jausdamas paskatinimą, nusprendžiau pats pabandyti to imtis. Grįžęs į Lietuvą įstojau į Klaipėdos Turizmo mokyklą, virėjo specialybę. Tais pačiais metais įsidarbinau viešbučio „Navalis“ restorane. Prasidėjo naujas gyvenimas: iš ryto paskaitos, po pietų – į darbą, ir taip visą savaitę. Man viskas buvo labai įdomu, kiekviena diena ikvėpdavo vis labiau. Vyriausieji virėjai mielai dalijosi patirtimi, o aš stengdavausi viską įsisavinti, greitai orientuotis, nieko nepraleisti, viską padaryti teisingai ir nieko nenuvilti.
– Kokia yra Jūsų maisto filosofija, pagrindiniai darbo principai?
– Mano maisto suvokimas nėra sudėtingas – tiesiog maistas yra ir bus labiausiai dieviškas dalykas, kurį gavo žmonija. Virėjai į patiekalus sudeda visą savo širdį, patirtį ir meilę, o kūrybiškumui, fantazijai šioje profesijoje nėra ribų. Mes gyvename maistu. Pamatęs kokybiškus, šviežius, gražius produktus, nesulaikau šypsenos. Belieka šių gamtos turtų nesugadinti. Geras rezultatas ir laimingas svečias daro mano širdį laimingą.
– Kaip vertinate posakius „sveikas maistas“ ir „nesveikas maistas“?
– Nemanau, kad yra toks dalykas, kaip nesveikas maistas. Gerokai svarbiau yra kalbėti apie saikingumą bei mitybos balansą.
– Kokiomis žiniomis apie maistą norite dalytis su mūsų skaitytojais?
– Pats vis dažniau maistą gaminu namie, ko anksčiau nedarydavau, ir pamačiau, kiek klausimų žmonėms gali iškilti, norint maitintis namuose ruoštu valgiu be didesnių rūpesčių. Dalysiuosi paprastais receptais, kuriuos gali pasidaryti bet kas savo namų virtuvėje, turėdami vos kelis įrankius. Noriu padrąsinti žmones atsikratyti įsivaizdavimo, jog norint skaniai gaminti namuose reikia turėti dvaro tipo virtuvę, daugybę brangių įrankių ir galybę brangių produktų. Sieksiu paskatinti pažaisti, eksperimentuoti su maistu.
Mantas nuo šiol konsultuos Gamtos Grožio Formulės skaitytojus ir atsakys į jiems kylančius klausimus. Užduoti savo klausimą gali kiekvienas, tiesiog spustelėkite puslapio viršuje esančią nuorodą „Klauskite ekspertų“, pasirinkite norimos srities ekspertą ir užpildykite formą.
Eskperto atsakymą publikuosime portale Gamtos Grožio Formulė, išsaugodami Jūsų anonimiškumą ir informuodami Jus apie tai, kad jau galite perskaityti Jums reikiamus patarimus.