Šaltasis metų laikotarpis neatsiejamas nuo įvairių ligų ir virusų, todėl šiandien kalbamės apie ligą visam gyvenimui – lūpų pūslelinę. Kodėl ji atsiranda, kaip gydyti ir kaip galite sau padėti namų sąlygomis, pasakoja dermatologė Natalija Jasaitienė.
Pūslelinė atsiranda dėl herpes viruso. Lūpų pūslelinė atsiranda dėl įvairių priežasčių, tai gali būti stresas, peršalimas, padidėjęs užterštumas, susilpnėjęs imunitetas. Dažniausiai herpes virusas atsiranda žiemos laikotarpiu dėl to, kad tada organizmas yra susilpnėjęs, jis negauna pakankamai vitaminų, ar išnaudoja savo energiją kovai su kitais virusais. Herpetinė infekcija būna pirmo ir antro tipo. Pirmasis tipas ir sukelia tai, ką mes dažniausiai pastebime ant lūpos, o tai gadina mūsų grožį, išvaizdą ir sukelia kitų nemalonių pojūčių.
Kai tokius požymius pastebime, gydyti reikia nedelsiant! Gydymas yra efektyvus nuo pirmos iki trečios dienos nuo pūslelinės atsiradimo.
Sisteminių vaistų tokių kaip acicloviras, reikėtų naudoti nuo dviejų iki trijų gramų per parą apie penkias dienas. Be to, iš sisteminių vaistų patartinas vitaminas C, jis irgi geriamas dozėmis nuo vieno gramo iki pusantro gramo per parą. Iš vietinio gydymo, patartinas acicloviro gelis arba tepaliukai, kurie savo sudėtyje turi cinko, magnio, vitamino C, B5, B6. Viruso pažeistas odos vietas reikia kruopščiai valyti, leisti kvėpuoti, neuždengti su pleistrais, tada pažeista vieta nebus traumuojama.
Namų sąlygomis sau padėti galite:
SVARBU! Vengti šalčio, nesušalti, nesilankyti tuo metu baseine, pirtyje ir pan. Venkite temperatūrų svyravimų.
Herpetinę infekciją turi apie 80 procentų populiacijos, tai nėra baisi liga, tačiau ne visiems tas virusas pasireiškia vienodai. Vieniems jis gali apskritai nepasireikšti, o kai kuriems būna paūmėjimai pakankamai dažnai. Ši liga pavojinga dėl to, kad vieną kartą ja užsikrėtus, organizme ji išlieka visam gyvenimui. Todėl yra būtina imtis atsargumo priemonių, stiprinti imuninę sistemą, kad nebūtų netikėtų ligos paūmėjimų. Užkrėtimas dažniausiai būna dar ankstyvoj vaikystėj, virusą gaunam iš savo tėvų, dažniausiai virusas į organizmą perduodamas esant kontaktui su viruso nešiotoju, pavyzdžiui, per bučinius.