Sveikata

Kokia yra ideali miego poza?

Publikuotas 2016 10 vasario views 5154
Kokia yra ideali miego poza?

Kalbėdami apie miego kokybę, dažniausiai dėmesį skiriame miegojimo trukmei, bet poza, kurioje miegame, yra taip pat svarbi mūsų psichinei bei fizinei sveikatai. Ajurvedos mokslas ir kai kurie moksliniai tyrimai teigia, kad yra ideali poza miego metu – tai miegas ant kairiojo šono. Ką bendro tai turi su saldesniu miegu ir gera sveikata? Pasirodo, kad tai teigiamai veikia vidaus organus dėl skirtingos jų padėties. Pateikiame net 6 miegojimo ant kairiojo šono privalumus:

  1. Tai palaiko limfinę sistemą

Miegojimas ant kairiojo šono leidžia Jūsų kūnui geriau filtruoti limfos skysčius. Pagal Ajurvedos mediciną, kairioji mūsų kūno pusė yra dominuojanti limfinė pusė, tad manoma, kad jeigu yra problemų kairėje kūno pusėje, tai gali būti dėl limfos sangrūdos. Tai paaiškinama šitaip: išfiltruoti skysčiai teka į krūtininį lataką, kuris yra kairiau krūtinės ląstoje; jeigu miegate ant dešinio šono, skysčiams gali būti sunkiau patekti į šį lataką. Manoma, kad dėl geresnio limfos drenažo lengviau vyksta ir širdies darbas.

  1. Tai gali pagerinti maisto virškinimą

Miegojimas ant kairiojo šono yra labiau rekomenduojamas nei ant dešiniojo dėl paprasčiausios gravitacijos priežasties. Ypatingai svarbu, jog gulėjimas ant kairiojo šono leidžia maisto likučiams lengvai judėti iš storosios žarnos, tad vos atsikėlę tikriausiai norėsite apsilankyti tualete. Be to, miegojimas ant kairiojo šono leidžia skrandžiui ir kasai jaustis patogiai. Tinkamoje padėtyje geriau aktyvinami kasos fermentai ir skatinami kiti virškinimo procesai, išvengiant skrandžio sulčių nutekėjimo į stemplę. Skrandis yra kairėje mūsų kūno pusėje, tad galima įsivaizduoti, kad miegant ant dešinio šono jis yra tiesiog apverstas aukštyn.

  1. Nugaros ir kaklo skausmai

Miegodami ant šono galite palengvinti patiriamą nugaros ir kaklo diskomfortą. Svarbu pasirinkti jums kuo patogesnį ir tinkamą čiužinį, nes miegojimas ant šono gali sukelti spaudimą šlaunims ir pečiams. Pasirinkus tinkamą čiužinį ir pagalvę, sumažinsite šį spaudimą, o jums miegant stuburas bus tinkamoje padėtyje. Ilgainiui pastebėsite teigiamus pokyčius ir pajausite geresnę miego kokybę.

  1. Puikiai tinka nėščiosioms

Specialistai jau nuo senų laikų rekomenduoja nėščioms moterims miegoti ant kairiojo šono tam, kad būtų pagerinta kraujo apytaka ir palengvintas širdies darbas (vis tik žmonėms, turintiems rimtų kraujotakos sutrikimų, ši pozicija dažnai nerekomanduojama). Miegojimas ant kairiojo šono ne tik pagerina nėščių moterų kraujo apytaką, bet ir gali sumažinti nugaros spaudimą bei apsaugoti, kad gimda neprispaustų kepenų.

Kokia yra ideali miego poza?

  1. Gali sumažinti rėmens problemas

Atlikti tyrimai parodė, kad miegojimas ant kairiojo šono gali padėti sumažinti refliukso, arba rūgšties patekimo į stemplę, simptomus („The Journal of Clinical Gastroeneterology“). Taip yra dėl to, kad mūsų skrandis yra kairėje pusėje. Jei miegame priešingai, ant dešiniojo šono, dėl gravitacijos jėgos rūgštis gali patekti į stemplę. Poveikis ganėtinai tiesioginis; jei pavalgę kenčiate nuo rėmens graužimo, 10 minučių pabandykite pagulėti ant kairiojo šono.

  1. Kitų organų padėtis

Kairėje pusėje esanti blužnis taip pat filtruoja limfą ir kraują, pasisukus ant kairiojo šono, gravitacija palengvins skysčių pratekėjimą į šį organą. Tuo tarpu dešinėje esančios kepenys nebus prispaustos šlapimo pūslės ir lengviau išskirs virškinimui reikalingą tulžį. Be to, vėlgi dėl gravitacijos, šioji lengviau pateks į virškinamąjį traktą ir ten neutralizuos rūgštis ir skaidys riebalus.

Svarbu!

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio. Miegojimas tam tikroje pozoje kinta su amžiumi ar atsiradusiomis sveikatos problemomis. Be to, retai visą naktį miegame toje pačioje pozoje – tai nerekomenduojama, nes gali sutrikti kraujotaka. Jei abejojate dėl jums tinkamiausios miegojimo padėties, pasitarkite su specialistu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 1300
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 2169
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 980
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2939
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3307