Sveikata

Kokia yra ideali miego poza?

Publikuotas 2016 vasario 10 views 4327
Kokia yra ideali miego poza?

Kalbėdami apie miego kokybę, dažniausiai dėmesį skiriame miegojimo trukmei, bet poza, kurioje miegame, yra taip pat svarbi mūsų psichinei bei fizinei sveikatai. Ajurvedos mokslas ir kai kurie moksliniai tyrimai teigia, kad yra ideali poza miego metu – tai miegas ant kairiojo šono. Ką bendro tai turi su saldesniu miegu ir gera sveikata? Pasirodo, kad tai teigiamai veikia vidaus organus dėl skirtingos jų padėties. Pateikiame net 6 miegojimo ant kairiojo šono privalumus:

  1. Tai palaiko limfinę sistemą

Miegojimas ant kairiojo šono leidžia Jūsų kūnui geriau filtruoti limfos skysčius. Pagal Ajurvedos mediciną, kairioji mūsų kūno pusė yra dominuojanti limfinė pusė, tad manoma, kad jeigu yra problemų kairėje kūno pusėje, tai gali būti dėl limfos sangrūdos. Tai paaiškinama šitaip: išfiltruoti skysčiai teka į krūtininį lataką, kuris yra kairiau krūtinės ląstoje; jeigu miegate ant dešinio šono, skysčiams gali būti sunkiau patekti į šį lataką. Manoma, kad dėl geresnio limfos drenažo lengviau vyksta ir širdies darbas.

  1. Tai gali pagerinti maisto virškinimą

Miegojimas ant kairiojo šono yra labiau rekomenduojamas nei ant dešiniojo dėl paprasčiausios gravitacijos priežasties. Ypatingai svarbu, jog gulėjimas ant kairiojo šono leidžia maisto likučiams lengvai judėti iš storosios žarnos, tad vos atsikėlę tikriausiai norėsite apsilankyti tualete. Be to, miegojimas ant kairiojo šono leidžia skrandžiui ir kasai jaustis patogiai. Tinkamoje padėtyje geriau aktyvinami kasos fermentai ir skatinami kiti virškinimo procesai, išvengiant skrandžio sulčių nutekėjimo į stemplę. Skrandis yra kairėje mūsų kūno pusėje, tad galima įsivaizduoti, kad miegant ant dešinio šono jis yra tiesiog apverstas aukštyn.

  1. Nugaros ir kaklo skausmai

Miegodami ant šono galite palengvinti patiriamą nugaros ir kaklo diskomfortą. Svarbu pasirinkti jums kuo patogesnį ir tinkamą čiužinį, nes miegojimas ant šono gali sukelti spaudimą šlaunims ir pečiams. Pasirinkus tinkamą čiužinį ir pagalvę, sumažinsite šį spaudimą, o jums miegant stuburas bus tinkamoje padėtyje. Ilgainiui pastebėsite teigiamus pokyčius ir pajausite geresnę miego kokybę.

  1. Puikiai tinka nėščiosioms

Specialistai jau nuo senų laikų rekomenduoja nėščioms moterims miegoti ant kairiojo šono tam, kad būtų pagerinta kraujo apytaka ir palengvintas širdies darbas (vis tik žmonėms, turintiems rimtų kraujotakos sutrikimų, ši pozicija dažnai nerekomanduojama). Miegojimas ant kairiojo šono ne tik pagerina nėščių moterų kraujo apytaką, bet ir gali sumažinti nugaros spaudimą bei apsaugoti, kad gimda neprispaustų kepenų.

Kokia yra ideali miego poza?

  1. Gali sumažinti rėmens problemas

Atlikti tyrimai parodė, kad miegojimas ant kairiojo šono gali padėti sumažinti refliukso, arba rūgšties patekimo į stemplę, simptomus („The Journal of Clinical Gastroeneterology“). Taip yra dėl to, kad mūsų skrandis yra kairėje pusėje. Jei miegame priešingai, ant dešiniojo šono, dėl gravitacijos jėgos rūgštis gali patekti į stemplę. Poveikis ganėtinai tiesioginis; jei pavalgę kenčiate nuo rėmens graužimo, 10 minučių pabandykite pagulėti ant kairiojo šono.

  1. Kitų organų padėtis

Kairėje pusėje esanti blužnis taip pat filtruoja limfą ir kraują, pasisukus ant kairiojo šono, gravitacija palengvins skysčių pratekėjimą į šį organą. Tuo tarpu dešinėje esančios kepenys nebus prispaustos šlapimo pūslės ir lengviau išskirs virškinimui reikalingą tulžį. Be to, vėlgi dėl gravitacijos, šioji lengviau pateks į virškinamąjį traktą ir ten neutralizuos rūgštis ir skaidys riebalus.

Svarbu!

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio. Miegojimas tam tikroje pozoje kinta su amžiumi ar atsiradusiomis sveikatos problemomis. Be to, retai visą naktį miegame toje pačioje pozoje – tai nerekomenduojama, nes gali sutrikti kraujotaka. Jei abejojate dėl jums tinkamiausios miegojimo padėties, pasitarkite su specialistu.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28816
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37838
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 28497
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 41507
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 37198