Sveikata

Kankina alergija? 7 natūralūs būdai palengvinti jos simptomus

Publikuotas 2016 kovo 23 views 6081

Alergija – nemalonūs simptomai, kurie atsiranda dėl imuninės sistemos reakcijos į svetimkūnius. Tai sukelia niežulį, akių perštėjimą, čiaudulį ar slogą. Alergijos simptomai dažnai panašūs į peršalimo: ir viena, ir kita, gali sukelti gerklės skausmus, slogą, nosies paburkimą ar kosulį. Tačiau svarbiausias simptomas, kurio nebūna esant peršalimui – nosies ar akių niežulys. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog peršalimo metu būdinga temperatūra, o alergijos metu organizmo temperatūra išlieka normali.

Kartais alergija gali išnykti jau kitą dieną, nepalikusių jokių nemalonių pojūčių, tačiau kartais tai gali tęstis ir keletą savaičių. Esant reguliariai sezoniškai pasikartojančiai reakcijai, galima įtarti alergiją ar alerginį rinitą. Šie prasideda anksti pavasarį, o baigiasi rūgpjūčio pabaigoje. Svarbiausia, jog suprastumėte ir skirtumėte alergijas nuo kitų peršalimo ligų, ir nesistengtumete gydytis neteisingais metodais. Išbandykite specialistų rekomenduojamus alternatyvius variantus alergijai sumažinti ir gydyti:

 1. Nosies skalavimas druska

Gydytojai dažnai pataria skalauti sinusus druskingu vandeniu, galinčiu padėti nuplauti alergenus ir dirgiklius. Tai padaryti padės speciali pipetė arba suspaudžiamas buteliukas. Tiesiog pripildykite jį iš anksto paruoštu druskos tirpalu. Sužinokite daugiau apie sėkmingą gydymą druska.

Paruošimas:

 • Sumaišykite litrą distiliuoto arba virinto ir atvėsinto vandens su 2-3 arbatiniais šaukšteliais nejoduotos druskos (košerinės, marinavimo ar jūros druskos) ir vieną šaukštelį sodos miltelių.
 • Įpilkite apie 240ml išspaudžiamą buteliuką arba specialią procedūrai pritaikytą pipetę.
 • Palenkite galvą virš kriauklės, kol supilsite/išspausite tirpalą į vieną šnervę ir leisite ištekėti per kitą.
 1. Oro drėkintuvas arba HEPA filtras

Alergiškiems žmonėms oro drėkintuvas yra bene puikiausias prietaisas namuose. Nakties metu, kol namuose vėsiau ir mažai drėgmės, oro drėkintuvo garai gali padėti iš oro pašalinti alergenus. Vandens lašeliai prisiglaudžia prie alergenų, jie tampa sunkūs ir nukrenta ant grindų, todėl jų neįkvepiate. HEPA filtro naudojimas, ypač miegamajame – geriausias būdas iš oro pašalinti sporas ir žiedadulkes. Oro drėkintuvas taip pat gali pagerinti jūsų savijautą, jeigu būnate sausose patalpose (pvz. biure drėkintuvas mažina akių sausumą, valo orą ir mažina darbuotojų sergamumą).

 1. Kvėpavimas garais  

Žymi ausų, nosies ir gerklės daktarė Sezelle Gereau Haddon siūlo pakvėpuoti eterinių aliejų (juos galima įsigyti, sveiko maisto parduotuvėse) garais.

Paruošimas:

 • Pripilkite puodą vandens ir leiskite užvirti.
 • Išjunkite viryklę, nuimkite puodą nuo stovo ir įlašinkite į jį 3 lašus mėgiamo eterinio aliejaus (kvėpavimo takus geriausiai valo eukaliptų, rozmarinų, mirtų, arbatmedžio aliejai).
 • Laikykite vonios rankšluostį virš puodo (laikykite savo veida nutolusį nuo garų taip, kad išvengtumėte nudegimų) ir giliai kvėpuokite 5-10 minučių. Kartokite 1-3 kartus per dieną.
 1. Probiotikai

Probiotikai dažnai asocijuojasi su “gerosiomis” bakterijomis, kurios randamos paprastame jogurte. Jos padeda ne tik virškinimui, tačiau ir subalansuoja imuninę sistemą. Kadangi ne visi probiotikai vertingi tomis pačiomis savybėmis, profesionalai rekomenduoja rinktis prekių ženklus, kuriuose minimi Lactobacillus rhamnosus GG, Bifidobacterium lactis bei Acidophilus.

 1. Medus

Nėra pakankamai mokslinių tyrimų, kurie pagrįstų šį teiginį, tačiau apie medų ir puikias gydomąsias jo savybes gausu pasakojimų, kuriais žmonės, išbandę gydymus medumi. Dauguma išbandžiusiųjų teigia, kad vietinio medaus (kuris yra išgautas netoli jų gyvenamosios vietos) vartojimas tikrai veikia. Bitės maitinasi žiedadulkėmis jūsų gyvenamajame regione, o tuomet gamina medų. Jūsų regiono medaus vartojimas tampa tarsi mini alergijos vakcina.

 1. Geliantys dilgėlių lapai  

Ši vaistažolė dažniausiai naudajama arbatoms. Tačiau ją geriant, profesionalai primena, jog verta įsitikinkinti, kad gaunate pakankamai gydomųjų aliejų. Užpilkite džiovintas dilgėles arba arbatą su jomis karštu vandeniu ir palaikykite 15 minučių, kad atsiskleistų gerosios žolelių savybės.

 1. Akupunktūra

Akupunktūra gali atitolinti alergijos simptomus, ypač jei pradedate gydytis mėnesį prieš alergijos suaktyvėjimo sezoną. Stimuliuojant keletą kanalų, kuriais teka energija, akupunktūra gali paveikti suaktyvėjusią imuninę sistemą, kuri sukelia bloguosius alergijos simptomus. Stimuliuojami natūralūs organizmo sveikatingumo resursai, o nervų sistema skatinama išskirti biologiškai aktyvias medžiagas.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28240
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37392
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 27798
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 40798
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 36133