Sveikata

Kaip stiprinti imunitetą grūdinantis?

Publikuotas 2016 sausio 27 views 3206
Kaip stiprinti imunitetą grūdinantis?

Kai kalbame apie grūdinimąsi, prieš akis iškyla sveikuoliai, besimaudantys eketėje ar pilantys ant savęs ledinį vandenį. Tačiau iš tiesų grūdinimasis reiškia visą sąrašą organizmą stiprinančių procedūrų, kuriomis gali mėgautis kiekvienas: oro ir saulės vonios, maudynės, kojų vonelės, kontrastingi dušai, vaikščiojimas basomis.

Visa tai padeda aktyvinti kraujotaką ir medžiagų apykaitą, pagerina imuninį atsparumą, reguliuoja kraujospūdį, stiprina nervų sistemą – kitaip tariant, visokeriopai stiprina kūną. Tad nenuostabu, kad užsigrūdinęs žmogus trykšta teigiama energija visą dieną. Jeigu norite toks būti, supažindiname su pagrindiais principais, kaip taisyklingai užgrūdinti organizmą.

Kaip stiprinti imunitetą grūdinantis namuose?

Sveikatą stiprinti galite ir namuose. Prie kitų žingsnių pereikite tik tada, kai jausitės tam pasiruošę. Grūdinimosi procedūras geriausia atlikti pirmoje dienos pusėje. Jų metu stimuliuojama nervų sistema ir skatinama kraujotaka, tad grūdindamiesi vakare galite susidurti su nemiga.

Kaip stiprinti imunitetą grūdinantis?1 žingsnis. Pradėkite nuo kūno trynimo rankšluoščiu arba kempine. Šiltu vandeniu sudrėkintu rankšluoščiu, sukamaisiais judesiais trinkite visą kūną. Po to smarkiai šluostykitės šiltu rankšluoščiu, kol oda pradės kaisti. Pradėjus priprasti prie šios procedūros, rekomenduojama trynimui naudoti vėsesnį vandenį. Šis žingsnis bus itin naudingas žmonėms, dažnai sergantiems peršalimo ligomis ir turintiems nusilpusią imuninę sistemą.

2 žingsnis. Toliau suderinamos kontrastingos procedūros. Duše trumpam atsukite šaltą vandenį, po to – vėl šiltą. Kartokite tai bent keletą kartų. Jeigu yra galimybė, po kontrastingo dušo atlikite oro vonias. Bent 5 minutes vėdinkite kūną priešais vėsaus oro ventiliatorių, stovėdami vis mažesniu atstumu nuo jo ir vis ilgindami laiką.

3 žingsnis. Šis etapas yra papildomas tiems, kurie jau įvaldė pirmuosius 2 žingsnius, bet nori toliau rimtai grūdintis. Rytais ir vakarais apsipilkite šaltu vandeniu. Pradžioje vandens temperatūra turėtų būti 20 – 25 laipsniai, po to palaipsniui mažinant iki 8 – 10 laipsnių. Pripratę prie šio ritualo, galite išmėginti ir sveikuolių maudymąsi šaltuose vandens telkiniuose. Nepamirškite, kad temperatūras derėtų mažinti ir laiką ilginti po truputį, pradedant vos nuo 30 sekundžių. Šios ekstremalesnės procedūros tinka ne kiekvienam ir prieš jas turėtumėte būti jau gerokai užsigrūdinę, kad organizmas nepatirtų per didelio streso.

Pagrindiniai grūdinimosi principai

  1. Tobulėkite palaipsniui. Tiek atliekamų procedūrų skaičius, tiek jų intensyvumas turi būti didinami po truputį. Kai kūnas pripranta, atsiranda patogumo jausmas – laikas įtraukti dar vieną procedūrą arba suintensyvinti dabartinę, pvz.: galite pradėti naudoti šaltesnį vandenį ar prie kontrastingo dušo pridėti dar ir vėdinimąsi. Šitaip kūnas po truputį stiprės, pripras prie aplinkos veiksnių.
  2. Svarbus nuoseklumas. Mūsų kūnas ganėtinai greitai pripranta prie aplinkos veiksnių. Kad ir ką darysite – laikykitės tvarkaraščio. Didelės pauzės sumažins rezultatus: mėnesiui pamiršę grūdinimąsi, kitąkart vėl turėsite pradėti nuo pat pradžių.
  3. Individualumas. Kokias procedūras pasirinksite atlikti, priklauso tik nuo jūsų. Reikėtų atsižvelgti į amžių, sveikatos būklę, gyvenseną ir kitus asmeninius veiksnius ir pasirinkti tai, kas jūsų kūnui atrodo tinkama.
  4. Žinokite, kada sustoti. Neišsekinkite savęs kontrastingais dušais ar ilgai nesideginkite saulėje, jei oda jos nepakenčia. Atsižvelkite į savo galimybių ribas, nes grūdinimasis yra skirtas tik atstatyti ir palaikyti sveikatą, o ne ją sugadinti.
  5. Kaip stiprinti imunitetą grūdinantis?Nepamirškite įvairovės. Grūdinimasis turi daug formų, nes atsparumas išsivysto tik tam tikram veiksniui. Tad jeigu saulės vonios padeda kūnui išmokti susidoroti su karščiu, tai ilgainiui reikės į programą įtraukti ir šalto vandens procedūras, kad taptumėte atsparesni šalčiui ir išlaikytumėte visapusiškumą.
  6. Fizinis aktyvumas. Pagerinti kūno gebėjimą prisitaikyti galima vienu paprastu žingsniu – kartu su grūdinimusi, būkite fiziškai aktyvūs. Taip organizmo stiprinimas bus net kelis kartus efektyvesnis nei be sporto.
  7. Stebėkite save. Niekas geriau nei jūsų kūnas neparodys, ar grūdinatės teisingai. Jeigu pradėję stiprinti organizmą, pajaučiate miego sutrikimus, dirglumą, apetito stygių ar kitus panašius neigiamus efektus, – tai ženklas, kad kažką darote neteisingai.
  8. Motyvacija. Pajuskite teigiamus nuotaikos pokyčius, pagerėjusią savijautą ir priimkite tai kaip motyvaciją toliau stiprinti kūną.

Svarbu! Prieš imdamiesi grūdinimosi, būtinai pasitarkite su savo gydytoju, ar tai jums tinkama.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 27400
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 36752
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 26742
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 39432
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 33800