Sveikata

Kai nerandate ligų ir skausmų priežasties, ieškokite jos savo mintyse!

Publikuotas 2015 9 gruodžio views 5490

Situacija, kai žmogus suserga, atrodytų, be priežasties, pažįstama ne vienam. Galbūt ir Jus kamuoja neaiškios kilmės skausmai ir jų atsikratyti nepadeda jokios medicininės priemonės? Tuomet verta susipažinti su psichoneuroimunologija arba energijos psichologija – mokslu, tiriančiu emocijų ir nervų sistemos įtaką žmogaus imuninei sistemai bei sveikatai.

Ką mums sako mūsų pačių kūnai?

  • Virškinimo problemas sukelia racionalaus proto ir emocijų nesutapimas. Vidurių užkietėjimą arba viduriavimą, skrandžio opas gydykite pradėdami tvarkyti savo mintis ir poelgius.
  • Kelių ir sąnarių skausmą gali sukelti apmaudas. Sunkiai įveikiamas apmaudas veikia vietas, kurios kūne yra lanksčiausios. Pasipiktinimas ir užgniaužtas kartėlis kaupia cheminę rūgštį, kuri skatina uždegimo tikimybę bei skausmų atsiradimą.
  • Sąnarių uždegimas – užgniaužto skausmo padarinys. Ieškokite būdų susitaikyti su įvykusia nelaime arba išliekite jausmus.
  • Vėžys taip pat gali būti gilios ir ilgai slepiamos neapykantos, kaltės ir širdgėlos priežastimi. Krūties ir gimtos vėžys gali atskleisti patirtas auklėjimo problemas.
  • Nugaros ar krūtinės ląstos skausmų priežastimi gali būti paramos bei meilės trūkumas, slegiančios praeities problemos.
  • Juosmens skausmų sukėlėjai – finansinės problemos.
  • Neigiamos emocijos skleidžia tankias ir lėtas vibracijas, todėl kaupiasi apatinėse kūno dalyse. Kojos ir pėdos yra kūno dalys patiriančios daugiausiai traumų dėl neigiamų emocijų kaupimo.

Kaip tai paaiškinama?

Emocijos – tai elektriniai impulsai, perduodami neuronais. Keliaudami šie impulsai organizme skatina baltymų, vadinamų neuropeptidais (NP), gamybą. Kiekviena emocija turi atitinkamą impulsų dažnį. Atsižvelgiant į impulsų dažnį, žmogaus kūnas gamina atitinkamą kiekį NP. Šis mažas baltymas organizmui perduoda tam tikrą cheminę žinutę ir taip skatina tam tikras fiziologines jo reakcijas. Adrenalinas, hormonai, oksitocinas, endorfinas – tai neuropeptidų pavyzdžiai. Kiekvienas iš NP skatina specifinę biologinę kūno reakciją, todėl fizinė būklė gali puikiai atspindėti tai, kas būtent tuo metu vyksta žmogaus mintyse ir kokias emocijas jis išgyvena.

Pavyzdžiui laimė, džiaugsmas, juokas skatina natūralių opiatų endorfino ir noradrenalino gamybą. Šie hormonai verčia žmogų puikiai jaustis, stiprina imuninę sistemą, atpalaiduoja raumenis, gerina nuotaiką ir slopina skausmą.

Adrenalinas ir kortizolis organizme išsiskiria kai žmogus jaučia baimę, nerimą arba stresą. Šie hormonai greitina širdies plakimą bei praplečia kraujagysles. Taip pat veikiant šiems hormonams pagreitėja kvėpavimas (jis tampa negilus ir paviršutinis), įsitempia raumenys (ypač skrandžio ir pečių zonose), išmuša šaltas prakaitas – kūnas pasiruošia kovai. Pavojaus atveju, tai itin reikalinga kūno reakcija padedanti išsigelbėti nuo grėsmių. Visgi, ilgą laiką veikiamas nerealizuoto adrenalino, žmogaus kūnas patiria neigiamą jo poveikį. Susilpnėja imuninė sistema, atsiranda virškinimo problemų, sparčiai išeikvojami reikalingi vitaminai ir mineralai, atsiranda įvairių skausmų šaltinių, padidėja uždegimų tikimybė.

Mokslininkai įrodė, jog neigiamos emocijos iš tiesų silpnina ir alina organizmą. Tuo tarpu teigiamos emocijos jį stiprina. Didžiausią neigiamą įtaką organizmui daro gėdos jausmas, kaltė, apatija, sielvartas, baimė, nerimas, ilgesys, pyktis ir neapykanta. Visas žmogaus kūnas yra glaudžiai susijęs su mintimis. Prisiminkite neigiamas emocijas, kurios ryškiai atsispindi akyse, veido išraiškose, odos struktūroje, jos spalvoje ir įtemptume.

Neigiamos emocijos skatina įvairių ligų atsiradimą bei greitina senėjimo procesą!

Stiprios emocijos, tokios kaip skausmas, baimė, sielvartas, nusivylimas, panika, nerimas ir pyktis, žmogaus kūnui sukelia didelį elektrinį krūvį, kuris apkrauna neuronus ir alina visą kūną bei sutrikdo natūralų energijos perdavimo procesą.

Daktaras David Suzuki nustatė, jog molekulėse, kurias žmogus išvepia tuomet kai verbaliniu būdu išreiškia savo pyktį, neapykantą ar pavydą, gausu toksinių medžiagų. Valandą kaupiant šiuos toksinus, jų pakaktų apnuodyti 80 jūrų kiaulyčių! Pyktis kenkia kepenims ir tulžies pūslei – bet būtent Jūsų, o ne žmogaus, ant kurio pykstate. Pykti ant kito žmogaus tai tarsi nuodyti save.

Vis dėl to, nėra patartina užgniaužti ir savyje laikyti neigiamų emocijų. Energijos prigimtis reikalauja jos judėjimo. Tuomet kai stengiamasi suvaržyti ar kontroliuoti savo emocijas, energija negali laisvai judėti ir natūraliai išsisklaidyti. Žmogus gali manyti valdantis savo jausmus, tačiau neigiama energija vis tiek veiks jo kūną.

Slopinamos emocijos reikalauja itin daug energijos. Pastarasis procesas eikvoją energiją, kuri reikalinga pagrindinėms organizmo funkcijoms atlikti. Negatyvios emocijos apsunkina ankštines liaukas ir naudoja papildomas maisto medžiagas, kurios reikalingos kūnui. Viso to rezultatas – nuovargis ir sumažėjęs darbingumas.

Malšinamos emocijos ir kaip iš jų išsivaduoti

Jei emocijos nėra išreikštos (išorinis judėjimas), jos yra numalšintos (vidinis judėjimas). Kai žmogus stengiasi kontroliuoti ir suvaržyti savo emocijas, jį ima kankinti pyktis, depresija, fiziniai skausmai, savikontrolės problemos bei apatija. Taip pat ryškiai pasireiškia savęs kaltinimas, nuvertinimas ir smerkimas. Visa tai apriboja žmogaus galimybes tobulėti ir pasiekti savo tikslų.

  • Pasivaikščiokite basomis. Užgniaužtos emocijos gali pasišalinti per pėdas. Nusiaukite batus ir basomis vaikščiokite po žolę. Vaikščiojant paplūdimiu, ypač vandenyno arba krioklio pakrante, negatyvūs jonai kartu su judančiu vandeniu atsipalaiduoja į orą. Šalie nėra vandenyno? Pasimėgaukite druskų ir šilto vandens vonele arba kita gydomąja vandens procedūra.
  • Šypsokitės, net jei ir nesijaučiate linksmi. Vien jau šypsojimasis keičia jūsų kūno chemiją. Besišypsodami greitai pasijusite laimingesni. Juokas taip pat yra puikus būdas išlaisvinti emocijas. Besijuokiant gaminasi endorfinai, kurie verčia jaustis laimingesniais ir labiau atsipalaidavusiais.
  • Fiziniai pratimai, energingas darbas ar sportas padeda išsklaidyti emocinę energiją ir sumažiną neigiamą jos poveikį. Fizinis aktyvumas taip pat skatina endorfinų gamybą, padeda iš organizmo pasišalinti toksinams. Sportuojant kvėpuojama giliau ir įsisavinama daugiau deguonies. Žmonėms nuolat patiriantiems emocinį ir fizinį skausmą rekomenduojama kvėpuoti kuo giliau, mat tuomet kai kūno rūgštingumas didėja mažėja deguonies įsisavinimas ir tampa sunkiau susidoroti su patiriamu stresu.
  • Meditacija. Tai puikus būdas išlaikyti balansą tarp kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių. Meditacijos metu smegenų bangos sulėtėja, mintys nurimsta, atsiranda daugiau įkvėpimo bei išmintingo požiūrio apie esamą padėtį.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 895
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 1377
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 825
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2853
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3208