Psichologija

9 būdai geriau išnaudoti laisvą laiką po darbo

Publikuotas 2016 29 sausio views 5092
9 būdai geriau išnaudoti laisvą laiką po darbo

Nuolatos siekiate rezultatų darbe, stengiatės būti sėkmingi, aukojate laiką ir jėgas, kad pasiektumėte savo karjeros tikslų. Tai puiku. Tačiau jeigu pamiršite save ir žmones, kuriuos mylite, ši sėkmė neteks prasmės. Atminkite, kad yra dalykų, kuriuos galite padaryti tam, kad galėtumėte mėgautis klestinčiu asmeniniu gyvenimu. Sužinokite, kaip optimaliausiai organizuoti ir išnaudoti laiką po darbo.

1. Pabaikite darbo dieną pastoviu laiku

Dirbdami viršvalandžius, įvairiapusiškai mažinate savo darbo ir gyvenimo kokybę: vakare jaučiatės pavargę, tad mažėja produktyvumas, lygiai taip pat jausitės ir kitą rytą po ilgos nakties prie darbų, be to, apleisite asmeninį gyvenimą. Nusistatykite, kada baigiate savo darbo dieną ir laikykitės šio grafiko. Suprantama, kad kartais tai neįmanoma, tačiau stenkitės kiek įmanoma sumažinti viršvalandžius. Vienas būdas tai padaryti – atrasti, kada dienos metu esate produktyviausias ir daugiausia darbo reikalaujančias užduotis atlikti šiuo metu.

2. Skirkite sau 30 minučių vienatvės

Jei norite susitvarkyti su patiriamu stresu, patartina kasdien įvertinti savo dieną bei pagalvoti apie viską, kas nutiko. Nesistenkite užgožti neigiamų emocijų imdamiesi kitų darbų, nes taip problemų nepanaikinsite. Prisėskite bent pusvalandžiui, pasidarykite puodelį arbatos bei išjunkite aplink viską, kas galėtų atitraukti jūsų dėmesį. Pasimėgaukite tyla, išspręskite problemas savo galvoje ir taip pailsėsite nuo praėjusių dienos rūpesčių.

3. Planuokite iš anksto

Dažnai prikuriame įvairių planų ateinančiai savaitei ir apie juos pamirštame. Išeitis – susirašyti dienotvarkę. Savaitgalį raskite laiko suplanuoti darbus ir laisvus vakarus: paskirkite susitikimus draugams, sugalvokite pramogų šeimai. Po savaitgalio, darbe peržiūrėkite elektroninius laiškus ir žinutes, kad patikrintumėte, ar nieko nepamiršote. Žinokite, kad jūs valdote savo laiką, tad laikykitės šios dienotvarkės ir atsiradusius papildomus darbus planuokite atsižvelgdami į ją.

4. Išmokite atsisakyti

Prieš sakydami „taip“, įsitikinkite, ar tai nereikš, kad pasakote sau „ne“. Suprantama, kad norite pasimatyti su draugais, tėvais, ką nors sutvarkyti namuose bei kokybiškai praleisti laiką su šeima po darbo; deja, diena yra trumpa ir jūs negalite padaryti visko. Gerai yra tai, kad savaitėje yra daugiau dienų, tad ieškokite laiko kitą dieną, kad pamatytumėte savo draugus. Jei vis tiek nesuspėjate, neardykite jau turimų planų, bet praneškite savo draugams ar šeimai, kad savaitgalį juos informuosite, kada atsilaisvinsite. Taigi, čia ir vėl aiškėja išankstinio planavimo svarba.

5. Žinokite savo prioritetus

Kad išmoktumėte geriau panaudoti savo laiką, turite skirstyti prioritetus. Neapleiskite dalykų, kurie jums gyvenime yra svarbūs, tik todėl, kad kažkas netikėtai atsitiko ir reikalauja jūsų dėmesio. Kol tai darote protingai, nieko blogo, jeigu atidedate užduotis ar darbus. Jauskitės laisvai, jei teks perkelti kelias ne tiek svarbias užduotis ir jas užsirašykite ant popieriaus. Kaip ir kada jas atlikti, nuspręskite vėliau.

6. Pritaikykite darbą prie asmeninės dienotvarkės

Gyventi gyvenimą už darbo ribų yra labai svarbu: taip atsipalaiduojate, atgaunate jėgas, užsiimate mėgstama veikla, kuri daro jus laimingą. Planuodami darbus, stenkitės juos taikyti prie savo asmeninių planų, o ne atvirkščiai.

7. Sportuokite prieš darbą

Sporto metu išskiriami endorfinai leis jaustis ramiau ir lengviau susikoncentruoti, tad sportuodami ryte, pakrausite kūną dienai priešakyje, o vakaras liks laisvas. Jei nebandėte sportuoti ryte, būtinai pamėginkite ir pamatysite, kaip į tai atsakys jūsų kūnas ir mintys; pradėti galite kad ir nuo lengvos ir trumpos rytinės mankštos, kuri netruks ilgiau nei 3 minutes.

8. Ignoruokite socialinius tinklus ir išjunkite kompiuterį

Grįžtate namo ir iškart jungiatės prie savo profilių, nes tai tarsi leidžia jums atsipūsti? Deja, taip nutolstate nuo realybės ir nebesekate laiko. Vietoje to, kad pakalbėtumėte su savo partneriu ir vaikais, švaistote savo laiką socialiniuose tinkluose. Ribokite šį laiką, o sutaupytą valandą arba dvi, galėsite panaudoti susitikimui su draugams ir papasakoti naujienas gyvai.

9. Nesusiplanuokite per daug

Žmonės tampa chaotiški ir neorganizuoti, kuomet bando įsprausti visus savo planus į vieną vakarą. Kuomet naudosite savo prioritetų formulę bei „ne“ sakymo strategiją, galėsite lengviau nuspręsti, kuriuos planus turėsite įgyvendinti, o kuriuos reikės nukelti ar net pašalinti. Jei susidarysite labai užimtą dienotvarkę, kad viską galėtumėte padaryti, jūs vis tiek turėsite kažką praleisti ir nuolatos skubėsite.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 6202
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7649
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 8307

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7242

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5473