Mityba

7 dažniausios gaminimo klaidos, sugadinančios maisto skonį ir kokybę

Publikuotas 2016 7 spalio views 17470
gaminimo klaidos shutterstock.com

Džiugu, kad vis daugiau žmonių rinkdamiesi maistą rūpinasi ne tik gomurio malonumais, bet ir kokybe. Tinkamai paruošti patiekalai teigiamai veikia sveikatą, todėl kitą kartą sukiodamiesi virtuvėje venkite šių 7 maisto gaminimo klaidų.

  1. Mėsai renkatės keptuvę nelimpančia danga

Nelimpančios dangos keptuvės – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie nenori, kad kepamas maistas skendėtų aliejuje. Visgi tokius indus geriausia palikti omletui ir blyneliams, tuo tarpu mėsa geriausiai iškeps ir traškia plutele pasidengs įprastoje keptuvėje arba ant griliaus.

Beje, siekdami, kad mėsa pasidengtų traškia plutele, prisiminkite paprastą taisyklę: kepdami mėsos gabalėliai negali liestis vienas su kitu.

  1. Kepimui naudojate alyvuogių aliejų

Pernelyg įkaitintas, 160°C temperatūrą pasiekęs, alyvuogių aliejus ne tik praranda visas savo gerąsias savybes, bet ir tampa kenksmingas. Todėl pastarąjį palikite salotų gardinimui, o į keptuvę pilkite tuos, kurių smilkimo temperatūra gerokai aukštesnė: lydytą sviestą, rafinuotą dygminų ir avokadų aliejų.

  1. Perkepate česnaką

Turbūt pastebėjote, jog daugumoje receptų nurodoma česnaką įdėti pačioje kepimo pabaigoje, t.y. likus vos 2–3 minutėms. To priežastis – mažesnis nei kitose daržovėse esantis vandens kiekis, kuriam išgaravus česnakas patiekalui suteikia nemalonų skonį.

  1. Į lėkštę – tiesiai iš kameros

Prieš apdorodami mėsą, būtinai ją atšildykite iki kambario temperatūros. Taip ji tolygiai iškeps ir išvengsite nemalonios situacijos, kuomet prapjovus kepsnį viduje randate gabalą žalios mėsos. Ta pati taisyklė galioja ir kepant orkaitėje.

  1. Visus produktus laikote šaldytuve

Ne visi vaisiai ir daržovės „mėgsta“ šaltį, todėl neverta jų laikyti šaldytuve. Pomidorai, svogūnai, česnakai, bulvės, cukinijos, baklažanai ir tropiniai vaisiai geriau išsilaiko kambario temperatūroje.

  1. Perverdate kiaušinius

Jei trynys – pilkšvas, o baltymas savo konsistencija primena gumą, neskubėkite kaltinti kiaušinių kokybės. Greičiausiai patys juos sugadinote pervirdami. Norėdami to išvengti, išbandykite šį būdą: kai tik vanduo užvirs, nukelkite puodą nuo viryklės, jį uždenkite dangčiu ir kiaušinius karštame vandenyje laikykite 10 minučių.

  1. Neleidžiate mėsai „pailsėti“

Pasitaiko, jog gaminimo procesui užtrukus nebegalime išlaukti, kada gi paragausime savo šedevro. Visgi verta truputį pakentėti ir mėsą pjaustyti praėjus 2–3 minutėms, kadangi taip sultys lengviau pasiskirstys ir skonis bus dar geresnis.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Viduržemio jūros dieta – gyvenimo būdas, praturtintas vertingu maistu

Pakoreguoti savo figūrą ar numesti kelis nereikalingus kilogramus nori bene kiekvienas žmogus. Įvairios dietos – greičiausias ir lengviausias svorio metimo būdas. Deja, tačiau kai kurios dietos gali suteikti daugiau žalos nei naudos, todėl visais svorio metimo metodais tikrai nereikėtų pasikliauti besąlygiškai. Viduržemio jūros dieta – ne tik efektyvus, bet ir sveikatai naudingas svorio metimo būdas, […]

views 336
Mityba

Maisto ruoša vasarą – kaip gaminti sveikiau ir paprasčiau?

Prasidėjus šiltajam sezonui, kai už lango kaitina saulė, vis labiau norisi ne tik maistingų, bet ir „lengvesnių“ patiekalų – tiek sudėties, tiek gamybos proceso atžvilgiu. Kitaip nei žiemos metu, vasarą norisi gaminti greičiau ir paprasčiau. Tad toliau šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis vasarą gaminti greičiau, neaukojant dienos meniu maistingumo ir maisto produktų įvairovės. […]

views 324
Mityba

Kodėl naudinga gerti šviežiai spaustas sultis?

Nesubalansuotai maitinantis, vartojant nepakankamą kiekį maistinių medžiagų, nesirenkant įvairaus maisto, žmogaus organizmui ilgainiui ima stigti vitaminų bei kitų gerai sveikatos būklei reikalingų medžiagų. Tokių medžiagų trūkumas gali pasireikšti nemaloniais simptomais. Žmogui padidėja nuovargis, pablogėja nuotaika, nusilpsta imunitetas, susilpnėja rega, pablogėja odos, plaukų bei nagų būklė bei išvaizda. Pasireiškus tokiems požymiams, dažniausiai keliaujama į vaistinę ir […]

views 450

Erzina daugybė puodų virtuvėje? Išsirinkite vieną universalų!

Normalu virtuvėje turėti kelis skirtingų dydžių puodus – padažams, pusryčių košei, troškiniams, sriubai. Tačiau, ko gero, kiekvieno virtuvėje yra tas vienas puodas, kuris naudojamas dažniausiai. Ypač kai įprastai gaminamų patiekalų meniu nusistovėjęs ir valgančiųjų skaičius beveik visuomet toks pat. Kaip pasirinkti tokį universalų puodą ir išvengti daugelio skirtingų puodų? 3 esminiai kriterijai. 1. Suderinamumas su […]

views 574
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 689