Sveikata

7 būdai pagerinti atmintį. Išmokite atsiminti net menkiausias smulkmenas!

Publikuotas 2016 15 kovo views 10491
7 būdai pagerinti atmintį. Išmokite atsiminti net menkiausias smulkmenas!

Kodėl vieni žmonės praranda atmintį, o kitų prisiminimai išlieka aštrūs? Tai gali nulemti genai, tačiau taip pat ir pasirinkimai. Aktyvios smegenų veiklos palaikymas prasideda nuo fizinės veiklos įtraukimo į savo kasdieninę rutiną.

Atmintį apsaugoti padeda sveika mityba, reguliarus sportavimas, žalingų įpročių atsisakymas, kraujo spaudimo, cholesterolio bei cukraus kiekio kraujyje kontroliavimas. Ne mažiau svarbu gyventi protiškai aktyvų gyvenimą. Aktyviai sportuojant auga raumenys, o aktyviai mąstant – tonizuojama atmintis bei mąstymas. Negalite rasti mašinos raktų? Pamiršote, kas turi būti jūsų pirkinių sąraše? Keli paprasti žingsniai gali padėti pramankštinti ir pagerinti jūsų atmintį.

1. Išlikite protiškai aktyvūs

Fiziniai pratimai padeda palaikyti jūsų kūno formas, o protiškai stimuliuojanti veikla padeda palaikyti jūsų smegenų funkcijas ir gali atitolinti atminties praradimą. Laisvalaikiu imkitės veiklos, kurios neatliekate automatizuotai tai turėtų būti vis kažkas naujo, netgi šioks toks iššūkis. Spręskite kryžiažodžius; perskaitykite laikraščio rubriką, kurią paprastai praleidžiate; vairuodami pasirinkite maršrutui kitą, mažiau žinomą kelią; savanoriaukite įvairiose organizacijose (mokyklose, renginiuose).

2. Bendraukite

Reguliarus bendravimas ir socialiniai santykiai padeda išvengti depresijos ir streso, prisidedančių prie atminties praradimo. Ieškokite galimybių susitikti su brangiais žmonėmis, draugais ir kitais – ypač jei gyvenate vienas. Jei esate kviečiamas vakarienės ar apsilankyti kokiame renginyje, būtinai eikite!

3. Sveikai maitinkitės

Sveika mityba naudinga tiek jūsų smegenims, tiek ir jūsų širdžiai. Valgykite vaisius, daržoves ir grūdines kultūras. Rinkitės neriebius, baltymų turinčius produktus, tokius kaip: žuvis, liesa mėsa bei paukštiena (be odelės). Nepakankamas vandens kiekis ir per didelis alkoholio vartojimas taip pat gali būti atminties pablogėjimo priežastis.

4. Būkite organizuotas

Jei namuose vyrauja netvarka, o jūsų užrašai padriki, tai gali būti priežastis, dėl kurios pamirštate daug dalykų. Tvarkingai surašykite visas užduotis, susitikimus bei kitus įvykius į užrašų knygutę, kalendorių ar elektroninį planuoklį. Kiekvieną įrašą galima garsiai pakartoti prieš užsirašant, kad geriau jį įsidėmėtumėte. Reguliariai pildykite darbų sąrašą ir pasižymėkite darbus, kuriuos jau atlikote. Savo piniginei, raktams bei kitiems būtiniems daiktams skirkite pastovią vietą.

Kontroliuokite dėmesį atitraukiančius veiksnius ir nesistenkite padaryti daug dalykų vienu metu. Jei susikoncentruosite į informaciją, kurią bandote atsiminti, geriau įsidėmėsite ir prisiminsite vėliau. Bandant prisiminti įvairias detales, naudinga susieti jas su puikiai pažįstamais dalykais, pavyzdžiui, su mėgstama daina.

5. Gerai išsimiegokite

Miegas labai svarbus, nes padeda smegenims susisteminti visus prisiminimus taip, kad vėliau jų nepamirštumėte. Dažnas žinome, kiek mums individualiai reikia miego, todėl įvertinkite tai ir miegokite pakankamai. Daugumai suaugusiųjų reikia 7 – 8 valandų miego per parą.

6. Įtraukite fizinę veiklą į savo kasdieninę rutiną

Fizinis krūvis pagreitina kraujo tekėjimą visame kūne, įskaitant ir smegenis. Tai gali padėti išlaikyti aštrią atmintį. Rekomenduojama per savaitę užsiimti mažiausiai 150 minučių vidutiniško krūvio aerobikos veikla (greitas ėjimas) arba 75 minutes užsiimti intensyvia veikla (bėgimas).  Jei neturite laiko sportuoti, tuomet įterpkite į savo rutiną pasivaikščiojimus.

7. Suvaldykite chroniškas ligas

Sekite savo daktaro rekomendacijas dėl chroniškų ligų: depresijos, inkstų ar skydliaukės problemų. Kuo geriau savimi rūpinsitės, tuo geresnė bus jūsų atmintis. Reguliariai pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl vartojamų vaistų. Įvairūs stiprūs vaistai gali turėti reikšmės atminties būklei.

Kada kreiptis pagalbos dėl atminties praradimo?

Jei esate sunerimęs dėl atminties praradimo – ypač jei atminties pablogėjimas trukdo atlikti kasdienes užduotis – konsultuokitės su savo gydytoju, kad ištirtų jūsų fizinę būklę, atmintį ir gebėjimą spręsti problemas. Gydymas priklausys nuo to, kas sukelia atminties praradimą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 413
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 533
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2741
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3063
Prostatitas - viena dažniausių vyriškų ligų
Sveikata

Prostatitas – viena dažniausių vyriškų ligų

Tokie svarbūs šiuolaikinės medicinos pasiekimai – kaip ligų prevencija ir ankstyva diagnostika – labai nepopuliarūs tarp vyriškos aplinkos. Stipriosios lyties atstovai, kaip taisyklė, ignoruoja kreipimąsi į gydytojus, manydami, kad tikri vyrai neserga. Tuo tarpu labai specifinė vyriška liga, daugeliui vadinama prostatitu, pastaraisiais metais tapo ne šiaip medicininiu terminu, o liga, kuri neleidžia gyventi ramiai.  Kad […]

views 2775