Sveikata

7 būdai pagerinti atmintį. Išmokite atsiminti net menkiausias smulkmenas!

Publikuotas 2016 kovo 15 views 9489
7 būdai pagerinti atmintį. Išmokite atsiminti net menkiausias smulkmenas!

Kodėl vieni žmonės praranda atmintį, o kitų prisiminimai išlieka aštrūs? Tai gali nulemti genai, tačiau taip pat ir pasirinkimai. Aktyvios smegenų veiklos palaikymas prasideda nuo fizinės veiklos įtraukimo į savo kasdieninę rutiną.

Atmintį apsaugoti padeda sveika mityba, reguliarus sportavimas, žalingų įpročių atsisakymas, kraujo spaudimo, cholesterolio bei cukraus kiekio kraujyje kontroliavimas. Ne mažiau svarbu gyventi protiškai aktyvų gyvenimą. Aktyviai sportuojant auga raumenys, o aktyviai mąstant – tonizuojama atmintis bei mąstymas. Negalite rasti mašinos raktų? Pamiršote, kas turi būti jūsų pirkinių sąraše? Keli paprasti žingsniai gali padėti pramankštinti ir pagerinti jūsų atmintį.

1. Išlikite protiškai aktyvūs

Fiziniai pratimai padeda palaikyti jūsų kūno formas, o protiškai stimuliuojanti veikla padeda palaikyti jūsų smegenų funkcijas ir gali atitolinti atminties praradimą. Laisvalaikiu imkitės veiklos, kurios neatliekate automatizuotai tai turėtų būti vis kažkas naujo, netgi šioks toks iššūkis. Spręskite kryžiažodžius; perskaitykite laikraščio rubriką, kurią paprastai praleidžiate; vairuodami pasirinkite maršrutui kitą, mažiau žinomą kelią; savanoriaukite įvairiose organizacijose (mokyklose, renginiuose).

2. Bendraukite

Reguliarus bendravimas ir socialiniai santykiai padeda išvengti depresijos ir streso, prisidedančių prie atminties praradimo. Ieškokite galimybių susitikti su brangiais žmonėmis, draugais ir kitais – ypač jei gyvenate vienas. Jei esate kviečiamas vakarienės ar apsilankyti kokiame renginyje, būtinai eikite!

3. Sveikai maitinkitės

Sveika mityba naudinga tiek jūsų smegenims, tiek ir jūsų širdžiai. Valgykite vaisius, daržoves ir grūdines kultūras. Rinkitės neriebius, baltymų turinčius produktus, tokius kaip: žuvis, liesa mėsa bei paukštiena (be odelės). Nepakankamas vandens kiekis ir per didelis alkoholio vartojimas taip pat gali būti atminties pablogėjimo priežastis.

4. Būkite organizuotas

Jei namuose vyrauja netvarka, o jūsų užrašai padriki, tai gali būti priežastis, dėl kurios pamirštate daug dalykų. Tvarkingai surašykite visas užduotis, susitikimus bei kitus įvykius į užrašų knygutę, kalendorių ar elektroninį planuoklį. Kiekvieną įrašą galima garsiai pakartoti prieš užsirašant, kad geriau jį įsidėmėtumėte. Reguliariai pildykite darbų sąrašą ir pasižymėkite darbus, kuriuos jau atlikote. Savo piniginei, raktams bei kitiems būtiniems daiktams skirkite pastovią vietą.

Kontroliuokite dėmesį atitraukiančius veiksnius ir nesistenkite padaryti daug dalykų vienu metu. Jei susikoncentruosite į informaciją, kurią bandote atsiminti, geriau įsidėmėsite ir prisiminsite vėliau. Bandant prisiminti įvairias detales, naudinga susieti jas su puikiai pažįstamais dalykais, pavyzdžiui, su mėgstama daina.

5. Gerai išsimiegokite

Miegas labai svarbus, nes padeda smegenims susisteminti visus prisiminimus taip, kad vėliau jų nepamirštumėte. Dažnas žinome, kiek mums individualiai reikia miego, todėl įvertinkite tai ir miegokite pakankamai. Daugumai suaugusiųjų reikia 7 – 8 valandų miego per parą.

6. Įtraukite fizinę veiklą į savo kasdieninę rutiną

Fizinis krūvis pagreitina kraujo tekėjimą visame kūne, įskaitant ir smegenis. Tai gali padėti išlaikyti aštrią atmintį. Rekomenduojama per savaitę užsiimti mažiausiai 150 minučių vidutiniško krūvio aerobikos veikla (greitas ėjimas) arba 75 minutes užsiimti intensyvia veikla (bėgimas).  Jei neturite laiko sportuoti, tuomet įterpkite į savo rutiną pasivaikščiojimus.

7. Suvaldykite chroniškas ligas

Sekite savo daktaro rekomendacijas dėl chroniškų ligų: depresijos, inkstų ar skydliaukės problemų. Kuo geriau savimi rūpinsitės, tuo geresnė bus jūsų atmintis. Reguliariai pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl vartojamų vaistų. Įvairūs stiprūs vaistai gali turėti reikšmės atminties būklei.

Kada kreiptis pagalbos dėl atminties praradimo?

Jei esate sunerimęs dėl atminties praradimo – ypač jei atminties pablogėjimas trukdo atlikti kasdienes užduotis – konsultuokitės su savo gydytoju, kad ištirtų jūsų fizinę būklę, atmintį ir gebėjimą spręsti problemas. Gydymas priklausys nuo to, kas sukelia atminties praradimą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų
Sveikata

Jonažolė: lietuviškų pievų vaistas nuo visų ligų ir odos problemų

Jonažolė, dar kitaip vadinama švento Jono žole, Lietuvos pievas ir pamiškes nuklos birželio pabaigoje. Geltonžiedis augalas pasižymi ypatingomis savybėmis, todėl tiek mūsų senoliai, tiek natūralios medicinos šalininkai visame pasaulyje, jonažolę jau dešimtis metų naudoja daugybės ligų ir odos problemų gydymui. Geltonoji jonažolė – neišsenkantis antioksidantų šaltinis Jonažolė gali būti vartojama įvairiomis formomis – kapsulėmis, tinktūra ar […]

views 28608
Sveikata

Roto virusas: atsakymai į dažniausius klausimus ir 9 natūralūs vaistai

Roto virusas, arba Rotavirusinė infekcija – itin nemalonus susirgimas, daugiausia kamuojantis kūdikius ir vaikus, tačiau neretai pasireiškiantis ir suaugusiems. Virusas aplinkiniams perduodamas itin lengvai, todėl būtina užsiimti prevencinėmis priemonėmis, o susirgus kuo greičiau pradėti gydymą. Kas yra Roto virusas ir kada juo susergama? Roto virusas – infekcija, sukelianti stiprų skrandžio ir žarnyno uždegimą. Šis virusas […]

views 37698
Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų
Sveikata

Mažakraujystė: priežastys, simptomai ir 10 natūralių vaistų

Mažakraujystė, dar vadinama anemija – klastinga liga, kankinanti net 24,8% visos populiacijos! Vaisingo amžiaus (ir ypač besilaukiančios) moterys nuo šio sutrikimo kenčia kur kas dažniau nei vyrai, todėl joms būtina tinkamai maitintis bei reguliariai atlikti kraujo tyrimus. Mažakraujystė: kodėl susergama ir kam reikalingi raudonieji kraujo kūneliai? Mažakraujyste susergama tada, kai kraujyje nepakanka raudonųjų kraujo kūnelių. […]

views 28316
Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti
Sveikata

Sinusitas: simptomai, priežastys ir 10 natūralių būdų jį išgydyti

Retas šaltuoju metu nesusiduria su sloga. Paprastai gydomės nosies lašais, keletu litrų arbatos ir gulėjimu po šilta antklode. Tačiau jei simptomai per 10-12 dienų nepraeina, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi diagnozė gali būti rimta – sinusitas. Sinusais vadiname ertmes, išsidėsčiusias kauluose aplink nosį: po dvi yra kaktoje, ties skruostikauliais ir abiem nosies pusėmis, vienas sinusas plyti […]

views 41317
Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?
Sveikata

Kuminas: ir svoriui mesti, ir sveikatai gerinti?

Kumino pavadinimą dažniausiai girdime kalbose apie svorio metimą. Nudžiuginsime: plačiai aprašytas prieskonio efektas tikrai nėra mitas! Visgi egzotiškasis kmyno pusbrolis pasižymi ir daugiau sveikatai naudingų savybių: gerina virškinimą, kovoja su odos ligomis bei stiprina kraują. Kmynas ar kuminas – kaip atskirti? Dažnas kuminą maišo su lietuviams gerai pažįstamu kmynu, todėl patariame vadovautis pagrindiniu indikatoriumi – […]

views 36994