Sveikata

Kaip panaikinti nemalonius kvapus? 10 buities gudrybių

Publikuotas 2016 6 spalio views 20991
Kaip panaikinti nemalonius kvapus? shutterstock.com

Kad namuose būtų gera ir jauku, pristatome dešimt buities gudrybių, padėsiančių kovoti su nemaloniais kvapais.

  1. Nemaloniam avalynės kvapui panaikinti: kelis lašus antibakterinio eterinio aliejaus, tokio kaip levandų, mirtenių, rozmarinų, pipirmėčių, įlašinkite į maistinę sodą. Mišinį suberkite į kojinę ir įkiškite į savo batus, palikite per naktį, kad išnyktų blogas kvapas.
  2. Nemaloniam rankų kvapui panaikinti: kai rankos įsigeria žuvies, svogūno ar česnako kvapo, lengviausiai jo atsikratysite patrynę rankas druska, o po to nuplovę vandeniu su muilu.
  3. Nemaloniam pjaustymo lentelių kvapui naikinti naudokite druską. Lenteles tiesiog patrinkite sausa druska.
  4. Norėdami išvengti nemalonaus drabužių kvapo, į medžiaginius maišelius įdėkite kvapiųjų mišinių, tokių kaip džiovintos levandos, mėtos, apelsinai ir pan., maišelius įdėkite į spintą.
  5. Kai patalpoje tvyro dažų kvapas, sutarkuokite česnako galvutę ir ją palikite patalpoje.
  6. Jeigu patalpa atsiduoda tabako kvapu, sušlapinkite kelis rankšluosčius ir palikite kambaryje, šlapi rankšluosčiai neblogai sugeria kvapus.
  7. Jeigu jums kepamos žuvies kvapas nėra malonus, kepant į keptuvę su augaliniu aliejumi įdėkite riekelėmis supjaustytą bulvę.
  8. Norint panaikinti nemalonų kvapą šaldytuve, jums padės kava. Maltos kavos įberkite į atvirą indą ir dienai palikite šaldytuve.
  9. Jeigu nemalonus kvapas yra įsigėręs į kilimą ar baldus, vėlgi naudinga bus soda. Apiberkite ar įtrinkite nemalonų kvapą skleidžiantį objektą, o po 15 minučių sodą susiurbkite dulkių siurbliu.
  10. Galiausiai, pasinaudokite labai paprasta gudrybe, kuri padės išsaugoti malonų kvapą namuose. Vatos rutuliukus sudrėkinkite mėgstamais eteriniais aliejais, juos padėkite mažiau matomose vietose ir maloniu kvapu džiaugsitės ilgai.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Sveikata

Refliuksas: alternatyvios terapijos metodai ir jų efektyvumas

Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso ligos (GERL) sindromas, yra dažnas virškinimo sistemos sutrikimas, kuris sukelia nemalonius simptomus, tokius kaip rėmuo, deginimas krūtinėje ir diskomfortas skrandyje. Tradicinė medicina dažnai siūlo vaistus ir gyvenimo būdo pakeitimus šių simptomų mažinimui. Tačiau pastaruoju metu didėja susidomėjimas alternatyviosiomis terapijomis, kurios gali apimti natūralius priedus, dietos pakeitimus ir kitus netradicinius gydymo metodus. […]

views 359
Sveikata

Nereguliarios mėnesinės: priežastys ir sprendimo būdai

Mėnesinės laikomos reguliariomis, kuomet kraujavimas kartojasi kas 21–35 dienas, trunka 2–7 dienas ir nėra gausus. Visgi, nereguliarios mėnesinės – gana dažnas reiškinys, su kuriuo susiduria didelė dalis moterų. Nors kartais tai gali būti laikinas svyravimas, nereguliarios mėnesinės taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Nereguliarių mėnesinių priežastys Nereguliarių mėnesinių priežastys gali būti įvairios. […]

views 741
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 710
Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?
Sveikata

Neleiskite kūnui sustabarėti: ką reikia žinoti kiekvienam, kuris dirba sėdimą darbą?

Dėl netikėtai užklupusios sveikatos krizės smarkiai išaugo įvairių sričių darbuotojų, dirbančių iš namų, skaičius. Šimtams tūkstančių žmonių tai reiškė ne tik daugiau laisvę planuojant savo darbo dieną bei derinant profesines atsakomybes su asmeninėmis, bet ir daugiau laiko praleisto sėdint prie kompiuterio. Tokios tendencijos – tikrai ne į naudą, todėl kiekvienam pravartu žinoti, kaip apsaugoti savo […]

views 2774
Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?
Sveikata

Kodėl negalime gyventi be aminorūgščių?

Aminorūgštys yra labai svarbios mūsų organizmui. Tačiau kaip mes pasisaviname aminorūgštis ir ką jos daro? Tai aptarsime šiame straipsnyje. Akmens amžiaus žmonės – mūsų pirmtakai – buvo vidutiniškai liekni, bet raumeningi. Viena iš to priežasčių yra ta, kad jie daugiausia valgė maistą, tokį kaip mėsa ir augalai, kuriuose gausu baltymų. Šiuos baltymus sudaro vadinamosios aminorūgštys, […]

views 3126