Mityba

Šparagai ir jų nauda organizmui

Publikuotas 2016 12 sausio views 21249
Šparagai ir jų nauda organizmui

Ar žinojote, kad viduramžiais šparagai buvo laikomi meilės daržove – afrodiziaku? Tačiau ši daržovė pasižymi ne tik kaip teigiamai veikianti vyrų sveikatą ir aktyvinanti hormonų apykaitą. Šparagai – vieni stipriausių augalų, kurie jaunina ir stiprina mūsų kūną, stabilizuoja kūno ir proto senėjimo procesą bei gerina atmintį.

Šparagai naudingi ne tik vyrams, bet ir moterims: teigiamai veikdami hormonų apykaitą suteikia jauninamąjį poveikį. Ši daržovė itin vertinama dėl mineralų ir maistinių medžiagų. Šparagai itin naudingi širdžiai, kraujagyslėms ir neleidžia susidaryti trombams. Šios daržovės praturtintos fenolio junginiais, kurie padidina kraujagyslių sienelių tvirtumą ir elastingumą.

Paruošti šias daržoves labai paprasta. Svarbiausia jų neperkaitinti ir nepervirti, kad neprarastų išvaizdos, skonio ir naudingų maistinių medžiagų. Taip pat rekomenduojama nelaikyti šaldytuve per ilgai, geriausia valgyti kuo šviežesnes. Ruošiant šparagus maistui, pirmiausia reikia kotelius nuskusti, o jei kotelis kietas, nupjauti vieną centimetrą arba daugiau. Salotoms šparagus paruoškite porą minučių apvirdami juos pasūdytame vandenyje. Sužinokite, kodėl valgyti šparagus yra naudinga jūsų organizmui; pateikiame net 8 priežastis.

  • Šparaguose gausu maistinių medžiagų. Juose gausu mūsų organizmui naudingų maistinių medžiagų: maistinių skaidulų, folato, vitaminų (A, B, C, K ir T), mineralų (magnio, cinko, kalio, geležies), karotino, augalinių baltymų, folio rūgšties. Šios medžiagos ne tik papildo mūsų organizmą, bet ir suteikia energijos, gerina nuotaiką.
  • Padeda palaikyti šalinimo sistemą. Šparagai skatina dažnesnį vaikščiojimą į tualetą, tačiau tokiu būdu padeda jums išvalyti organizmą nuo įvairių susikaupusių druskų. Tai ypatingai naudinga tiems, kurių medžiagų apykaita sulėtėjusi, organizmai sulaiko daug skysčių, kurie ilgai nepasišalina.
  • Šparagai gali padėti sumažinti viršsvorį. Šparagų daiguose yra tik po 3 kolorijas. Šią daržovę būtinai turite įtraukti į savo valgiaraštį, jei laikotės dietos, prižiūrite savo mitybą ar norite atsikratyti keletos nereikalingų kilogramų.Šparagai ir jų nauda organizmui
  • Mažina vėžio riziką. Šparagai yra glutationo, medžiagos apsaugančios nuo vėžinių susirgimų, šaltinis. Jis padeda pašalinti kancerogenus iš jūsų kūno, tokiu būdu apsaugo organizmą nuo vėžio augimo ir formavimosi.
  • Natūralu ir organiška. Tai viena greičiausiai augančių daržovių. Įsigyjant šias daržoves parduotuvėje, žinokite, kad šios daržovės dėl savo sudėties yra mažai purškiamos chemikalais. Tačiau, kad būtumėte visiškai ramūs, visuomet galite rinktis ir ekologiško maisto parduotuvę.
  • Gerosios bakterijos. Turbūt žinote,  kad ne visos bakterijos yra kenksmingos, priešingai – yra gerųjų bakterijų, gelbstinčių natūralioms organizmo gunkcijoms. Šparaguose yra unikalaus angliavandenio (žinomo inunlin pavadinimu). Šis angliavandenis skatina gerųjų bakterijų sveiką augimą ir aktyvumą.
  • Natūralus afrodiziakas. Šparagai naudingi vyrams ir moterims, nes teigiamai veikia hormonų veiklą. Nors tyrimų šioje srityje dar trūksta, seniai tikima, kad šparagai ne tik didina seksualinį aktyvumą, bet ir gerina vaisingumą, padeda menopauzės metu.
  • Puikus skonis. Teisingai paruošus, šparagų skonis bus tiesiog puikus! Šios daržovės idealiai papildys jūsų patiekalus ir suteiks jums energijos. Galite mėgautis įvairiais būdais paruoštais šparagais: virtais garuose, apkepintais, skrudintais orkaitėje. Nesvarbu, kurį paruošimo būdą pasirinksite – gausite puikų rezultatą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Viduržemio jūros dieta – gyvenimo būdas, praturtintas vertingu maistu

Pakoreguoti savo figūrą ar numesti kelis nereikalingus kilogramus nori bene kiekvienas žmogus. Įvairios dietos – greičiausias ir lengviausias svorio metimo būdas. Deja, tačiau kai kurios dietos gali suteikti daugiau žalos nei naudos, todėl visais svorio metimo metodais tikrai nereikėtų pasikliauti besąlygiškai. Viduržemio jūros dieta – ne tik efektyvus, bet ir sveikatai naudingas svorio metimo būdas, […]

views 336
Mityba

Maisto ruoša vasarą – kaip gaminti sveikiau ir paprasčiau?

Prasidėjus šiltajam sezonui, kai už lango kaitina saulė, vis labiau norisi ne tik maistingų, bet ir „lengvesnių“ patiekalų – tiek sudėties, tiek gamybos proceso atžvilgiu. Kitaip nei žiemos metu, vasarą norisi gaminti greičiau ir paprasčiau. Tad toliau šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis vasarą gaminti greičiau, neaukojant dienos meniu maistingumo ir maisto produktų įvairovės. […]

views 324
Mityba

Kodėl naudinga gerti šviežiai spaustas sultis?

Nesubalansuotai maitinantis, vartojant nepakankamą kiekį maistinių medžiagų, nesirenkant įvairaus maisto, žmogaus organizmui ilgainiui ima stigti vitaminų bei kitų gerai sveikatos būklei reikalingų medžiagų. Tokių medžiagų trūkumas gali pasireikšti nemaloniais simptomais. Žmogui padidėja nuovargis, pablogėja nuotaika, nusilpsta imunitetas, susilpnėja rega, pablogėja odos, plaukų bei nagų būklė bei išvaizda. Pasireiškus tokiems požymiams, dažniausiai keliaujama į vaistinę ir […]

views 451

Erzina daugybė puodų virtuvėje? Išsirinkite vieną universalų!

Normalu virtuvėje turėti kelis skirtingų dydžių puodus – padažams, pusryčių košei, troškiniams, sriubai. Tačiau, ko gero, kiekvieno virtuvėje yra tas vienas puodas, kuris naudojamas dažniausiai. Ypač kai įprastai gaminamų patiekalų meniu nusistovėjęs ir valgančiųjų skaičius beveik visuomet toks pat. Kaip pasirinkti tokį universalų puodą ir išvengti daugelio skirtingų puodų? 3 esminiai kriterijai. 1. Suderinamumas su […]

views 574
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 689