Mityba

Salierai – vaistas nuo visko?

Publikuotas 2016 28 balandžio views 32897
bigstockphoto.com nuotrauka

Salierai pasižymi gausybe naudingų, tačiau daugeliui nežinomų savybių. Šiuose augaluose gausu mineralų, tokių kaip kalcis, natris, varis, magnis, geležis, cinkas, kalis.  Juose taip pat esama riebiųjų rūgščių bei vitaminų A, C, E, D, B6, B12 ir K. Be to, salierai turi tiamino, riboflavino, folio rūgšties ir skaidulų. Kokią naudą salierai turi mūsų sveikatai?

Mažina kraujo spaudimą. Salieruose esantys ftalidai (organiniai cheminiai junginiai) mažina streso hormonų kiekį kraujyje. Dėl to išsiplečia kraujagyslės, kraujas lengviau teka, taigi sumažėja kraujo spaudimas ir palengvėja kraujotakos sistemos darbas, o tai padeda išvengti aterosklerozės, širdies priepuolio, insulto.

Mažina cholesterolį. Kasdien valgant salierus, gali sumažėti arterijas užkemšančio cholesterolio (vadinamo „bloguoju“ cholesteroliu) kiekis. Salieruose esantys ftalidai skatina cholesterolio perteklių šalinančios tulžies sekreciją. Sumažėjus prie arterijų sienelių prilipusių apnašų, pagerėja širdies būklė. Salieruose esančios skaidulos taip pat skatina cholesterolio pasišalinimą iš organizmo, o tai teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

Veikia kaip antiseptikas. Salierų sėklos skatina šlapimo išsiskyrimą, taigi padeda iš organizmo pašalinti šlapimo rūgštį. Salierus valgyti sveika šlapimo pūslės, inkstų veiklos ir panašių sutrikimų kamuojamiems žmonėms. Moterims salierų sėklos taip pat padeda užkirsti kelią šlapimo takų infekcijoms.

salierai

Salierų ir obuolių salotos – skaityti receptą

Sveika sąnariams. Salierai puikiai tinka žmonėms, sergantiems artritu, reumatu ir podagra. Jie turi antiuždegiminių savybių, kurios padeda sumažinti sąnarių patinimą bei skausmą. Salierų stiebai taip pat veikia kaip diuretikas, padedantis pašalinti sąnariuose nusėdusius šlapimo rūgšties kristalus, kurie gali sukelti sąnarių skausmą ir judėjimo diskomfortą. Be to, salierai padeda ataugti uždegimo pažeistų sąnarių audiniams.

Stiprus antioksidantas. Salieruose yra ftalidų, flavonoidų ir poliacetilenų. Šie priešvėžiniai komponentai detoksikuoja kancerogenus. Šiuose augaluose taip pat esama kumarinų, kurie skatina baltųjų kraujo kūnelių veiklą, tokiu būdu mažindami vėžio riziką. Visi minėti komponentai veikia kaip antioksidantai: jie suranda ir neutralizuoja organizme susidariusius kenksmingus laisvuosius radikalus dar prieš jiems sukeliant sunkius negalavimus.

Stiprina imuninę sistemą. Salieruose gausu vitamino C, kuris stiprina imuninę sistemą. Salieruose esantis vitaminas C įsisavinamas kartu su kitais antioksidantais, todėl veikia dar geriau. Reguliariai valgant salierus, dėl didelio juose esančio vitamino C kiekio gali sumažėti peršalimo ir kitų ligų rizika.

Slopina astmos simptomus. Vitaminas C stabdo laisvųjų radikalų žalą ir pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios slopina įvairių uždegimų, ypač sergant astma, simptomus.

Palengvina migreną. Kumarinai gali palengvinti migrenos simptomus. Kaip tai veikia, tiksliai kol kas nežinoma, tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad kumarinai slopina azoto oksido išsiskyrimą, kurio perteklius sukelia galvos skausmus ir migreną.

salieraiGydo reumatą. Salierų ekstraktai, kurių sudėtyje yra 85 % 3nB, veiksmingai malšina artrito ir raumenų skausmus.

Padeda sergant diabetu. Salierų lapai taip pat tinka sergant diabetu, ypač dėl to, kad juose gausu skaidulų, kurios padeda kontroliuoti diabeto simptomus.

Veikia raminančiai. Salieruose gausu kalcio, tad šie plačiai naudojami nervų raminimui.

Padeda numesti svorio. Prieš valgį reguliariai geriant salierų sultis, lengviau numesti svorio. Salierai nekaloringi, tačiau dėl juose esančios ląstelienos yra labai sotūs, todėl padeda atsikratyti svorio nejaučiant nuolatinio alkio ir nepersivalgant!

Įspėjimas: Salierų sėklos turi lakiųjų aliejų, flavonoidų, kumarinų ir linolo rūgšties, todėl netinka nėščioms moterims. Visais kitais atvejais šių žalių traškių stiebų galite valgyti tiek, kiek širdis geidžia!

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 123
Mityba

Sveiki kokteiliai, kurie sustiprins ir prailgins vasaros įdegį

Vasara odai suteikia sveiką ir auksinį įdegį, kuris padidina patrauklumą. Norėdami gauti gražų įdegį ir kuo ilgiau jį išlaikyti, galite padėti savo odai iš vidaus. Raktas į gražų ir ilgalaikį įdegį iš vidaus yra beta karotinai. Atkreipkite dėmesį į šiuos skanius kokteilius, į kuriuos įdėta šių antioksidantų, kurie padidins jūsų odos grožį. Beta karotinai yra […]

views 8858
Mityba

10 priežasčių, kodėl turėtumėte įtraukti avokadą į savo dienos racioną

Skanūs, universalūs ir teikiantys naudos sveikatai, avokadai yra puikus jūsų dietos papildymas. Nors jie turi daug riebalų ir kalorijų, tačiau yra ypač maistingi. Dėl šilkinio minkštimo ir švelnaus skonio jie puikiai tinka salotoms, sumuštiniams ir net desertams gaminti. Štai 10 priežasčių, kurias turėtumėte prisiminti kitą kartą eidami į maisto prekių parduotuvę: Avokaduose yra sveikųjų riebalų. […]

views 8863
Mityba

Ką valgyti prieš treniruotę?

Žmonės, norintys sulieknėti, dažnai užduoda klausimą, ką valgyti prieš treniruotę? Tinkamas maistas prieš sportą suteiks energijos pratimams atlikti. Jei vieną ar dvi valandas prieš eidami sportuoti normaliai pavalgėte, prieš treniruotę valgyti nebereikia. Geriausi angliavandeniai, kuriuos galite suvalgyti prieš sportuojant, yra lėtai įsisavinimi, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, citrusiniai vaisiai, rudieji ryžiai, saldžiosios bulvės. Tai suteiks energijos, kurios […]

views 5995
Mityba

Tegyvuoja arbūzas! Odė vasaros uogai

Tegyvuoja arbūzas! Mes labai mėgstame arbūzą ir pateiksime originalių bei skanių idėjų, kaip mėgautis juo ne tik kaip įprastu desertu. Beje, rugpjūčio 3- ioji yra oficiali arbūzų diena. Atšilus orams nėra nieko maloniau ir gaiviau nei mėgautis skaniu arbūzu. Negana to, arbūzas yra ne tik skanus, bet ir turi daug sveikų savybių, kurios privers jį […]

views 5361