Mityba

Populiarioji grikių ir kefyro dieta: ką reikia žinoti?

Publikuotas 2016 9 lapkričio views 32290
Populiarioji grikių ir kefyro dieta: ką reikia žinoti?

Dietologai vienbalsiai tvirtina, jog geriausia svorį mesti laikantis sveikos mitybos principų, o ne trumpalaikių dietų – antraip kilogramai grįš su kaupu. Visgi gyvenime pasitaiko situacijų, kai norime žūtbūt susiaurinti liemenį, tad griebiamės kardinalių mitybos pokyčių, pavyzdžiui, kefyro ir grikių dietos.

Pusę mėnesio – tik grikiai ir kefyras?

Prieš pradedant laikytis dietos derėtų įvertinti savo jėgas, kadangi tokio mitybos režimo teks laikytis kone pusę mėnesio – 10-14 dienų. Šiuo laikotarpiu rekomenduojama valgyti vien grikių košę (jos kiekis neribojamas – pasikliaujama sotumo jausmu) bei gerti kefyrą. Mažiau valingiems ar greičiau išalkstantiems per dieną leidžiama suvalgyti 1-2 šviežius vaisius (geriausia – obuolius) bei saujelę džiovintų vaisių.

Dietos taisyklės:

  • Per parą rekomenduojama suvartoti apie 1 litrą kefyro (1% -1,6% riebumo), patariama jį gerti 30 minučių po valgio;
  • Aprūpinkite organizmą skysčiais – kasdien išgerkite po 2 litrus vandens;
  • Pamirškite tradicinę košę – jos neleidžiama pagardinti druska, cukrumi, prieskoniais ir sviestu;
  • Jei jaučiatės itin alkani, per dieną galite suvalgyti 100-150 gramų natūralaus jogurto;
  • Alkoholiui dietos metu – griežtas ne;
  • Teks pamiršti ir vėlyvą vakarienę – galima valgyti tik iki 18 valandos;
  • Nerekomenduojama gerti kavos bei arbatos. Jei visgi negalite apsieiti be tonizuojančių gėrimų, apsiribokite vienu puodeliu per dieną.

Lengviausias būdas pasigaminti košę: iš vakaro vieną stiklinę grikių užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens. Kruopos išbrinks ir ryte tereiks jas pašildyti, arba, jei mėgstate šaltą košę, galėsite valgyti iš karto.

Kefyro nauda organizmui:

Kefyrą verta gerti dėl jo sudėtyje esančių baltymų, kalcio, fosforo, vitamino B12 ir magnio. Lietuvių pamėgtas gėrimas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, stiprindamas kaulus mažina osteoporozės riziką, naikina vėžines ląsteles bei gerina virškinimą. Be to, kefyrą paprastai gali vartoti net ir netoleruojantys laktozės!

Grikių nauda organizmui:

Grikiuose labai mažai kalorijų (100 gramų – 92 kCal), tačiau gausu naudingų mineralų: magnio, geležies, kalio, vitaminų B1 ir B6. Taip pat kruopose netrūksta skaidulų, gerinančių virškinimą bei padedančių iš organizmo iššluoti toksinus. Išbandžiusieji dietą tikina, kad sustiprėjo jų nagai ir plaukai, pagerėjo odos būklė, sutvirtėjo kaulai bei paaštrėjo atmintis. Tiesa, grikių nauda galite džiaugtis ne tik laikydamiesi griežtos dietos – tereikia dažniau pasilepinti šių kruopų (būtinai neskaldytų) patiekalais.

Laikytis ar nesilaikyti – štai kur klausimas

Privalumai:

  • Dieta labai efektyvi – per dvi savaites galite numesti net iki 10 kilogramų;
  • Ne tik nereikalauja didelių finansinių resursų, bet ir padeda sutaupyti: kiek daugiau nei eurą kainuojančios pakuotės grikių bei ne ką brangesnio kefyro užteks visai dienai, o gal net dviems. Prisipažinkite, juk paprastai kasdien išleidžiate daugiau nei 2 europietiškus! (Susijęs straipsnis: Sveiki produktai iki 1 euro)

Trūkumai:

  • Vos sugrįžus į senąjį mitybos režimą aplink juosmenį pradeda kauptis ištirpę kilogramai. Deja, ši taisyklė galioja visoms greitus rezultatus atnešančioms dietoms;
  • Grikiai sumažina cukraus kiekį kraujyje, todėl gali dar labiau pabloginti sergančiųjų diabetu būklę;
  • Vienodas racionas greitai nusibosta, todėl labai sunku dietos laikytis 10-14 dienų. Išbandymas dar sudėtingesnis tiems, kurie gyvena ne vieni – itin sunku atsispirti ant stalo garuojantiems valgiams. Pasitaiko, kad laikantis dietos patraukliai kvepėti pradeda net kačių ar šunų maistas!
  • Ilgą laiką vien grikius valgančiųjų organizmuose pradeda trūkti gyvybiškai svarbių vitaminų bei mineralų;
  • Tinka ne visiems, kadangi kartais sukelia silpnumą, galvos skausmą, nuovargį. Atidžiai stebėkite kūno siunčiamus signalus ir jau pirmą dieną suprasite, ar galite laikytis grikių ir kefyro dietos;
  • Net jei laikydamiesi dietos jautėtės puikiai, sumažėjo kūno apimtys bei pagerėjo sveikata, pakartoti galite tik po mėnesio.

!!! Dietos jokiu būdu negalima laikytis nėštumo ir žindymo laikotarpiu, sergantiems diabetu ar kenčiantiems nuo padidėjusio kraujo spaudimo, užsiimantiems aktyvia fizine veikla, turintiems virškinamojo trakto ar inkstų sutrikimų, sergantiems depresija, vaikams ir paaugliams.

Jei turite pakankamai valios, jau po savaitės įsitikinsite dietos efektyvumu. Tačiau nederėtų pamiršti, jog specialistai rekomenduojama prisijaukinti sveikos mitybos principus, ir taip džiaugtis ne tik dailiomis kūno linijomis, bet ir puikia sveikata.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Viduržemio jūros dieta – gyvenimo būdas, praturtintas vertingu maistu

Pakoreguoti savo figūrą ar numesti kelis nereikalingus kilogramus nori bene kiekvienas žmogus. Įvairios dietos – greičiausias ir lengviausias svorio metimo būdas. Deja, tačiau kai kurios dietos gali suteikti daugiau žalos nei naudos, todėl visais svorio metimo metodais tikrai nereikėtų pasikliauti besąlygiškai. Viduržemio jūros dieta – ne tik efektyvus, bet ir sveikatai naudingas svorio metimo būdas, […]

views 522
Mityba

Maisto ruoša vasarą – kaip gaminti sveikiau ir paprasčiau?

Prasidėjus šiltajam sezonui, kai už lango kaitina saulė, vis labiau norisi ne tik maistingų, bet ir „lengvesnių“ patiekalų – tiek sudėties, tiek gamybos proceso atžvilgiu. Kitaip nei žiemos metu, vasarą norisi gaminti greičiau ir paprasčiau. Tad toliau šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis vasarą gaminti greičiau, neaukojant dienos meniu maistingumo ir maisto produktų įvairovės. […]

views 431
Mityba

Kodėl naudinga gerti šviežiai spaustas sultis?

Nesubalansuotai maitinantis, vartojant nepakankamą kiekį maistinių medžiagų, nesirenkant įvairaus maisto, žmogaus organizmui ilgainiui ima stigti vitaminų bei kitų gerai sveikatos būklei reikalingų medžiagų. Tokių medžiagų trūkumas gali pasireikšti nemaloniais simptomais. Žmogui padidėja nuovargis, pablogėja nuotaika, nusilpsta imunitetas, susilpnėja rega, pablogėja odos, plaukų bei nagų būklė bei išvaizda. Pasireiškus tokiems požymiams, dažniausiai keliaujama į vaistinę ir […]

views 562

Erzina daugybė puodų virtuvėje? Išsirinkite vieną universalų!

Normalu virtuvėje turėti kelis skirtingų dydžių puodus – padažams, pusryčių košei, troškiniams, sriubai. Tačiau, ko gero, kiekvieno virtuvėje yra tas vienas puodas, kuris naudojamas dažniausiai. Ypač kai įprastai gaminamų patiekalų meniu nusistovėjęs ir valgančiųjų skaičius beveik visuomet toks pat. Kaip pasirinkti tokį universalų puodą ir išvengti daugelio skirtingų puodų? 3 esminiai kriterijai. 1. Suderinamumas su […]

views 583
Turtingiausi omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai: sąrašas naudingas ir veganams!
Sveikata

Omega 3 žuvų taukai: kokia jų nauda?

Žuvų taukai yra vieni iš populiariausių ir naudingiausių maisto papildų, kuriuos vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Jie yra turtingi omega-3 riebalų rūgštimis, kurios yra būtinos mūsų organizmo sveikatai ir gerovei palaikyti. Tačiau kokia tiksliai yra omega-3 žuvų taukų nauda ir kaip pasirinkti geriausius papildus – atsakome žemiau. Kas yra omega 3 riebalų rūgštys? Omega 3 […]

views 715