Visi nori būti laimingi, tik ne visi žino, kaip tokiais tapti. Meilės ir santykių ekspertai pateikė 16 dalykų, kurie kiekvieną žmogų padarys kur kas laimingesnį.
Skirtingos lytys laimę supranta skirtingai, šio jausmo suvokimas kitoks ir skirtingose kultūrose bei skirtingose šalyse. Rezultatai stebina, tačiau visi ekspertai pateikė vieną ir tą patį teiginį.
Pirmiausia, žinovai siūlo pasidovanoti sau paprastą, bet itin vertingą dovaną – suvokti, kad laimė yra ne duotybė, o tai, ką mes pasirenkame. Mes patys renkamės, laimingi būsime, ar ne. Taigi, pasirinkime būti laimingi.
Puiki žinia – ta, kad mūsų laimė yra mūsų pačių rankose. Blogoji žinia ta, kad žmogus turi pakankamai mylėti save, norėdamas pasiekti tikrąjį laimės jausmą, o savivertės trūksta daugeliui pasaulio žmonių. Dalai Lama yra sakęs, kad laimė nėra kažkas, kas jau padaryta. Laimė yra mūsų veiksmai.
Taigi, jei manote, kad žmonės prieš 50 metų buvo laimingesni, jei tikite, kad laimę atneša turtai ar populiarumas, jei galvojate, kad laimės siekimas daro žmogų savanaudį, sužinokite 16 laimės paslapčių, kurias pateikia „YourTango“:
– Skleiskite laimės jausmą, yra daugybė vietų, kurias galite aplankyti. 89 proc. ekspertų nemano, kad laimės siekimas daro žmogų savanaudžiu.
– Mes visi tiesiog norime būti laimingi. 45 proc. ekspertų teigė, kad laimingi žmonės kur kas lengviau gauna naują darbą – jie patinka darbdaviams.
– Pinigai nenuperka laimės. Tik 9 proc. ekspertų finansinę nepriklausomybė pateikė kaip laimės rodiklį.
– Lyčių nelygybės nėra. Laimė nepriklauso nuo to, ar jūs esate vyras, ar moteris – abi lytys gali būti vienodai laimingos.
– Laimingi žmonės turi gerus draugus šalia. 47 proc. ekspertų teigė, kad laimės jausmą didina draugai, kurie yra tikri ir arti.
– Mylėkite save. 81 proc. ekspertų yra įsitikinę, kad geri santykiai su pačiu savimi yra vienas svarbiausių faktorių asmeninei laimei ir laimingam gyvenimui sukurti.
– Nepamirškite, kad nesate vienas. 87 proc. ekspertų sutinka, kad vienatvė ir atsiskyrimas nuo visuomenės laimės neatneša. Tai tiesus kelias į liūdesį.
– Laimė priklauso tik nuo jūsų. 95 proc. ekspertų laimę įvardijo kaip pasirinkimą.
– Močiutė žino geriau. Klausykitės vyresnių žmonių. 35 proc. ekspertų mano, kad žmonės, perkopę 60-metį, yra laimingiausi.
– Mūsų seneliai buvo laimingesni. 60 proc. ekspertų sutinka, kad prieš 50 metų žmonės buvo kur kas laimingesni, nei esame mes.
– Maistas nėra laimė, bet meilė – yra. 58 proc. ekspertų atsisakytų savo mėgstamiausio patiekalo visam laikui, jei tai garantuotų laimingą likusį gyvenimą. Tačiau tik 9 proc. dėl laimės atsisakytų savo romantiškų santykių.
– Apsimeskite, kol pajusite iš tiesų. Taip, apsimeskite esąs labai laimingas ir galiausiai iš tiesų toks tapsite. 60 proc. ekspertų tiki, kad laimę galima „įsikalbėti“.
– Nepamirškite dvasinių dalykų. 80 proc. ekspertų sakė, kad malda, meditacija ar kitokia dvasinė veikla veda laimės link.
– Būkite laimingi, kad nesate žinomi. 96 proc. ekspertų yra įsitikinę, kad žinomumas ir populiarumas nėra laimės garantas. Žvaigždės nėra laimingesnės dėl to, kad jos – žvaigždės.
– Pinigai verčia suktis pasaulį, bet ne laimę. 43 proc. ekspertų yra tikri, kad pinigai ir užtikrinta finansinė gerovė nėra tikrosios laimės kalviai.
– Moterys lengviau pakelia liūdesį. Jei jaučiasi nelaimingos, moterys lengviau randa išeitį ir lengviau susidoroja su situacija nei vyrai.