Psichologija

Norite būti laimingi? Sužinokite, kaip tokiais tapti

Publikuotas 2017 24 balandžio views 11263
Norite būti laimingi? Sužinokite, kaip tokiais tapti shutterstock.com

Visi nori būti laimingi, tik ne visi žino, kaip tokiais tapti. Meilės ir santykių ekspertai pateikė 16 dalykų, kurie kiekvieną žmogų padarys kur kas laimingesnį.

Skirtingos lytys laimę supranta skirtingai, šio jausmo suvokimas kitoks ir skirtingose kultūrose bei skirtingose šalyse. Rezultatai stebina, tačiau visi ekspertai pateikė vieną ir tą patį teiginį.
Pirmiausia, žinovai siūlo pasidovanoti sau paprastą, bet itin vertingą dovaną – suvokti, kad laimė yra ne duotybė, o tai, ką mes pasirenkame. Mes patys renkamės, laimingi būsime, ar ne. Taigi, pasirinkime būti laimingi.

Puiki žinia – ta, kad mūsų laimė yra mūsų pačių rankose. Blogoji žinia ta, kad žmogus turi pakankamai mylėti save, norėdamas pasiekti tikrąjį laimės jausmą, o savivertės trūksta daugeliui pasaulio žmonių. Dalai Lama yra sakęs, kad laimė nėra kažkas, kas jau padaryta. Laimė yra mūsų veiksmai.

Taigi, jei manote, kad žmonės prieš 50 metų buvo laimingesni, jei tikite, kad laimę atneša turtai ar populiarumas, jei galvojate, kad laimės siekimas daro žmogų savanaudį, sužinokite 16 laimės paslapčių, kurias pateikia „YourTango“:

Skleiskite laimės jausmą, yra daugybė vietų, kurias galite aplankyti. 89 proc. ekspertų nemano, kad laimės siekimas daro žmogų savanaudžiu.

– Mes visi tiesiog norime būti laimingi. 45 proc. ekspertų teigė, kad laimingi žmonės kur kas lengviau gauna naują darbą – jie patinka darbdaviams.

Pinigai nenuperka laimės. Tik 9 proc. ekspertų finansinę nepriklausomybė pateikė kaip laimės rodiklį.

– Lyčių nelygybės nėra. Laimė nepriklauso nuo to, ar jūs esate vyras, ar moteris – abi lytys gali būti vienodai laimingos.

Laimingi žmonės turi gerus draugus šalia. 47 proc. ekspertų teigė, kad laimės jausmą didina draugai, kurie yra tikri ir arti.

Mylėkite save. 81 proc. ekspertų yra įsitikinę, kad geri santykiai su pačiu savimi yra vienas svarbiausių faktorių asmeninei laimei ir laimingam gyvenimui sukurti.

– Nepamirškite, kad nesate vienas. 87 proc. ekspertų sutinka, kad vienatvė ir atsiskyrimas nuo visuomenės laimės neatneša. Tai tiesus kelias į liūdesį.

Laimė priklauso tik nuo jūsų. 95 proc. ekspertų laimę įvardijo kaip pasirinkimą.

– Močiutė žino geriau. Klausykitės vyresnių žmonių. 35 proc. ekspertų mano, kad žmonės, perkopę 60-metį, yra laimingiausi.

Mūsų seneliai buvo laimingesni. 60 proc. ekspertų sutinka, kad prieš 50 metų žmonės buvo kur kas laimingesni, nei esame mes.

Maistas nėra laimė, bet meilė – yra. 58 proc. ekspertų atsisakytų savo mėgstamiausio patiekalo visam laikui, jei tai garantuotų laimingą likusį gyvenimą. Tačiau tik 9 proc. dėl laimės atsisakytų savo romantiškų santykių.

– Apsimeskite, kol pajusite iš tiesų. Taip, apsimeskite esąs labai laimingas ir galiausiai iš tiesų toks tapsite. 60 proc. ekspertų tiki, kad laimę galima „įsikalbėti“.

Nepamirškite dvasinių dalykų. 80 proc. ekspertų sakė, kad malda, meditacija ar kitokia dvasinė veikla veda laimės link.

Būkite laimingi, kad nesate žinomi. 96 proc. ekspertų yra įsitikinę, kad žinomumas ir populiarumas nėra laimės garantas. Žvaigždės nėra laimingesnės dėl to, kad jos – žvaigždės.

– Pinigai verčia suktis pasaulį, bet ne laimę. 43 proc. ekspertų yra tikri, kad pinigai ir užtikrinta finansinė gerovė nėra tikrosios laimės kalviai.

Moterys lengviau pakelia liūdesį. Jei jaučiasi nelaimingos, moterys lengviau randa išeitį ir lengviau susidoroja su situacija nei vyrai.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5862
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7283
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7804

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7075

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398