Po ilgos ir varginančios dienos, grožio procedūras norisi atlikti kiek įmanoma greičiau, kadangi vos už kelių metrų laukia išsvajota lova. Tačiau su makiažu, ypač akių, juokauti nereikėtų – per naktį cheminių medžiagų likučiai gali pridaryti nemažai žalos. Sužinokite, kokias klaidas dažniausiai darote.
Susijęs straipsnis: Kodėl negalima miegoti su makiažu?
Pasitikrinkite, ar Jūsų grožio rutinoje nėra šių klaidų:
- Per stiprus trynimas gali suerzinti odą, to pasekmės – raudonumas bei sausumas, o ilgalaikėje perspektyvoje – raukšlės. Tad kaip teisingai valyti akių makiažą?
- Vietoj specialaus valiklio naudokite drėkinamąjį kremą, mėgstamą natūralų aliejų arba net lęšių tirpalą;
- Ant vatos diskelio užpilkite valančią priemonę, tačiau nepersistenkite – nedidelė dalis jo turi būti sausa;
- Diskelį uždėkite ant užmerktos akies, palaikykite 3-5 minutes. Tokios procedūros metu valiklis suskaidys makiažą;
- Tuomet tuo pačiu diskeliu valykite viršutines blakstienas jų augimo kryptimi. Tą patį darykite ir su apatinėmis;
- Sunkiau prieinamas vietas valykite valiklyje pamirkytu ausų krapštuku.
- Saugiai pašalinusios akių makiažą, galite nuvalyti visą veidą.
- Akims valyti naudojate įprastą veido valiklį. Oda aplink akis labai plona ir jautri – tarsi kūdikio. Todėl putojančios kosmetikos priemonės gali ją išsausinti, ir, kaip jau minėjome, paskatinti raukšlių atsiradimą. Be to, pernelyg šiurkščios priemonės, patekusios į akis, jas sudirgina. Susijęs straipsnis: Natūralios alternatyvos makiažo valikliui
- Nuvalę makiažą nenuplaunate odos. Nuvalyti vandeniui atsparų makiažą prireikia stiprių priemonių, kartais paliekančių savo pėdsaką ant odos. Todėl gerai nuvalę akių makiažą, nepamirškite odos nuvalyti miceliniu vandeniu. Beje, ši priemonė puikiai sudrėkins visą veido odą ir pašalins nešvarumus bei perteklinius riebalus.
- Tą patį diskelį naudojate du kartus. Jei akis dengia itin mažas kiekis makiažo, kartais jam nusivalyti užtenka vienos diskelio pusės. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad jį galite panaudoti kitą vakarą – pernakt jis „priglaus“ tūkstančius bakterijų.
- Naudojate vien makiažo valymo servetėles. Nors iš pažiūros ši priemonė – greičiausias ir lengviausias būdas atsikratyti akis dengiančių dažų, jos tinkamai nenuvalo odos, t.y. pašalina tik viršutinį makiažo sluoksnį. Servetėles galima naudoti tik kaip pirmąjį žingsnį – vėliau vis tiek reikės kruopščiai nuvalyti veidą. Be to, šias priemones rinkitės atsargiai: jų sudėtyje esantis alkoholis gali sudirginti odą ir akis.
- Užmirštate nusivalyti akių kontūrą, kuris gali paskatinti blakstienų kritimą ar infekcijas. Todėl nusivalę tušą bei šešėlius, ausų krapštuku būtinai nuvalykite akių kontūro ir/ar pieštuko likučius.
- Jei šveitiklį naudojate ant aplink akis esančios odos, galite sukelti mikro įtrūkimus, kraujagyslių pažeidimus ar net infekcijas.
- Nesudrėkinate veido. Kai kurie valikliai ne tik pašalina makiažą, bet ir ištraukia drėgmę. Jos balansą atkurti rekomenduojama drėkinamaisiais kremais ir aliejais.
Daugiau informacijos, kaip prižiūrėti odą žiemą: Išsamiausias odos priežiūros žiemą gidas: 25 patikimi specialistų patarimai
Kokia tavo nuomonė?