Grožis

Kodėl negalima miegoti su makiažu?

Publikuotas 2016 17 rugsėjo views 7015
Kodėl negalima miegoti su makiažu? shutterstock.com

Miegoti su makiažu – negalima! Tokia turėtų būti pagrindinė makiažo taisyklė.

Deja, neretai po aktyvios ir ilgos dienos pašalinti makiažo priemonių arsenalą nuo veido tampa neįmanoma misija. Amerikos mokslininkai atlikę tyrimą sužinojo, kad viena iš trijų moterų visame pasaulyje nenusiplovusi makiažo miegoti eina bent du kartus per savaitę. Odos priežiūros specialistai perspėja, jog toks įprotis žalingas ne tik esamuoju periodu, nes kitą dieną veido oda praranda spindesį, atrodo pavargusi bei būna išsausėjusi, bet taip pat turi ilgalaikių, žalingų, padarinių ateityje.

Užsikimšusios odos poros yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl negalima miegoti su makiažu. Žmogaus oda dengta poromis, kuriomis ji kvėpuoja. Makiažas sukuria barjerą ir sutrikdo šią funkciją, oda nebesugeba atsinaujinti. Reguliariai nevalant makiažo (jautresnė oda negatyvius padarinius gali pastebėti po trijų naktų), užsikimšusios odos poros išprovokuoja alergines reakcijas (raudonį, egzemą, niežulį,) ir spuogų atsiradimą.

Kita priežastis – senėjimo procesas. Reguliarus naktinis poilsis su makiažo priemonėmis iš pradžių skatina odos sausėjimą, naikina natūralų švytėjimą ir gaivumą, vėliau odos regeneracijos sutrikimo požymiai suintensyvėja – atsiranda smulkių mimikos raukšlių bei pigmentinių dėmių, oda suglemba ir papilkėja. Kitaip tariant, dažnas miegas su makiažu stabdo odos elastingumo atsikūrimą, todėl prasideda negrįžtamas senėjimo procesas.

Svarbu prisiminti, jog poilsis nenusivalius lūpų blizgesio ar nepašalinus lūpų dažų (ypač matinės formulės) stipriai džiovina lūpas, todėl jos trūkinėja, patamsėja arba praranda natūralų putlumą. O su akių makiažu miegoti negalima dėl itin elementarios ir sveikatai svarbios priežasties – galimos akių infekcijos ir rimtų regėjimo sutrikimų.

Kodėl negalima miegoti su makiažu?

shutterstock.com

Be to, poilsis su nenuvalytu blakstienų tušu, akių šešėliais, skystais akių kontūro pravedimais, o ypač blizgių dalelių turinčiomis akių makiažo priemonėmis skatina akių jautrumo padidėjimą, ašarojimą, išprovokuoja „smėlio“ jausmą akyse. Miegas su akių makiažu itin pavojingas nešiojančiosioms kontaktinius lęšius, nes į akis patekusios kosmetikos produktų dalelės sąveikoje su lęšiais sukuria trintį, kuri gali pažeisti akies rageną. Naktinis poilsis su akių makiažu taip pat drastiškai silpnina blakstienas (dėl išsausėjimo pradeda trupėti ir lūžinėti) ir skatina tamsių paakių atsiradimą.

Beje, miegojimas su makiažu siejamas net su keliais neigiamais psichologiniais aspektais. Vienas jų – dažnas miegojimas su kosmetikos priemonėmis, kurios nėra skirtos puoselėti bei tausoti odą, skatina blogų įpročių formavimąsi (jei su makiažu užmigote vakar, nieko tokio, jei tai padarysite ir šiandien…?), taip pat stiprų emocinį stresą gali sukelti ir rytinis „šokas“ pažvelgus į save veidrodyje – marga veido oda, išsilieję lūpų dažai, nubėgęs tušas ir t.t., o tai formuoja negatyvų požiūrį į save. Svarbu paminėti, jog psichologiškai žalingas ir įprotis su makiažu miegoti turint antrąją pusę, siekiant išlaikyti tobulo įvaizdžio iliuziją.

Vis dėlto jeigu naktinis poilsis pradedamas su makiažo sluoksniu ant odos, ryte itin svarbu odą nušveisti (tokiu atveju tinkami stipresni prausikliai, pavyzdžiui, sudėtyje turintys salicilo rūgšties), nuvalyti toniku ir sudrėkinti kokybišku veido kremu. Beje, kadangi nenuvalytas makiažas palieka pėdsakus ant pagalvės užvalkalų, juos būtina iškart pakeisti ar bent jau nupurkšti dezinfekuojančia priemone, kad būtų sunaikintos bakterijos.

Miegojimas su makiažu, nepaisant pasiteisinimų bei priežasčių, yra itin žalingas įprotis, anksčiau ar vėliau pradedantis griauti pasitikėjimą savimi, todėl norint puoselėti sveiką išvaizdą bei gyvenimo harmoniją, verta paaukoti dešimt gyvenimo minučių ir užtikrinti, kad naktinis poilsis būtų pradėtas švaria, gaivia, sudrėkinta veido oda.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Ar verta investuoti į nišinius kvepalus?

Kai gyvenimas virsta rutina, kartais tereikia mažo prabangaus prisilietimo, kad viskas įgautų naują spalvą. Tokiu prisilietimu neretai tampa kvapas – tas vos juntamas, bet nenuginčijamai paveikus emocijų ir prisiminimų generatorius. Masiniai aromatai, kuriuos gali rasti beveik kiekvienoje parduotuvėje, dažnai atrodo patogus ir greitas sprendimas. Tačiau yra ir kita parfumerijos pusė – nišiniai kvepalai. Jie traukia […]

views 61
Grožis

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros? Odontologų įžvalgos

Viena populiariausių odontologijos procedūrų, leidžiančių džiaugtis nepriekaištinga ir spindinčia šypsena, – profesionali dantų balinimo procedūra. Tai viena iš dažniausiai atliekamų estetinių dantų priežiūros procedūrų, po kurios dantys tampa baltesni, o šypsotis norisi dažniau. Norint, kad dantys išliktų kuo ilgiau spindintys, svarbu atsiminti kelias jų priežiūros taisykles. Kelias naudingas profesionalų įžvalgas rasite šiame straipsnyje. Venkite tam […]

views 811
Grožis

Išmėginkite: paprastas, tačiau patogus ir veiksmingas būdas išsirinkti kvepalus

Kvepalai mus ne tik apgaubia mėgstamu svaiginančiu aromatu, bet ir padeda kurti įvaizdį, leidžia papasakoti aplinkiniams savo istoriją. Jie gali tapti itin svarbiu akcentu ir savotišku nematomu aksesuaru. Na, o kaip išsirinkti tokius kvepalus, kurie geriausiai atspindėtų mūsų asmenybę ir perteiktų nuotaikas, keltų malonias asociacijas ir džiugintų? Patarimų šiuo klausimu išties daug, – nuo pačių […]

views 862
Grožis

Nišiniai kvepalai: viskas, ką turėtumėte apie juos žinoti

Nuo senų laikų kvepalai buvo neatsiejama žmonių kasdienybės dalis, o šiandien daugelis ieško unikalių, išskirtinių aromatų, kurie atspindėtų jų asmenybę ir stilių. Pasaulyje vis labiau populiarėjantys nišiniai kvepalai siūlo alternatyvą masinės rinkos kvepalams, pritraukdami dėmesį savo originalumu, kokybe ir individualumu. Šis straipsnis kviečia į pažintį su nišiniais kvepalais ir jų pasauliu. Mes išnagrinėsime, kas yra […]

views 827
Grožis

Į ką atsižvelgti renkantis kliniką pilvo plastikai atlikti?

Kai pradedame mesti svorį, svajojame apie gražų, dailų ir liekną kūną. Daugelis sėkmingai numeta daug svorio. Deja, laisvos odos perteklius ant pilvo kartais trukdo visiškam pasitenkinimui svorio metimo procesu. Kodėl tai vyksta? Metant antsvorį, oda dažnai neatlaiko susitraukimo (arba nepajėgia to padaryti), o kolageno skaidulos nesugeba taip reikšmingai grįžti į savo buvusią formą, kai yra […]

views 299