Savirealizacija

Ieva Belevičiūtė apie sveiką gyvenseną, jogą ir kaip tai keičia gyvenimą

Publikuotas 2015 9 spalio views 7370
Ieva Belevičiūtė Ieva Belevičiūtė

Tarptautinis modelis, jogos mokytoja, japoniškos reiki technikos meistrė ir sveikos gyvensenos praktikuotoja – taip galėtų prisistatyti 27 metų mergina kilusi iš Ukmergės – Ieva Belevičiūtė. Jau daugiau nei 12 metų propaguojanti sveiką gyvenseną, dabar ji to moko kitus ir padeda žmonėms atrasti sveiko gyvenimo teikiamus malonumus ir privalumus.
Nors ir įgijo ekonomikos bakalauro laipsnį Ieva pasuko savo gyvenimą kitu kampu, dabar ji daug keliauja, veda jogos pamokas, meditacijas, organizuoja sveikatingumo renginius jaunimui (ir ne tik), padeda žmonėms surasti įkvėpimo pradėti keisti savo ir kitų gyvenimus į gerą.  Ieva yra iš tų žmonių, kurie nuolat kažką daro ir niekada nesustoja judėti pirmyn. Paklausus, kiek dešimtbalėje skalėje galėtų įvertinti savo energingumo lygį, Ieva drąsiai atsako – 10 ir pajuokauja, kad turi tiek energijos, kad galėtų pasidalinti ir su kitais.

 

Kodėl susidomėjote sveika gyvensena? Kiek laiko taip gyvenate? 
Sveikas gyvenimo būdas man ne naujiena – kokakolos negeriu nuo antros klasės, kai joje atlikom bandymą su pieniniais dantukais (įmerkus reikėjo palaikyt kelias dienas ar savaitę), pamačiau kas liko, ir iš karto atšoko fantazija tai gerti. Niekada nemėgau alkoholio skonio, o rūkalų kvapas irgi niekad neviliojo, tad atsisakyti to, kas ir taip man nenatūralu, buvo nesunku. Manau, labiau sveika gyvensena susidomėjau atradus jogą kai buvau dar moksleivė bei tapus vegetare tik baigus mokyklą. Po to dar labiau įtraukė ir mama, apsilankius sveikuolių stovykloje ir iš jos parsivežus daug knygų (apie vandenį, ajurvedą, sveiką gyvenseną), į kurias pasinėriau stačia galva, nes pajaučiau, kad tai yra kaip tik ko man reikia. Dabar taip gyvenu jau daugiau nei 12 metų.

 

Ieva Belevičiūtė apie sveika gyvenseną, jogą ir kaip tai keičia gyvenimąKaip sveika gyvensena pakeitė jūsų gyvenimą?
Gyvenimas apsisuko 360 laipsnių kampu, pagerėjo sveikata bei žinios apie save ir kitus, pagerėjo santykiai su šeima, sąmoningumas, prasiplėtė akiratis. Kokia turtinga vegetarinė virtuvė ir kaip galima gyventi be vaistų, naudojant homeopatinę, natūralią, alternatyvią mediciną. Tapau jogos ir meditacijų mokytoja, reiki masažų meistre, apie mitybą ir sveiką gyvenseną galiu papasakot daugiau nei dažnas dietologas! Vaistų šiuo metu praktiškai nebeprireikia, su masažų ir jogos pagalba susitvarkiau nugaros skausmus, taip pat sustiprėjau fiziškai. Svarbiausia, niekada nepritrūksta energijos, dabar jos turiu tiek, kad galėčiau pasidalinti ir su kitais!

 

Ar daug pastangų reikia norint gyventi sveikai? Iš kur semiatės motyvacijos?

Daug pastangų tikrai nereikia, nes tai taip natūralu, paprasta ir artima, kad dabar jau būtų sunku gyventi nesveikai. Motyvacijos gaunu iš savo mokytojų įkvėpėjų: mamos (besidominčios sveika gyvensena, ajurveda, vedinėmis žiniomis), Šri Šri Ravi Šankaro (Indijos dvasinio guru), Eligijaus Valskio (Lietuvos Sveikuolių sąjungos viceprezidento), taip pat kelių kitų mokytojų, kuriuos sutikau Indijoje bei kelių vakarų mokytojų, tokių kaip David Wolfe, Vegetarian health instituto, Foodmatters, Kulvinsko, Ann Wingmore, seniausių jogų ir jų raštų.

 

Jūs ne tik pati gyvenate sveikai, bet ir kitiems padedate atrasti šį gyvenimo būdą. kodėl tai darote?

Taip, padedu, nes jaučiu, kad viena iš mano paskirčių šiame gyvenime yra skleisti šį gėrį. Tiesiog neįsivaizduoju savo gyvenimo be jogos ar sveikos gyvensenos nes visa tai pakreipė mano gyvenimą tik į gerąją pusę, tad noriu padėti kitiems atrasti kažką gero ar pakeisti kažką į gera, ar įveikti įvairius negalavimus. Jaučiuosi laiminga, galėdama kažkam padėti atrasti jogą, parodydama kokią asaną (red. – spec. jogos pratimą suderintą su kvėpavimu) nuo skausmo ar problemos, ar patardama ką kaip valgyti ir gaminti. Džiaugiuosi dalydamasi savo patirtimi ir matydama, kaip ji padeda kitiems. Nėra nieko geriau nei matyti švytinčius veidus po jogos, meditacijos užsiėmimų. Labai džiaugiuosi galėdama pradžiuginti kitus ir jiems padėti.

 

Ieva Belevičiūtė apie sveika gyvenseną, jogą ir kaip tai keičia gyvenimą

 

Esate tarptautinis modelis. Ar sveikos gyvensenos propagavimas jums ką nors duoda šioje srityje?

Profesionaliu modeliu dirbu jau daugiau nei 12 metų su pertraukomis, esu dirbusi: Šanghajuje, Taivane, Milane, Paryžiuje, Londone, Atėnuose, Miunchene ir t.t.. Dalyvauju fotosesijose, reklamose, šou ir pan.. Dabar sveikos gyvensenos propagavimas tapo mada, o prieš penkis metus apie tai labai mažai kas kalbėjo. Tada buvo kiek sunkiau, bet dabar viskas gerai, atsirado daugiau vegetarinių kavinių, daugiau sveiko maisto alternatyvų, ką galima nusipirkti parduotuvėje, daugiau praktikuojančiųjų jogą, meditaciją, taip pat daugiau einančių dvasingumo keliu – dėl to labai džiaugiuosi! Ypač dėl to, kad sveika gyvensena tapo madinga – tai geriausia mada kokia tik begali būti!

Esate jogos mokytoja, kaip save atradote tame? Kokią naudą, jūsų nuomone, joga gali duoti žmogui?
Kai buvau mokinė jau domėjausi dvasiniais dalykais: savojo tikrojo „Aš“ analizavimu ir tobulinimu, astrologija, sveika gyvensena, tad išgirdus apie jogą – nekantravau ją išbandyti. Na ir turbūt buvo man taip skirta likimo, kad vieną pavasarį buvo rengiami „Gyvenimo meno“ kursai mano mieste. Pakalbinus draugę, nuėjom į juos ir nuo tada pradėjau praktikuoti jogą, ką darau iki šiol. Įgijau neįkainojamos patirties ne tik apie jogą, unikalius jogų kvėpavimus, bet ir jų filosofiją, kuri taip artima sielai. Aišku jogos mokytoja netapau iškart, vis dar tikėjau, kad būsiu karjeriste, todėl pabaigiau Ekonomiką, verslo studijas Vilniaus Universitete ir tik studijuodama bei vasarą trumpam išvykus į Graikiją užsidirbti atradau, kad jogos mokymas yra mano pašaukimas – kad man tai yra daug arčiau prie širdies nei ekonomika. Universitetą baigiau gyvendama ir dirbdama modeliu Londone.  Vieną dieną mano draugas pasiūlė man tapti jogos mokytoja, nes jis matąs, kad man tai puikiai tiktų, o aš svajonėse ir artimuose planuose jau turėjau tokių minčių, tad greitai susiplanavau kelionę į Indiją ir išvykau ten, kad galėčiau tapti kvalifikuota jogos mokytoja. Kur geriau mokytis jogos meno, jei ne ten, iš kur joga yra kilus. Mano nuomone joga gali padėti nuraminti mintis, išugdyti ne tik kūną, bet ir protą. Tai dovana kūnui, sielai, mintims, tai gali pagydyti, pakeisti gyvenimą į gerą, atverti akiratį, padėti tobulėti, tapti sąmoningesniu ir šis sąrašas galėtų tęstis dar labai ilgai. Ji tokia išbaigta ir įvairi, kad joje kiekvienas žmogus gali atrasti kažką naudingo ir reikalingo būtent jam.

 

Ieva Belevičiūtė

Ieva Belevičiūtė

Minėjote kad esate reiki meistrė. Gal galite trumpai savo žodžiais papasakoti kas tai yra ir kam tai skirta?
Reiki – tai energija tekanti ją praktikuojančiojo rankomis, kuri harmonizuoja, gydo, pašalina įtampas, stresus, emocinius blokus. Ši technika yra kilusi iš Japonijos, ji skirta žmonėms besidomintiems alternatyvia medicina. Manau šią, alternatyvios medicinos rūšį verta išbandyti kiekvienam.

 

Gal galite pasidalinti savo įprastos dienos rutina. Mitybos racionu?
Kadangi gyvenu aktyvų gyvenimą, dažnai keltis ir eiti miegoti laiku nesigauna, tačiau visada stengiuosi tai daryti kuo anksčiau. Atsikėlusi ryte nusimaudau (jei gyvenu pajūryje – jūroj, jei ne – upėje ar duše), po to užsiimu joga bei jogų kvėpavimais (Pranayama, Krija,t.t.), medituoju – visa tai užtrunka apie pora valandų, tuomet susiplaku sveikatinantį kokteilį iš vaisių ir uogų ir žvali pradedu naują dieną. Dažniausiai po to arba užsiimu organizaciniais darbais arba kur nors vykstu, pietus stengiuosi valgyti apie vidudienį. Pavakary jei mokau jogos, vakarienę valgau irgi anksti. Daug vaikštau, plaukioju, važinėju dviračiu ar užsiimu kita aktyvia veikla. Veikla priklauso nuo metų laikų, dabar vasarą mėgaujuos gamta, upe gimtajame mieste, pušynu ir vasaros teikiamais malonumais. Turiu šunį, tad dažnai su juo einam pabėgioti ar pasivaikščioti į mišką ar prie upės. Mityba pas mane labai įvairi, kad gaučiau visus vitaminus ir mineralus, įtraukiu kuo spalvingesnes daržoves, vaisius ir uogas, daugiausia laiko žaliavalgiauju, bet atėjus šaltajam sezonui, jei esu Lietuvoje, nevengiu ir šilto maisto. Labai mėgstu ajurvedinę, indišką bei žaliavalgišką virtuvę. Dažniausiai pati gaminu, nes mėgstu organišką, sveiką maistą, kurio surasti kavinėse nėra lengva.  

 

Ką galėtumėte patarti  žmonėms kurie tik pradeda atrasti sveiką gyvenseną? Kas jūsų nuomone yra svarbiausia?

Manau, kad svarbiausia yra nesustoti domėtis, bandyti ir rasti tai, kas jums geriausia. Kiekvienas mes esame individualus, vienam gal patiktų Hatha joga (ramesnė), kitam gal reikia aktyvesnės – Aštanga jogos, vienas gali būti veganas, kitas žaliavalgis, kitas vegetaras, dar kitas pranavalgis. Geriausia yra klausytis vidinio balso ir stebėti, kas jums tinka, o kas ne. Mūsų kūnai yra labai protingi – tik išmokime jų klausytis. Jei jau susidomėjote sveika gyvensena – jau esate teisingame kelyje – tai pirmas ir svarbiausias žingsnis, dabar svarbu tik nesustoti!

 

Ieva Belevičiūtė apie sveika gyvenseną, jogą ir kaip tai keičia gyvenimą

Ką tu labiausiai mėgsti veikti gyvenime ir ko norėtum palinkėti žmonėms, kurie skaito tavo istoriją?

Mano didžiausi pomėgiai – joga ir sveika gyvensena, šokiai, plaukimas, dalinimasis sveikatinančiais receptais ir patarimais, važinėjimas dviračiais, sveiko ir skanaus maisto gaminimas, stilius ir mada, vitražai, skaitymas bei rašymas, taip pat domiuosi vedomis, ajurveda.

 

Visiems Jums noriu palinkėti daug daug LAIMĖS!

 

Ievos facebook puslapyje Yoga by Ieva galite rasti daugiau informacijos apie Ievą ir jogą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Tikrai nėra geresnio jausmo už kaitinančius veidą saulės spindulius ir žinojimą, kad vasara jau visai čia pat. Tačiau vasara tikrai gali būti negailestinga jūsų kojoms, jei esate sportinių batų gerbėja. Drėgmė, kartu su betono svilinančiu ir garuojančiu karščiu, gali palikti jūsų kojas nepavydėtinoje situacijoje – dvokiančias, ištinusias ir pažeistas pūslių. Tačiau tol, kol nešiosite oro […]

views 2499
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 4611
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 13500
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 27574
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 4324