Teksto autorė: Neringa Starkovaitė
Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų!
Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai?
Pirmiausia, kad nekiltų neaiškumų, išsiaiškinkime, kokie skrydžiai gali būti vadinami ilgaisiais. Įprastai, skrydžiai, trunkantys ilgiau, negu šešios valandos, yra ilgieji. Tiesa, šešių valandų skrydžiai yra, palyginus,
trumpi, ilgiausias skrydis šiuo metu yra iš Oklando ( Naujoji Zelandija) į Dohą (Kataras), kuris trunka net septynioliką su puse valandų.
Skrydžio poveikis žmogaus organizmui
Lėktuvuose oras yra itin sausas, santykinis oro drėgnumas nesiekia net 20%, todėl keleiviams sausėja akys, plaukai, oda ir nosies gleivinė. Turbūt pastebėjote, kad maistas lėktuve yra ne pats skaniausias, tačiau nekaltinkite dėl to oro linijų. Maisto skonis suprastėja būtent dėl labai sauso oro – nosies gleivinė išsausėja, sinuso membranos išsiplečia, todėl maistas tampa beskonis. Daugeliui gali pūsti pilvą, tad svarbu tinkamai maitintis ir, kiek įmanoma, pasimankštinti.
Patarimai skrendantiems
1. Skrendant aštuonias, dešimt ar net daugiau valandų apranga gali paversti jūsų kelionę košmaru arba pačiu maloniausiu laiku. Ilgų skrydžių metu atsisakykite suknelių, aptemptų, aukštu liemeniu džinsų, judesius varžančių švarkų ir, be abejo, aukštakulnių. Apsirenkite patogiai: džemperis, sportinės kelnės ar timpos, paprasti marškinėliai, sportiniai bateliai yra tobulas pasirinkimas. Rekomenduotina pasiimti šiltesnes kojines ar šlepetes bei pledą, kadangi ilgų skrydžių metu dažnam keleiviui pasidaro šalta. Gal taip apsirengę neatrodysite elegantiškai, bet juk lėktuve patogumas yra kur kas svarbiau už grožį. Be to, išlipę galėsite tučtuojau persirengti.
2. Kadangi maistas lėktuve dažnai būna beskonis, todėl verta įsidėti savo užkandžių, pavyzdžiui, pjaustytų morkyčių, riešutų ar vaisių. Stenkitės nepersivalgyti. Gerkite daug vandens, venkite alkoholinių gėrimų bei kavos, nes jie tik paskatins dehidrataciją.
3. Tam, kad nesijaustumėte bjauriai, įsidėkite kelioninę dantų pastos, kremo, dezodoranto, prausiklio pakuotę. Taip pat su savimi turėkite keletą lakštinių drėkinančių veido kaukių. Jos puikiai sudrėkins
veido odą.
4. Įsigykite kaklo pagalvėlę. Jos dėka ne tik patogiau miegosite, bet ir neteks kęsti nugaros skausmo.
5. Lėktuvo salone yra tūkstančiai bakterijų, tad pasistenkite be reikalo neliesti paviršių, savo kėdę ir staliuką nusivalykite antibakterine servetėle.
6. Ilgi skrydžiai gali būti nuobodūs, jei iš anksto nesuplanuojate, ką jo metu veiksite. Paskaitykite gerą knygą, pažiūrėkite filmą, paklausykite įdomų podcast‘ą, aprašykite savo kelionę dienoraštyje. Taip pat jei keliaujate ne vienas, galite pažaisti mėgstamą stalo žaidimą. Pieškite, klausykitės muzikos ir nepajusite, kaip greit prabėgs laikas!
Tinkamai pasiruošus, ilgi skrydžiai gali būti vienas malonumas, suteikiantis galimybę pamatyti dar neregėtus kraštus, tiesa?