Radote klaidą? Radote klaidą?
Mityba

Didžiausios klaidos virtuvėje: nuo bananų šaldytuve iki peilių indaplovėje

tags
Publikuotas 2017 gegužės 18 views 2595
Didžiausios klaidos virtuvėje: nuo bananų šaldytuve iki peilių indaplovėje shutterstock.com

Dažniausiai manome, kad savo virtuvėje viską žinome ir čia klaidų nedarome. Tačiau dažnas mūsų vis dar daržoves laiko šaldytuvo stalčiuose ir peilius deda į indaplovę. Taigi, laikas sužinoti, kokias dar klaidas darote virtuvėje.

Klaidų, dėl kurių maistą išmetame anksčiau, nei galėtume, neišvengia niekas. Portalas „Greatist“ pateikia didžiausias klaidas, kurias darome virtuvėje – sužinoję apie jas gyvensite kur kas lengviau.

Pasirodo, klaidų čia būna pačių įvairiausių: nuo vaisių ir daržovių laikymo kartu šaldytuve, iki orkaitės pravėrimo, kad patikrintume, kaip joje kepa mūsų patiekalas.

Peilių dėti į indaplovę taip pat nevalia. Aukšto spaudimo vanduo indaplovėje jūsų peilius atšipins labai greitai ir juos reikės nuolat galąsti. Šiuos įrankius patariama plauti kriauklėje rankomis su muiluotu vandeniu. Be to, rekomenduojama peilius nusausinti iškart, o ne leisti jiems nudžiūti natūraliai. Mat tai irgi juos atšipina.

Vaisių ir daržovių laikymas kartu. Jei vaisius ir daržoves laikote kartu šaldytuvo stalčiuje, ir vienus ir kitus teks suvartoti (arba išmesti) daug greičiau, nei derėtų. Maistas greičiau suges.
Pasirodo, obuolius ir bananus, kurie išskiria etileno dujas, derėtų laikyti atskirai nuo daržovių, kitaip jos greičiau genda.

Karšto maisto saugojimas plastikiniuose indeliuose, kad ir kokios geros kokybės jie būtų. Karštas maistas uždaruose plastiko induose išskiria cheminius elementus, kurie ardo endokrininę sistemą. Šie chemikalai siejami su kai kuriomis vėžio formomis ir nutukimu.

Atidarote orkaitę, kad patikrintumėte, kaip ten sekasi jūsų patiekalui? Pamirškite šį įprotį. Tokiu atveju maistas keps dar ilgiau, nei jūs tikitės. Mat jūsų nuolatinis tikrinimas į orkaitę įleidžia šalto oro ir patiekalas gali ne tik ilgiau kepti, bet ir iškepti netolygiai.

Netinkamų produktų laikymas šaldytuve. Čia laikyti šviežią mėsą, žuvį ar pieno produktus yra normalu, nes kitaip jie greitai suges, bet mes dažnai į šaldytuvą dedame kone viską, ką parsinešame iš parduotuvės. Šaldytuve nereikėtų laikyti avokadų, baklažanų ir net sviesto.

Kiti produktai, kuriems šaldytuvas nereikalingas: bananai, duona, nesupjaustyti melionai, aštrus padažas, vynuogės, medus, saldžiosios bulvės, riešutų sviestas, apelsinai, bet kurie tropiniai vaisiai, pyragai, šokoladas, sojos padažas, alyvuogių aliejus, svogūnai, pomidorai, česnakai, paprikos, džemas, obuoliai, actas, garstyčios, bulvės, kava, moliūgai, kriaušės.

 

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Ledų istorija ir skaniausių ledų receptas!

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Prisirpusios uogos, gaivūs ir paukščių čiulbesiu džiuginantys rytai, jūra, saulė- visa tai  vasara. Šis metų laikas daug kam  yra pats mėgstamiausias. Tiesa, dažnas iš mūsų karštomis vasaros dienomis neatsispiriame pagundai atsigaivinti ir suvalgyti porciją ledų, tačiau ar daug apie juos žinome?  Ledai patinka visiems, jų būna įvairiausių skonių, tad pripažinkite, jog tai […]

views 165
Mityba

4 sveikų ir greitų pusryčių idėjos

 Pripažinkime, jog rytas – ne pats mėgstamiausias paros metas. Kartais atsisveikinti su lova gali būti itin sunku, tačiau dienos pradžiai visada maloniai nuteikia skanūs, o svarbiausia sveiki pusryčiai ir kvapnios kavos aromatas. Pateiksime jums kelias lengvai pagaminamų pusryčių idėjas, juk puikiai suprantame, jog prieš darbo dieną niekas nenori ilgai kuistis ir eksperimentuoti virtuvėje. Energijos bomba […]

views 228
Mityba

5 ritualai, kurie padės numesti svorio

Puiki savijauta ir dailios kūno formos yra daugelio siekiamybė, tačiau kaip išlaikyti sveiką balansą, siekiant ilgalaikio rezultato, o ne trumpalaikio efekto? Atsakymas į šį retorinį klausimą tikrai yra. Reikia tik šiek tiek pakeisti savo įpročius ir susikurti kasdieninius ritualus, kurie po truputėlį padės keisti ir gyvenimo būdą į sąmoningesnį suvokimą, savęs pažinimą ir džiaugsmą, matant teigiamus […]

views 483
Kaloringiausi produktai
Mityba

7 kaloringiausi produktai. Nepatikėsite!

  Atėjus maudymosi sezonui, daugelis žmonių susimąsto apie savo kūno formas ir stengiasi koreguoti jas sportuodami ar sveikiau maitindamiesi. Taigi tam, kad išvengtumėte papildomų kalorijų ir lengviau reguliuotumėte savo svorį verta atkreipti dėmesį, ne tik į vartojamus produktus, bet ir patiekalų sudėtį, kur iš pirmo žvilgsnio visai nekalti ingredientai gali padidinti vartojamo maisto kaloringumą bei energetinę vertę. Pristatome kaloringiausių […]

views 501

Padėkime skrandžiui per šventes

Miestas ir širdys pasipuošė laukimu. Įsižiebė ne tik gatvės, bet ir viltys. Skubame pakuoti paskutiniąsias dovanas. Greitai pasimatysime su pačiais artimiausiais žmonėmis ir kartu susėsime prie šventinio stalo. Tačiau gražiausios metų šventės gali būti ne vien tik džiaugsmas, bet ir didelis iššūkis mūsų skrandžiui, ir visai virškinimo sistemai. Maisto iššūkis Prieš didžiąsias metų šventes ne […]

views 4351