Psichologija

8 ženklai, kad jums trūksta poilsio

Publikuotas 2016 8 vasario views 4558
8 ženklai, kad jums trūksta poilsio

Galbūt jaučiatės pavargę, bet kol niekas to nepasako, nesiimate daryti pertraukos. Atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus ir pasirūpinkite savimi, kol dar visiškai neišsekote.

  1. Darbo vietoje užsiimate kitais dalykais

Susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį darbo metu tapo neįmanoma užduotis? O svarbiausias klausimas, apie kurį galvojate visą dieną, tai kaip greičiau praleisti laiką skirtą darbui?

  1. Darote neapdairias klaidas

Stresas, įtampa darbe, įvairios smulkios nesėkmės, neigiamai veikiančios motyvaciją ir energingumą, galiausiai ima viršų. Netyčia įmetate monetą į sriubą restorane, jūsų siunčiamuose elektroniniuose laiškuose staiga atsiranda gėdingų rašybos klaidų, į kolegą kreipiatės neteisingu vardu, o darbe vykstant susitikimui atrodote pasimetęs, kuomet paklausiama jūsų nuomonės tam tikru klausimu ar, – tai ne tik išsiblaškymas, bet ir ženklas, kad jums trūksta poilsio.

    3. Emocinis jautrumas

Nedidelė problema verčia jus nuliūsti, susierzinti, nusivilti ar pykti. Tai visiškai normalu ir su tuo esame susidūrę beveik kiekvienas. Tačiau jei jaučiate, kad pradedate griūti emociškai, atėjo pats laikas padaryti pertrauką. Nelaukite, kol nevaldomai pratrūksite ir nesuteikite progos laimėti streso sukeltoms emocijoms. Galbūt jums tereikia aktyviai padirbėti 30 minučių lauke, o gal pradėti nuolat daryti 5 minučių pertraukėles. Gal tai reiškia, kad jums reikia atsikvėpti visiškai kitoje, neįprastoje aplinkoje. Giliai įkvėpkite ir pagalvokite apie save ir apie poilsį.

    4. Visuomet pavargęs

Šiandien jaučiatės pavargęs? Tai normalu. Jaučiatės pavargęs jau visą mėnesį? Tai tikrai nėra geras ženklas. Nepamirškite, kad privalote gauti užtektinai miego ir pasirūpinti savimi. Net jei trumpą laiką esate ypač produktyvus – tai puiku, tačiau neverta ilgai taip save kankinti ir spausti. Pristabdykite save. Raskite laiko atsipalaidavimui ir maloniam laiko praleidimui, išmokite gyventi asmeninį gyvenimą po darbo.

    5. Prieš darbą sunku prabusti

Nuskamba žadintuvas, o pirma kilusi mintis yra „Nenoriu šiandien eiti į darbą“. Tai gali reikšti, kad esate pervargęs arba įmonės misija daugiau jūsų nebeįkvepia. Skirkite laiko sau. Atsiriboję nuo situacijos leisite sau mąstyti aiškiau ir suformuosite naują požiūrį apie savo tolimesnį gyvenimo žingsnį.

  1. Sunku užmigti

Per daug minčių galvoje: artėjantis svarbus projektas, artėjantis užduoties pridavimo terminas, paaukštinimas, kurio visada norėjote, kolega, kuris, atrodo, kad negali jūsų pakęsti. Jei dėl darbo pradedate sunkiai miegoti – laikas pertraukai. Jei jos nepadarysite, miego trūkumas pradės kenkti jūsų sveikatai, motyvacijai, energijai ir pradės mažėti produktyvumas.

    7. Dažnai sergate

Jei patiriate daug streso, neišsimiegate, dirbate viršvalandžius – jūsų imunitetas greit gali nusilpti ir pradėsite dažniau sirgti. Neapleiskite savo kūno ir fizinės sveikatos – privalote padaryti pertrauką poilsiui!

    8. Svajojate apie išėjimą iš darbo, tačiau neturite atsarginio plano

Galvoje vis dažniau apsilanko mintis apie darbo pakeitimą, tačiau neturite jokio atsarginio plano ar tolimesnių veiksmų plano. Tai rodo, kad vienintelis jūsų noras yra kuo greičiau pasprukti iš esamos darbo vietos. Vietoje to, kad priimtumėte svarbų, bet neapgalvotą sprendimą su didelėmis pasekmėmis, geriausias variantas būtų padaryti pertrauką ir pailsėti. Tuomet galėsite nuspręsti, ar jums to tikrai reikia.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 231

Stilinga ir praktiška: atraskite tobulą moterišką piniginę

Piniginė – tai daiktas, be kurio nė viena moteris neišeina iš namų. Tai labai praktiškas aksesuaras, kuriame laikote dokumentus, pinigus ar bankomatų korteles, bet kartu tai gali būti ir stiliaus akcentas bei puošmena. Jei pagalvotumėte, kaip dažnai per dieną naudojatės pinigine, tikriausiai pastebėtumėte, kad per dieną ją laikote rankose kelis ar keliolika kartų. Todėl labai […]

views 316

Poroms: laukia ilgas laikas atskirai? Pasiruoškite

Natūralu, šiandien daugeliui porų bent kartą tenka pabūti atskirai – darbo galimybės užsienyje, senos svajonės pakeliauti vienumoje ir kt. Kiekvienuose santykiuose kokybiškas laikas kartu yra labai svarbus. Tačiau kaip tai padaryti, kai laukia ilgesnis išsiskyrimas? Šiandien naujausios technologijos, kūrybiški sprendimai ir šiek tiek pastangų leidžia palaikyti ryšį ir sumažinti skiriančio atstumo pojūtį. Toliau – kelios […]

views 386

Kokybiškas miegas – kaip susikurti optimalią aplinką?

Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, energijos lygiui ir bendrai gyvenimo kokybei. Vis dėlto dažnai pamirštame, kad miego kokybę lemia ne tik mūsų įpročiai, bet ir pati miego aplinka. Tad pakalbėkime plačiau, kaip susikurti tokią aplinką, kuri leistų mėgautis giliu ir atpalaiduojančiu miegu. Tinkama lova – pamatas kokybiškam miegui Miegamojo lova turėtų būti ne […]

views 380

Kelionių su vaikais daiktų atmintinė

Kelionės su vaikais, nesvarbu, ar jie būtų mažamečiai, ar paaugliai, kelia unikalių iššūkių ir džiaugsmų. Pasiruošimas yra svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi ir maloni visiems. Tarp daugybės daiktų, kuriuos reikia susipakuoti, tam tikri būtiniausi daiktai išsiskiria tuo, kad jie gali patenkinti mažųjų keliautojų poreikius – nuo gėrimų iki pramogų. Šioje atmintinėje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius […]

views 398