Galbūt jaučiatės pavargę, bet kol niekas to nepasako, nesiimate daryti pertraukos. Atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus ir pasirūpinkite savimi, kol dar visiškai neišsekote.
Susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį darbo metu tapo neįmanoma užduotis? O svarbiausias klausimas, apie kurį galvojate visą dieną, tai kaip greičiau praleisti laiką skirtą darbui?
Stresas, įtampa darbe, įvairios smulkios nesėkmės, neigiamai veikiančios motyvaciją ir energingumą, galiausiai ima viršų. Netyčia įmetate monetą į sriubą restorane, jūsų siunčiamuose elektroniniuose laiškuose staiga atsiranda gėdingų rašybos klaidų, į kolegą kreipiatės neteisingu vardu, o darbe vykstant susitikimui atrodote pasimetęs, kuomet paklausiama jūsų nuomonės tam tikru klausimu ar, – tai ne tik išsiblaškymas, bet ir ženklas, kad jums trūksta poilsio.
3. Emocinis jautrumas
Nedidelė problema verčia jus nuliūsti, susierzinti, nusivilti ar pykti. Tai visiškai normalu ir su tuo esame susidūrę beveik kiekvienas. Tačiau jei jaučiate, kad pradedate griūti emociškai, atėjo pats laikas padaryti pertrauką. Nelaukite, kol nevaldomai pratrūksite ir nesuteikite progos laimėti streso sukeltoms emocijoms. Galbūt jums tereikia aktyviai padirbėti 30 minučių lauke, o gal pradėti nuolat daryti 5 minučių pertraukėles. Gal tai reiškia, kad jums reikia atsikvėpti visiškai kitoje, neįprastoje aplinkoje. Giliai įkvėpkite ir pagalvokite apie save ir apie poilsį.
4. Visuomet pavargęs
Šiandien jaučiatės pavargęs? Tai normalu. Jaučiatės pavargęs jau visą mėnesį? Tai tikrai nėra geras ženklas. Nepamirškite, kad privalote gauti užtektinai miego ir pasirūpinti savimi. Net jei trumpą laiką esate ypač produktyvus – tai puiku, tačiau neverta ilgai taip save kankinti ir spausti. Pristabdykite save. Raskite laiko atsipalaidavimui ir maloniam laiko praleidimui, išmokite gyventi asmeninį gyvenimą po darbo.
5. Prieš darbą sunku prabusti
Nuskamba žadintuvas, o pirma kilusi mintis yra „Nenoriu šiandien eiti į darbą“. Tai gali reikšti, kad esate pervargęs arba įmonės misija daugiau jūsų nebeįkvepia. Skirkite laiko sau. Atsiriboję nuo situacijos leisite sau mąstyti aiškiau ir suformuosite naują požiūrį apie savo tolimesnį gyvenimo žingsnį.
Per daug minčių galvoje: artėjantis svarbus projektas, artėjantis užduoties pridavimo terminas, paaukštinimas, kurio visada norėjote, kolega, kuris, atrodo, kad negali jūsų pakęsti. Jei dėl darbo pradedate sunkiai miegoti – laikas pertraukai. Jei jos nepadarysite, miego trūkumas pradės kenkti jūsų sveikatai, motyvacijai, energijai ir pradės mažėti produktyvumas.
7. Dažnai sergate
Jei patiriate daug streso, neišsimiegate, dirbate viršvalandžius – jūsų imunitetas greit gali nusilpti ir pradėsite dažniau sirgti. Neapleiskite savo kūno ir fizinės sveikatos – privalote padaryti pertrauką poilsiui!
8. Svajojate apie išėjimą iš darbo, tačiau neturite atsarginio plano
Galvoje vis dažniau apsilanko mintis apie darbo pakeitimą, tačiau neturite jokio atsarginio plano ar tolimesnių veiksmų plano. Tai rodo, kad vienintelis jūsų noras yra kuo greičiau pasprukti iš esamos darbo vietos. Vietoje to, kad priimtumėte svarbų, bet neapgalvotą sprendimą su didelėmis pasekmėmis, geriausias variantas būtų padaryti pertrauką ir pailsėti. Tuomet galėsite nuspręsti, ar jums to tikrai reikia.