Psichologija

8 ženklai, kad jums trūksta poilsio

Publikuotas 2016 8 vasario views 4493
8 ženklai, kad jums trūksta poilsio

Galbūt jaučiatės pavargę, bet kol niekas to nepasako, nesiimate daryti pertraukos. Atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus ir pasirūpinkite savimi, kol dar visiškai neišsekote.

  1. Darbo vietoje užsiimate kitais dalykais

Susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį darbo metu tapo neįmanoma užduotis? O svarbiausias klausimas, apie kurį galvojate visą dieną, tai kaip greičiau praleisti laiką skirtą darbui?

  1. Darote neapdairias klaidas

Stresas, įtampa darbe, įvairios smulkios nesėkmės, neigiamai veikiančios motyvaciją ir energingumą, galiausiai ima viršų. Netyčia įmetate monetą į sriubą restorane, jūsų siunčiamuose elektroniniuose laiškuose staiga atsiranda gėdingų rašybos klaidų, į kolegą kreipiatės neteisingu vardu, o darbe vykstant susitikimui atrodote pasimetęs, kuomet paklausiama jūsų nuomonės tam tikru klausimu ar, – tai ne tik išsiblaškymas, bet ir ženklas, kad jums trūksta poilsio.

    3. Emocinis jautrumas

Nedidelė problema verčia jus nuliūsti, susierzinti, nusivilti ar pykti. Tai visiškai normalu ir su tuo esame susidūrę beveik kiekvienas. Tačiau jei jaučiate, kad pradedate griūti emociškai, atėjo pats laikas padaryti pertrauką. Nelaukite, kol nevaldomai pratrūksite ir nesuteikite progos laimėti streso sukeltoms emocijoms. Galbūt jums tereikia aktyviai padirbėti 30 minučių lauke, o gal pradėti nuolat daryti 5 minučių pertraukėles. Gal tai reiškia, kad jums reikia atsikvėpti visiškai kitoje, neįprastoje aplinkoje. Giliai įkvėpkite ir pagalvokite apie save ir apie poilsį.

    4. Visuomet pavargęs

Šiandien jaučiatės pavargęs? Tai normalu. Jaučiatės pavargęs jau visą mėnesį? Tai tikrai nėra geras ženklas. Nepamirškite, kad privalote gauti užtektinai miego ir pasirūpinti savimi. Net jei trumpą laiką esate ypač produktyvus – tai puiku, tačiau neverta ilgai taip save kankinti ir spausti. Pristabdykite save. Raskite laiko atsipalaidavimui ir maloniam laiko praleidimui, išmokite gyventi asmeninį gyvenimą po darbo.

    5. Prieš darbą sunku prabusti

Nuskamba žadintuvas, o pirma kilusi mintis yra „Nenoriu šiandien eiti į darbą“. Tai gali reikšti, kad esate pervargęs arba įmonės misija daugiau jūsų nebeįkvepia. Skirkite laiko sau. Atsiriboję nuo situacijos leisite sau mąstyti aiškiau ir suformuosite naują požiūrį apie savo tolimesnį gyvenimo žingsnį.

  1. Sunku užmigti

Per daug minčių galvoje: artėjantis svarbus projektas, artėjantis užduoties pridavimo terminas, paaukštinimas, kurio visada norėjote, kolega, kuris, atrodo, kad negali jūsų pakęsti. Jei dėl darbo pradedate sunkiai miegoti – laikas pertraukai. Jei jos nepadarysite, miego trūkumas pradės kenkti jūsų sveikatai, motyvacijai, energijai ir pradės mažėti produktyvumas.

    7. Dažnai sergate

Jei patiriate daug streso, neišsimiegate, dirbate viršvalandžius – jūsų imunitetas greit gali nusilpti ir pradėsite dažniau sirgti. Neapleiskite savo kūno ir fizinės sveikatos – privalote padaryti pertrauką poilsiui!

    8. Svajojate apie išėjimą iš darbo, tačiau neturite atsarginio plano

Galvoje vis dažniau apsilanko mintis apie darbo pakeitimą, tačiau neturite jokio atsarginio plano ar tolimesnių veiksmų plano. Tai rodo, kad vienintelis jūsų noras yra kuo greičiau pasprukti iš esamos darbo vietos. Vietoje to, kad priimtumėte svarbų, bet neapgalvotą sprendimą su didelėmis pasekmėmis, geriausias variantas būtų padaryti pertrauką ir pailsėti. Tuomet galėsite nuspręsti, ar jums to tikrai reikia.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5845
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7265
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7783

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7065

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5397