Vietoj riebių ir kaloringų užkandžių, įtraukite šiuos produktus į savo mitybos racioną, jeigu siekiate lygios, sveikai atrodančios odos.
Dauguma moterų puikiai žino, kas yra celiulitas, ir norėtų jo išvengti arba kaip įmanoma labiau sumažinti. Dėl poodiniame riebalų sluoksnyje atsiradusių struktūrinių pakitimų, oda tampa nelygi, susidaro duobutės, paprastai matomos ant klubų, šlaunų, sėdmenų ir viršutinės rankų dalies. Tos, kurios gali džiaugtis sėkmės istorijomis kovojant su celiulitu, kaip pagrindinius joms padėjusius veiksnius įvardija mitybą ir sportą.
Lašiša – tikras lobis ir vitaminų šaltinis, gausus antioksidantų, skaidančių riebalų ląsteles. Omega 3 riebalų rūgštys, esančios lašišoje, sumažina apetitą, skatina jėgų atgavimą ir stiprina odos audinius. Tai sumažina susikaupusius nešvarumus ir toksinus kraujagyslėse bei pagerina kraujo apytaką.
Tai vitamino E, kalio ir cinko šaltinis. Saulėgrąžų sėklos turi vitamino B6, padedančio metabolizuoti baltymus, stiprinančio ir atkuriančio jungiamąjį audinį. Šis vitaminas iš organizmo pašalina perteklinį vandenį ir išsipūtimo jausmą – priežastį, dėl kurios celiulitas tampa dar labiau matomas.
Pradėkite vartoti aštriuosius padažus! Paprikose ir pipiruose esantis vitaminas B6 atkuria ir sustiprina jungiamuosius audinius, todėl tai tampa puikus ginklas kovoti su atsirandančiomis duobelėmis. Tyrimai rodo, kad aštriosiose paprikose esanti medžiaga (kapsicinas), gali net 25 proc. padidinti metabolizmą trims valandoms po to, kai jas suvalgėte. Be to pagerinama kraujotaka, išplaunami toksinai ir sumažinamos riebalų sankaupos.
4. Juodasis šokoladas
Nereikia visiškai atsisakyti saldumynų. Natūrali kakava yra pilna antioksidantų, skaidančių riebalinį audinį ir gerinančių odą atkuriančių ląstelių funkcionavimą. Kofeinas padeda dehidratuoti vidines ir išorines riebalų ląsteles. Nepersistenkite – tvirtą ir lygią odą išlaikysite suvalgant vos vieną gabalėlį arba 30 g juodojo šokolado per dieną.
5. Tamsios uogos
Gervuogės ir šilauogės stiprina kolageno gamybą, tad padeda audinių atsinaujinimui. Taip pagerinamas odos atspalvis ir tekstūra. Be to, šiose tamsiose uogose gausu antioksidantų, skaidančių riebalus, tad jie nesikaupia arti odos paviršiaus ir oda neatrodo išpurtusi.
6. Žalioji ir vaistažolių arbata
Žaliojoje, kiaulpienių ir imbierinėje arbatoje yra veikliosios medžiagos (epigalokatechingalato), kurios greitina medžiagų apykaitą ir padidina riebalų sudeginimą. Tai stabdo celiulito ryškėjimą. Arbatoje esantis nedidelis kofeino kiekis kartu su šia veikliąja medžiaga šalina toksinus ir dehidratuoja riebalus. Tiesa, atminkite, kad didesni kofeino kiekiai gali dehidratuoti ir organizmą, priverčiant kūną sulaikyti skysčius ir toksinus, tad arbatų kiekis turi būti ribojamas.
7. Alyvuogių aliejus
Alyvuogių aliejus aprūpina kūną mononesočiaisiais riebalais ir polifenoliais, palaikančiais gerą skydliaukės būklę. Tinkamai veikianti skydliaukė skatina medžiagų apykaitą, sudegina riebalus ir tiekia energiją odą atkuriančioms ląstelėms. Didžiausia nauda bus, jei alyvuogių aliejų naudosite žemoje temperatūroje gaminamiems patiekalams (sužinokite apie leistinas aliejų kaitinimo temperatūras) ir pašlakstysite jo ant skaidulomis praturtintų daržovių.