Moterys – jos visur skuba, dovanoja meilę, visais rūpinasi, nerimauja, tačiau neretai pamiršta pasirūpinti savimi, myli visus, tik ne save. Be to, užmiršta, kokios jos yra nuostabios, įkalina save neigiamų emocijų spąstuose, kompleksuose ir pan. Todėl šį kartą psichologų klausėme, kokią knygą jie patartų perskaityti kiekvienai moteriai, kuri padėtų pasitikėti savimi, mylėti save ir spręsti kitas problemas. Šį sąrašą šiandien jums ir pateikiame.
Jeigu šios knygos perskaityti dar nespėjote, įsidėmėkite jos pavadinimą ir įtraukite ją į knygų, kurias būtina perskaityti, sąrašą. Kai klausėme psichologų, kokią knygą reikia perskaityti kiekvienam, tą kartą jie rekomendavo šią knygą, šį kartą klausiau, kokią knygą perskaityti reikia kiekvienai moteriai, ši knyga ir vėl buvo rekomenduota. Knyga „Bėgančios su vilkais“ – moters sielos pažinimas. Tai knyga, kuri tyrinėja moters dvasinį gyvenimą, išversta į daugiau kaip 25 kalbas ir įvertinta premijomis už psichoanalizės plėtojimą. Knygoje pasakojama apie Laukinę Moterį, apie moters prigimtį, apie tai, jog kiekvienoje moteryje slypi galinga jėga, tobulais instinktais, kūrybos aistra ir nesenstančia išmintimi, tačiau ši jėga nyksta, visuomenės griežti rėmai užgniaužia iš sielos gelmių aidintį vidinį balsą. Autorė padeda kiekvienai moteriai atrasti, pažinti, suprasti ir pamilti kiekvienoje glūdinčią Laukinę Moterį.
Moterys nerimo jausmą pažįsta puikiai. Galvoje dėl įvairių priežasčių dažnai sukasi mintys apie tai, „o, kas jeigu…“ ir pan. Nerimas – natūralus jausmas, tačiau jis neturi kelti problemų. Šios knygos autorė – Nevados universiteto psichologijos docentė. Knygoje ji aiškina, kas yra nerimas, kuo jis skiriasi nuo susirūpinimo ir kaip nerimas gali tapti lėtine būsena. Knygos autorė pateikia patarimus bei pratimus, kaip įveikti nerimą, visi jie yra pagrįsti moksliniais tyrimais, klinikine patirtimi ir teoriniais darbais. Tegul nerimas netrukdo Jūsų džiaugsmui.
Knyga, kuri kiekvienai moteriai padės atrasti raktą į saviraišką, atskleisti savo stipriausias puses, pažadinti viduje snaudžiančius talentus, padės išsivaduoti iš kompleksų pančių, mokys pasitikėjimo savimi, intuicijos ugdymo, santykių subtilybių, paaiškins, kaip sukurti harmoningą ryšį su savimi ir aplinka. Visos moterys nuostabios, tačiau labai dažnai tai pamiršta, įkalina save kompleksų ir įvairių įsitikinimų spąstuose. Išlaisvinti moteriškumą padės knygos autorė, „Moters magijos mokyklos“ įkūrėja, mokytoja, emocinio intelekto lavinimo specialistė.
Tai kasdienė knyga ir gydytojams, ir psichologams, ir socialiniams darbuotojams, ir plačiausiam skaitytojų ratui. Autorė atpažino per stiprios meilės fenomeną padirbėjusi alkoholikų ir narkomanų konsultante, todėl knygoje yra analizuojamas per stiprios meilės fenomenas kaip specifinių jausmų ir elgesio būdų sindromas, kai nelaimingi santykiai siejami su psichologine priklausomybe nuo kito asmens. Knygoje yra atskleidžiama šios problemos kilmė, raida, psichologinė žala bei pateikiama aiški ir išsami gydymosi programa.
Susan Nolen-Hoeksema – Jeilio universiteto psichologijos profesorė. Knygoje ji aprašo savo atlikto tyrimo išvadas apie moterų polinkį į besaikį analizavimą. Autorė aiškina, kaip toks besaikis analizavimas kenkia pilnaverčiam ir laimingam gyvenimui, kokių neigiamų pasekmių jis gali turėti. Knyga „Moterys, kurios galvoja per daug“ – 29 patikrintų, paprastai ir aiškiai išdėstytų strategijų vadovas, kuris padės įveikti besaikį analizavimą ir išsivaduoti iš slegiančių minčių.
Visi žinome, kad pasitikėti savimi yra būtina, tačiau, kaip tai padaryti? Knygos autorė teigia, kad pasitikėjimo ugdyme svarbų vaidmenį atlieka savigarba, gerovė, šeima, sveikata, draugystė, darbas, visus šiuos aspektus knygoje autorė ir aptaria. Knygoje rašoma, kad norėdami savimi pasitikėti pirmiausia turite išmokti: suprasti ir naudoti kūno kalbą; nepasiduoti, kai jaučiatės silpnai; sumaniai elgtis, kai ištinka nelaimė ir mokėti švęsti pergalę; turite tikėti savo sėkme bei pasitikėjimą įteigti kitiems.
Citata puikiai apibūdinanti šią knygą: „Kartais sau patinkam, kartais savęs nekenčiam. Kas tai, daktare? Tai savivertė.“ Būtent apie tai ir kalba prancūzų psichiatras, psichoterapeutas Christophe André, kurio specializacija – nerimo sutrikimai ir depresijos būklės. Knygoje autorius nagrinėja savivertės temą, paaiškina, kaip tapti savimi, nesirūpinti, ką pamanys apie mane kiti, kaip nebijoti nesėkmių ar būti atstumtam. Ši knyga yra savivertės (at)kūrimo vadovas, kuris mokys, kaip mylėti save, būti netobulam, bet laisvam ir laimingam.