Radote klaidą? Radote klaidą?
Mityba

6 maisto produktai, galintys išprovokuoti nerimą ar depresiją

Publikuotas 2016 lapkričio 15 views 8238
6 maisto produktai, galintys išprovokuoti nerimą ar depresiją shutterstock.com

Senovės Graikijoje buvo populiarus posakis: „Mes esame tai, ką valgome.“ Iš tiesų, vartojamas maistas turi didelę įtaką mūsų savijautai, o jautresnio žmogaus organizmą netgi gali paveikti itin neigiamai, pavyzdžiui, išprovokuoti chroninį nuovargį, depresiją arba nerimą. Potencialiai negatyvias emocijas sukeliančių maisto produktų ypač reikėtų vengti įtemptu, streso kupinu laikotarpiu.

  • Alkoholis

Neretai manoma, kad alkoholis yra it stebuklingas gėrimas, galintis padėti atsipalaiduoti net tuomet, kai užklumpa itin varginanti problema. Žinoma, toks trumpalaikis efektas įmanomas. Vis dėlto pernelyg dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas stabdo hormono serotonino, atsakingo už nuotaikos reguliavimą, gamybą, todėl reguliaraus alkoholio vartojimo pasekmė – negatyvios mintys, provokuojančios depresiją bei kitus emocinius sutrikimus.  

  • Kava

Netinkamų gėrimų sąrašą taip pat papildo kava. Nepaisant to, jog aromatas sklindantis iš garuojančio kavos puodelio nuteikia jaukiai bei pozityviai, o keletas stipraus gėrimo gurkšnių gali suteikti trumpalaikės energijos antplūdį, ilgainiui, kava, kaip ir alkoholis, irgi pradeda blokuoti serotonino gamybą, todėl prarandamas ramybės bei optimizmo jausmas.

  • Saldumynai

Optimalus cukraus kiekis organizmui – būtinas. Gliukozė yra kūno kuras. Tačiau pernelyg didelis cukraus kiekis kraujyje (ypač staigus jo padidėjimas) sukelia stresą bei nerimą, kurie pamažu išprovokuoja rimtus emocinius sutrikimus. Taip pat maisto, kuriame gausu cukraus (saldainiai, sausainiai, saldūs gėrimai, energiniai gėrimai ir t.t.) gavimas turi būti itin kruopščiai reguliuojamas jeigu kankina nemiga ar yra padidėjęs aktyvumas.

  • Greitas maistas

Deja, daugelio žmonių mėgstamas greitas maistas taip pat yra depresijos provokatorius. Sparčiai pagaminamuose maisto produktuose gausu perdirbtų, organizmą neigiamai veikiančių medžiagų.

Be to, nuolat renkantis tokius gaminius, ignoruojama sveika mityba, kuri yra būtina teigiamai psichologinei ir fizinei būklėms palaikyti. Reguliariai valgant greitą maistą ir iš mitybos raciono išstumiant, pvz., daržoves, vaisius ir t.t., rizika susirgti depresija bei kitomis psichikos ligomis yra itin didelė.

  • Rafinuoti produktai

Daugelis rafinuotų produktų „sukuriami“ naudojant rafinuotus grūdus. Pavyzdžiui, balta duona, pagaminta iš rafinuotų kviečių, yra prisotinta „nesveikųjų“ angliavandenių, kurių gausus kiekis gali sukelti insulino kraujyje padidėjimą. Todėl balti miltai neretai įvardijami vienu dažniausiu cukrinio diabeto sukėlėju.

Verta prisiminti ir tai, jog tokiuose gaminiuose trūksta „gerųjų“, sočiųjų medžiagų, todėl rafinuoti produktai sunkiai (reikia suvalgyti daug) ir tik labai trumpam numalšina alkį, o suvartotas maisto kiekis organizmui sukelia šoką, kuris pasireiškia mieguistumu, silpnumu ar netgi neuroze.

  • Druska

Pernelyg didelis druskos vartojimas provokuoja kraujo spaudimo padidėjimą, todėl širdis turi dirbti dar sunkiau, o tai padidina įtampa, kuri sukelia dar didesnį stresą, nerimą bei kitas emocines problemas. Todėl druskos, esant sudėtingam, nervingam gyvenimo laikotarpiui, kuomet svarbu palaikyti optimalų kraujo spaudimo lygį, vertėtų vartoti minimaliai.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Ledų istorija ir skaniausių ledų receptas!

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Prisirpusios uogos, gaivūs ir paukščių čiulbesiu džiuginantys rytai, jūra, saulė- visa tai  vasara. Šis metų laikas daug kam  yra pats mėgstamiausias. Tiesa, dažnas iš mūsų karštomis vasaros dienomis neatsispiriame pagundai atsigaivinti ir suvalgyti porciją ledų, tačiau ar daug apie juos žinome?  Ledai patinka visiems, jų būna įvairiausių skonių, tad pripažinkite, jog tai […]

views 147
Mityba

4 sveikų ir greitų pusryčių idėjos

 Pripažinkime, jog rytas – ne pats mėgstamiausias paros metas. Kartais atsisveikinti su lova gali būti itin sunku, tačiau dienos pradžiai visada maloniai nuteikia skanūs, o svarbiausia sveiki pusryčiai ir kvapnios kavos aromatas. Pateiksime jums kelias lengvai pagaminamų pusryčių idėjas, juk puikiai suprantame, jog prieš darbo dieną niekas nenori ilgai kuistis ir eksperimentuoti virtuvėje. Energijos bomba […]

views 215
Mityba

5 ritualai, kurie padės numesti svorio

Puiki savijauta ir dailios kūno formos yra daugelio siekiamybė, tačiau kaip išlaikyti sveiką balansą, siekiant ilgalaikio rezultato, o ne trumpalaikio efekto? Atsakymas į šį retorinį klausimą tikrai yra. Reikia tik šiek tiek pakeisti savo įpročius ir susikurti kasdieninius ritualus, kurie po truputėlį padės keisti ir gyvenimo būdą į sąmoningesnį suvokimą, savęs pažinimą ir džiaugsmą, matant teigiamus […]

views 450
Kaloringiausi produktai
Mityba

7 kaloringiausi produktai. Nepatikėsite!

  Atėjus maudymosi sezonui, daugelis žmonių susimąsto apie savo kūno formas ir stengiasi koreguoti jas sportuodami ar sveikiau maitindamiesi. Taigi tam, kad išvengtumėte papildomų kalorijų ir lengviau reguliuotumėte savo svorį verta atkreipti dėmesį, ne tik į vartojamus produktus, bet ir patiekalų sudėtį, kur iš pirmo žvilgsnio visai nekalti ingredientai gali padidinti vartojamo maisto kaloringumą bei energetinę vertę. Pristatome kaloringiausių […]

views 482

Padėkime skrandžiui per šventes

Miestas ir širdys pasipuošė laukimu. Įsižiebė ne tik gatvės, bet ir viltys. Skubame pakuoti paskutiniąsias dovanas. Greitai pasimatysime su pačiais artimiausiais žmonėmis ir kartu susėsime prie šventinio stalo. Tačiau gražiausios metų šventės gali būti ne vien tik džiaugsmas, bet ir didelis iššūkis mūsų skrandžiui, ir visai virškinimo sistemai. Maisto iššūkis Prieš didžiąsias metų šventes ne […]

views 4337