Psichologija

5 klausimai, kurių būtina savęs paklausti prieš grįžtant pas buvusįjį

Publikuotas 2016 29 gruodžio views 13558
5 klausimai, kurių būtina savęs paklausti prieš grįžtant pas buvusįjį shutterstock.com

Skyrybos niekada nebūna lengvas žingsnis. Tačiau net ir po skaudžiausio išsiskyrimo apninka abejonės, jog reikėtų susitaikyti ir bandyti iš naujo puoselėti nesėkmingus santykius. Prieš grįždami pas buvusį partnerį, nuoširdžiai sau atsakykite į šiuos penkis klausimus.

  1. Kodėl nepavyko pirmą kartą?

Jei buvęs maldauja sugrįžti ar nusprendėte, kad padarėte klaidą, labai svarbu prisiminti, kas nepavyko pirmą kartą. Dažnai pagrindinė skyrybų priežastis ir toliau išlieka didele problema: nesvarbu, ar tai nesutampančios vertybės, komunikacijos įgūdžių trūkumas, psichologinės sveikatos problemos, dingusi trauka arba seksualinis nesuderinamumas.

Gerai pagalvokite, kodėl norite sugrįžti. Galbūt dėl patogumo? Gal laimingais norite padaryti kitus (pavyzdžiui, jį labai mėgo jūsų tėvai), o gal bijote, kad niekas kitas jūsų nemylės? Jei į kažkurį atsakėte taip, toks grįžimas reikštų anksčiau ar vėliau ateisiančias antras skyrybas.

Prieš priimdami sprendimą, užduokite sau šiuos klausimus:

  • Ką šiuose santykiuose išmokote apie save kaip individą ir partnerį?
  • Kas pasikeitė nuo išsiskyrimo, jog dabar esate įsitikinę, kad viskas bus kitaip?
  • Kokių kompromisų dabar tikitės?
  • Kas yra didžiausia jūsų problema?
  • Kaip kiekvienas iš jūsų matote ateitį?
  • Kodėl esate stipresni kaip komanda?
  1. Kodėl jokiu būdu neturėtumėte susitaikyti?

Kartais priežastys būna akivaizdžios, pavyzdžiui, buvęs partneriais emociškai arba fiziškai prieš jus smurtavo. Neretai savivertės stokojantys žmonės mano, kad nėra verti meilės, todėl pasilieka su tais, kurie jų negerbia ir nevertina.

Pavydas – dar viena priežastis, kodėl neturėtumėte susitaikyti. Normalu po skyrybų pradėti susitikinėti su naujais žmonėmis, tačiau jei su kita/-u pirmiau pamatote partnerį, jums gali sukilti pavydas. Labai svarbu suvokti, jog tai, kad kažkas susidomėjo buvusiuoju – normalu, bei nesupainioti šio nemalonaus jausmo su meile.

Neištikimybė, nors ir dažna skyrybų priežastis, nebūtinai turi sulaikyti nuo grįžimo pas buvusįjį. Kartais partneriai sugeba vienas kitam atleisti, susitaikyti ir ilgainiui išpuoselėti stiprius ilgalaikius santykius.

  1. Kodėl turėtumėte sugrįžti pas buvusįjį?

Susitaikymas gali būti sėkmingas tuo atveju, jei skyrybų priežastis buvo atstumas ar netinkamas metas. Pavyzdžiui, galbūt sutikote partnerį kai buvote per jauni, ir prieš įsipareigodami norėjote sukaupti daugiau santykių bei apskritai gyvenimiškos patirties. O galbūt išvykote studijuoti ar dirbti į užsienį, ir nė vienas nebeturėjote jėgų ir laiko investuoti į tokius santykius.

Todėl nusprendę sugrįžti, santykius turite paversti prioritetu ir juos nuolat puoselėti. Kartais tam, kad galėtumėte su partneriu elgtis taip, kaip jis nusipelnė, turite atsisakyti svarbių dalykų. Trumpai tariant, jei esate pasiryžę ilgalaikiams santykius, jie turi būti prioritetu kiekvieną dieną. Antraip jūsų lauks dar vienas skausmingas išsiskyrimas.

5 klausimai, kurių būtina savęs paklausti prieš grįžtant pas buvusįjį

shutterstock.com

  1. Ar prieš nuspręsdami sugrįžti turėtumėte praleisti šiek tiek laiko atskirai?

Jei skyrybos įvyko labai neseniai, nieko nuostabaus, kad nuolat galvojate apie partnerį. Normalu jausti ilgesį, kadangi artimai bendravote keletą mėnesių ar net metų. Tačiau prieš pradėdami galvoti, ar verta sugrįžti, būtina susikurti savo erdvę, nusistatyti ribas ir praleisti šiek tiek laiko atskirai kad galėtumėte priimti racionalų sprendimą.

Mokslininkų teigimu, skyrybos mus veikia panašiai kaip ir narkotikų nutraukimas, kadangi įsimylėjus aktyvuojamos tos pačios smegenų dalys. Galima sakyti, kad esame fiziškai priklausomi nuo mylimųjų! Todėl išsiskyrę galime susidurti su tokiais simptomais kaip depresija, nemiga, nerimas, fizinis skausmas, apetito praradimas ir pan. Kartais net galite „atkristi” – impulso vedami pradėti rašyti trumpąsias žinutes, skambinti ar net nuvykti pas buvusįjį į namus.

Todėl prieš nuspręsdami, ar verta vėl susieti gyvenimą su tuo pačiu žmogumi, būtina pereiti anksčiau išvardintas fazes. Jums reikia laiko ir erdvės išsigydyti žaizdas, vadinasi, kuriam laikui nustoti bendrauti. Kai smegenyse vykstantys cheminiai procesai bei emocijos nurims, galėsite priimti kur kas racionalesnį sprendimą.

Praktiški patarimai, kaip palengvinti skyrybų sukeltą skausmą: 9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

  1. Kaip iš naujo sukurti sėkmingus santykius?

Tam, kad galėtumėte vėl kurti laimingus santykius, turite visiškai atleisti ir pasitikėti. Atleidę praeities klaidas, nebegalite užantyje laikyti akmens. Pasitikėjimą sukursite tuo atveju, jei žodžiai atitiks veiksmus, todėl nenustebkite, jei tam prireiks šiek tiek laiko.

Jūs privalote vienas kitą palaikyti ir saugoti, santykius turite iškelti aukščiau draugų ir vienas kito poreikių. Jei nemanote, kad jums tai pavyks, vadinasi, susitaikyti neverta.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5477
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 6862
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7225

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 6857

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5294