Skyrybos niekada nebūna lengvas žingsnis. Tačiau net ir po skaudžiausio išsiskyrimo apninka abejonės, jog reikėtų susitaikyti ir bandyti iš naujo puoselėti nesėkmingus santykius. Prieš grįždami pas buvusį partnerį, nuoširdžiai sau atsakykite į šiuos penkis klausimus.
Jei buvęs maldauja sugrįžti ar nusprendėte, kad padarėte klaidą, labai svarbu prisiminti, kas nepavyko pirmą kartą. Dažnai pagrindinė skyrybų priežastis ir toliau išlieka didele problema: nesvarbu, ar tai nesutampančios vertybės, komunikacijos įgūdžių trūkumas, psichologinės sveikatos problemos, dingusi trauka arba seksualinis nesuderinamumas.
Gerai pagalvokite, kodėl norite sugrįžti. Galbūt dėl patogumo? Gal laimingais norite padaryti kitus (pavyzdžiui, jį labai mėgo jūsų tėvai), o gal bijote, kad niekas kitas jūsų nemylės? Jei į kažkurį atsakėte taip, toks grįžimas reikštų anksčiau ar vėliau ateisiančias antras skyrybas.
Prieš priimdami sprendimą, užduokite sau šiuos klausimus:
Kartais priežastys būna akivaizdžios, pavyzdžiui, buvęs partneriais emociškai arba fiziškai prieš jus smurtavo. Neretai savivertės stokojantys žmonės mano, kad nėra verti meilės, todėl pasilieka su tais, kurie jų negerbia ir nevertina.
Pavydas – dar viena priežastis, kodėl neturėtumėte susitaikyti. Normalu po skyrybų pradėti susitikinėti su naujais žmonėmis, tačiau jei su kita/-u pirmiau pamatote partnerį, jums gali sukilti pavydas. Labai svarbu suvokti, jog tai, kad kažkas susidomėjo buvusiuoju – normalu, bei nesupainioti šio nemalonaus jausmo su meile.
Neištikimybė, nors ir dažna skyrybų priežastis, nebūtinai turi sulaikyti nuo grįžimo pas buvusįjį. Kartais partneriai sugeba vienas kitam atleisti, susitaikyti ir ilgainiui išpuoselėti stiprius ilgalaikius santykius.
Susitaikymas gali būti sėkmingas tuo atveju, jei skyrybų priežastis buvo atstumas ar netinkamas metas. Pavyzdžiui, galbūt sutikote partnerį kai buvote per jauni, ir prieš įsipareigodami norėjote sukaupti daugiau santykių bei apskritai gyvenimiškos patirties. O galbūt išvykote studijuoti ar dirbti į užsienį, ir nė vienas nebeturėjote jėgų ir laiko investuoti į tokius santykius.
Todėl nusprendę sugrįžti, santykius turite paversti prioritetu ir juos nuolat puoselėti. Kartais tam, kad galėtumėte su partneriu elgtis taip, kaip jis nusipelnė, turite atsisakyti svarbių dalykų. Trumpai tariant, jei esate pasiryžę ilgalaikiams santykius, jie turi būti prioritetu kiekvieną dieną. Antraip jūsų lauks dar vienas skausmingas išsiskyrimas.
Jei skyrybos įvyko labai neseniai, nieko nuostabaus, kad nuolat galvojate apie partnerį. Normalu jausti ilgesį, kadangi artimai bendravote keletą mėnesių ar net metų. Tačiau prieš pradėdami galvoti, ar verta sugrįžti, būtina susikurti savo erdvę, nusistatyti ribas ir praleisti šiek tiek laiko atskirai kad galėtumėte priimti racionalų sprendimą.
Mokslininkų teigimu, skyrybos mus veikia panašiai kaip ir narkotikų nutraukimas, kadangi įsimylėjus aktyvuojamos tos pačios smegenų dalys. Galima sakyti, kad esame fiziškai priklausomi nuo mylimųjų! Todėl išsiskyrę galime susidurti su tokiais simptomais kaip depresija, nemiga, nerimas, fizinis skausmas, apetito praradimas ir pan. Kartais net galite „atkristi” – impulso vedami pradėti rašyti trumpąsias žinutes, skambinti ar net nuvykti pas buvusįjį į namus.
Todėl prieš nuspręsdami, ar verta vėl susieti gyvenimą su tuo pačiu žmogumi, būtina pereiti anksčiau išvardintas fazes. Jums reikia laiko ir erdvės išsigydyti žaizdas, vadinasi, kuriam laikui nustoti bendrauti. Kai smegenyse vykstantys cheminiai procesai bei emocijos nurims, galėsite priimti kur kas racionalesnį sprendimą.
Praktiški patarimai, kaip palengvinti skyrybų sukeltą skausmą: 9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą
Tam, kad galėtumėte vėl kurti laimingus santykius, turite visiškai atleisti ir pasitikėti. Atleidę praeities klaidas, nebegalite užantyje laikyti akmens. Pasitikėjimą sukursite tuo atveju, jei žodžiai atitiks veiksmus, todėl nenustebkite, jei tam prireiks šiek tiek laiko.
Jūs privalote vienas kitą palaikyti ir saugoti, santykius turite iškelti aukščiau draugų ir vienas kito poreikių. Jei nemanote, kad jums tai pavyks, vadinasi, susitaikyti neverta.