Psichologija

9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

Publikuotas 2016 9 spalio views 7833
9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

Išsiskyrimas su partneriu skaudus net ir tuo atveju, kai santykiai truko vos keletą mėnesių. Jei kartu praleidote metų metus ar drauge gyvenote, susitvarkyti su užplūdusia emocijų banga tampa dar sunkiau. Nors nėra stebuklingos piliulės, kurią prarijusios jausitės nuostabiai, naudodamosios šiais patarimais lengviau išgyvensite sudėtingą laikotarpį.

  1. Išliekite neigiamas emocijas

Jau seniai įrodyta, kad verkti – sveika, todėl raudokite tiek, kiek norisi. Verkimas mažina stresą bei kraujo spaudimą, o kartu su ašaromis iš organizmo pasišalina toksinai. Jokiu būdu negniaužkite emocijų, antraip jos vėliau gali prasiveržti fiziniu skausmu.

  1. Mokykitės pamilti save

Tai, kad Jus paliko, dar nereiškia, kad esate nepakankamai graži ar protinga – tiesiog buvote pernelyg nesuderinami. Nustokite save plakti neigiamais žodžiais ir mintimis, kadangi jos greitai materializuojasi. Sveikas pasitikėjimas bei meilė sau ne tik gerina savijautą, bet ir į gyvenimą pritraukia pozityvius žmones.

  1. Gydykite kūną ir sielą

Kasdien padarykite po smulkmeną, gydančią ir kūną, ir sielą: skaitykite psichologines knygas, užsiimkite meditacija, gerai išsimiegokite bei skaniai pavalgykite. Nepamirškite, kad alkoholis į pagalbos sau sąvoką neįeina, kadangi svaigalai tik sustiprina neigiamas emocijas.

  1. Užsiimkite fizine veikla

Sportuoti verta vien dėl to, jog treniruotės metu kūnas gamina hormoną endorfiną, suteikiantį laimės pojūtį. Jei niekada anksčiau nesportavote, pradėkite nuo mažų žingsnelių: vietoj važiavimo liftu kopkite laiptais, į darbą eikite pėsčiomis bei užsirašykite į šokių arba jogos pamokas.

9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

shutterstock.com

  1. Išlikite drąsi ir tvirta

Jei buvęs mylimasis nuolat atakuoja skambučiais bei trumposiomis žinutėmis, atraskite drąsos pasakyti, jog jis trukdo gydytis sielos žaizdas.

  1. Susiraskite papildomos veiklos

Turėdama veiklos apsisaugosite nuo į galvą lendančių negatyvių minčių. Stenkitės daugiau dirbti arba susiraskite hobį, kurio dėka išsiugdysite naujus įgūdžius bei sutiksite gyvenimą praturtinančių žmonių. O galbūt atėjo metas pradėti studijas, kurioms vis neatrasdavote laiko?

  1. Nustokite ieškoti pakaitalo

Po išsiskyrimo norisi kuo greičiau užpildyti atsivėrusią tuštumą, tačiau neskubėkite tam ieškoti kito partnerio. Nespėjusios išgyti nuo iširusių santykių, paprastai susižavime ne kitu žmogumi, o meilės ir buvimo dviese idėja. Nereikia nė sakyti, kad tokių santykių ateitis labai miglota.

  1. Kuo daugiau bendraukite

Nors rekomenduojama išmokti būti vienai, neužsidarykite savyje. Kuo dažniau susitikite su draugėmis, kurioms galite išsikalbėti, bei nepraleiskite progos išgerti kavos su senais pažįstamais. Pradėkite savanoriauti – moksliškai įrodyta, jog laimingiausi žmonės yra tie, kurie ne ima, bet duoda.

  1. Būkite optimistė

Įsikalkite į galvą, jog net skaudžiausios skyrybos – tai dar ne pasaulio pabaiga. Nors dabar atrodo, kad niekada nebesutiksite žmogaus, kurį galėsite pamilti, po metų tokia mintis atrodys mažų mažiausiai juokinga. Nepamirškite, kad gyvenime Jūsų laukia dar daug nuostabių dalykų net ir neturint mylimojo pašonėje.

Sakoma, kad sveikame kūne – sveika siela, todėl grumdamosios su vidiniu skausmu nepamirškite ir fizinių poreikių. Visapusiškai besirūpindamos savimi greičiau atsigausite ir gyvenimą vėl regėsite ryškesnėmis spalvomis.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 77

Stilinga ir praktiška: atraskite tobulą moterišką piniginę

Piniginė – tai daiktas, be kurio nė viena moteris neišeina iš namų. Tai labai praktiškas aksesuaras, kuriame laikote dokumentus, pinigus ar bankomatų korteles, bet kartu tai gali būti ir stiliaus akcentas bei puošmena. Jei pagalvotumėte, kaip dažnai per dieną naudojatės pinigine, tikriausiai pastebėtumėte, kad per dieną ją laikote rankose kelis ar keliolika kartų. Todėl labai […]

views 169

Poroms: laukia ilgas laikas atskirai? Pasiruoškite

Natūralu, šiandien daugeliui porų bent kartą tenka pabūti atskirai – darbo galimybės užsienyje, senos svajonės pakeliauti vienumoje ir kt. Kiekvienuose santykiuose kokybiškas laikas kartu yra labai svarbus. Tačiau kaip tai padaryti, kai laukia ilgesnis išsiskyrimas? Šiandien naujausios technologijos, kūrybiški sprendimai ir šiek tiek pastangų leidžia palaikyti ryšį ir sumažinti skiriančio atstumo pojūtį. Toliau – kelios […]

views 252

Kokybiškas miegas – kaip susikurti optimalią aplinką?

Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, energijos lygiui ir bendrai gyvenimo kokybei. Vis dėlto dažnai pamirštame, kad miego kokybę lemia ne tik mūsų įpročiai, bet ir pati miego aplinka. Tad pakalbėkime plačiau, kaip susikurti tokią aplinką, kuri leistų mėgautis giliu ir atpalaiduojančiu miegu. Tinkama lova – pamatas kokybiškam miegui Miegamojo lova turėtų būti ne […]

views 250

Kelionių su vaikais daiktų atmintinė

Kelionės su vaikais, nesvarbu, ar jie būtų mažamečiai, ar paaugliai, kelia unikalių iššūkių ir džiaugsmų. Pasiruošimas yra svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi ir maloni visiems. Tarp daugybės daiktų, kuriuos reikia susipakuoti, tam tikri būtiniausi daiktai išsiskiria tuo, kad jie gali patenkinti mažųjų keliautojų poreikius – nuo gėrimų iki pramogų. Šioje atmintinėje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius […]

views 272