Psichologija

9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

Publikuotas 2016 9 spalio views 7761
9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

Išsiskyrimas su partneriu skaudus net ir tuo atveju, kai santykiai truko vos keletą mėnesių. Jei kartu praleidote metų metus ar drauge gyvenote, susitvarkyti su užplūdusia emocijų banga tampa dar sunkiau. Nors nėra stebuklingos piliulės, kurią prarijusios jausitės nuostabiai, naudodamosios šiais patarimais lengviau išgyvensite sudėtingą laikotarpį.

  1. Išliekite neigiamas emocijas

Jau seniai įrodyta, kad verkti – sveika, todėl raudokite tiek, kiek norisi. Verkimas mažina stresą bei kraujo spaudimą, o kartu su ašaromis iš organizmo pasišalina toksinai. Jokiu būdu negniaužkite emocijų, antraip jos vėliau gali prasiveržti fiziniu skausmu.

  1. Mokykitės pamilti save

Tai, kad Jus paliko, dar nereiškia, kad esate nepakankamai graži ar protinga – tiesiog buvote pernelyg nesuderinami. Nustokite save plakti neigiamais žodžiais ir mintimis, kadangi jos greitai materializuojasi. Sveikas pasitikėjimas bei meilė sau ne tik gerina savijautą, bet ir į gyvenimą pritraukia pozityvius žmones.

  1. Gydykite kūną ir sielą

Kasdien padarykite po smulkmeną, gydančią ir kūną, ir sielą: skaitykite psichologines knygas, užsiimkite meditacija, gerai išsimiegokite bei skaniai pavalgykite. Nepamirškite, kad alkoholis į pagalbos sau sąvoką neįeina, kadangi svaigalai tik sustiprina neigiamas emocijas.

  1. Užsiimkite fizine veikla

Sportuoti verta vien dėl to, jog treniruotės metu kūnas gamina hormoną endorfiną, suteikiantį laimės pojūtį. Jei niekada anksčiau nesportavote, pradėkite nuo mažų žingsnelių: vietoj važiavimo liftu kopkite laiptais, į darbą eikite pėsčiomis bei užsirašykite į šokių arba jogos pamokas.

9 žingsniai, kurie padės lengviau išgyventi skyrybų skausmą

shutterstock.com

  1. Išlikite drąsi ir tvirta

Jei buvęs mylimasis nuolat atakuoja skambučiais bei trumposiomis žinutėmis, atraskite drąsos pasakyti, jog jis trukdo gydytis sielos žaizdas.

  1. Susiraskite papildomos veiklos

Turėdama veiklos apsisaugosite nuo į galvą lendančių negatyvių minčių. Stenkitės daugiau dirbti arba susiraskite hobį, kurio dėka išsiugdysite naujus įgūdžius bei sutiksite gyvenimą praturtinančių žmonių. O galbūt atėjo metas pradėti studijas, kurioms vis neatrasdavote laiko?

  1. Nustokite ieškoti pakaitalo

Po išsiskyrimo norisi kuo greičiau užpildyti atsivėrusią tuštumą, tačiau neskubėkite tam ieškoti kito partnerio. Nespėjusios išgyti nuo iširusių santykių, paprastai susižavime ne kitu žmogumi, o meilės ir buvimo dviese idėja. Nereikia nė sakyti, kad tokių santykių ateitis labai miglota.

  1. Kuo daugiau bendraukite

Nors rekomenduojama išmokti būti vienai, neužsidarykite savyje. Kuo dažniau susitikite su draugėmis, kurioms galite išsikalbėti, bei nepraleiskite progos išgerti kavos su senais pažįstamais. Pradėkite savanoriauti – moksliškai įrodyta, jog laimingiausi žmonės yra tie, kurie ne ima, bet duoda.

  1. Būkite optimistė

Įsikalkite į galvą, jog net skaudžiausios skyrybos – tai dar ne pasaulio pabaiga. Nors dabar atrodo, kad niekada nebesutiksite žmogaus, kurį galėsite pamilti, po metų tokia mintis atrodys mažų mažiausiai juokinga. Nepamirškite, kad gyvenime Jūsų laukia dar daug nuostabių dalykų net ir neturint mylimojo pašonėje.

Sakoma, kad sveikame kūne – sveika siela, todėl grumdamosios su vidiniu skausmu nepamirškite ir fizinių poreikių. Visapusiškai besirūpindamos savimi greičiau atsigausite ir gyvenimą vėl regėsite ryškesnėmis spalvomis.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 5862
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 7283
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 7804

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 7075

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 5398