Meilė gyvūnams ir „principai“ – tokios priežastys neretai, numanoma, slypi sprendime nevalgyti mėsos. Vis dėlto yra daugybė kitų vegetarizmo aspektų, skatinančių apsvarstyti mėsos gaminių vartojimą ar bent jau porcijų mažinimą.
Asmenys, kurie reguliariai valgo didelius kiekius mėsos bei pieno produktų, taip pat vartoja perdirbtus bei rafinuotus gaminius, kenčia nuo chroninio kūno uždegimo. Žinoma, trumpalaikis uždegimas yra normalus ir netgi būtinas (pvz., po traumos), tačiau jeigu tai trunka kelis mėnesius ar metus – problema yra rimta.
Svarbu prisiminti, kad lėtinis uždegimas ne tik silpnina imunitetą bei skatina nuovargį ir mieguistumą, bet taip pat gali išprovokuoti širdies infarktą, insultą, diabetą.
Atsisakius mėsos sumažėja C-reaktyvaus baltymo (CRP) kiekis kraujyje (padidėjęs CRP nurodo uždegimą). Be to, mitybos racionas, kuriame gausu vaisių bei daržovių, padeda išvalyti organizmą (augaluose yra skaidulinių medžiagų bei antioksidantų, kurie kovoja su uždegimo procesais) ir atstatyti normalią temperatūrą.
Sotieji riebalai, kurių didžiausia koncentracija randama gyvūninės kilmės produktuose, yra pagrindinis veiksnys, nulemiantis cholesterolio lygio kraujyje didėjimą. Aukštas cholesterolio kiekis sukelia riziką susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis, taip pat patirti insultą.
Tačiau pasak mokslininkų, atsisakius mėsos gaminių ir vietoje jų pasirinkus augalinės kilmės maistą, cholesterolio kiekis kraujyje gali būti sumažinimams iki 35 procentų.
Sutrikusi virškinamojo trakto bei žarnyno veikla skatina ne tik nutukimą, bet ir įvairių ligų vystymąsi, todėl palaikyti tinkamą šių organų veiklą yra itin svarbu.
Atsisakius mėsos gaminių, sumažinamas blogųjų bakterijų kiekis, o iš augalinės kilmės produktų pasisavinamos gerosios bakterijos užtikrina ne tik greitą medžiagų apykaitos darbą, bet ir padeda išvengti sudėtingų ligų, sukeliamų neišvalytų toksinų, glūdinčių organizme.
Mokslininkų teigimu, raudonoje mėsoje esantys baltymai didina riziką susirgti 2 tipo cukriniu diabetu. Taip nutinka todėl, kad gyvuliniai riebalai bei perdirbtoje mėsoje esantys konservantai pažeidžia kasos ląsteles, skatina organizmo uždegimo procesus ir sukelia svorio augimą, o tai išprovokuoja netinkamą kasoje gaminamo ir į kraują išskiriamo polipeptidinio hormono – insulino gamybą.
Ko gero, geriausias patarimas – paeksperimentuoti. Jeigu atsisakius mėsos produktų savaitei ar dvejoms savijauta tampa geresnė, tuomet verta persvarstyti maisto racioną ir mitybą subalansuoti taip, jog mėsos gaminiai iš jos būtų išbraukti arba užimtų tik minimalią dalį.
Beje, verta paminėti, jog ne tik vegetarizmo, bet ir aplinkosaugos šalininkai primena, kad atsisakiusieji gyvūninės kilmės produktų, prisideda ir prie mūsų planetos tausojimo. Gyvulių žemės ūkis yra laikomas viena destruktyviausių pramonės šakų Žemei, nes didina šiltnamio efektą, skatina kirsti miškus ganykloms, eikvoja vandens išteklius ir t.t.