Mityba

11 maisto produktų, kurie neturėtų būti laikomi šaldytuve

Publikuotas 2016 19 sausio views 9011
11 maisto produktų, kurie neturėtų būti laikomi šaldytuve

Be šaldytuvo sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę: jo dėka galime išlaikyti maistą šviežią ilgiau. Tačiau yra tam tikri maisto produktai, kurie neturėtų būti laikomi šaldytuve, nes šalčio poveikis gali panaikinti jų naudingas savybes, patrauklią išvaizdą ir vitaminus.

Dauguma įpratę šaldytuve laikyti kone visus produktus, nepagalvodami apie tai, kad kai kurie iš jų gali pakeisti savo skonį ir formas. Pateikiame patarimus, kur laikyti tam tikrus produktus, kurie neturėtų būti šaldytuve. Jei nežinote apie kokius produktus kalbame, šiandienos straipsnis skirtas jums, tačiau kai kas nustebins net ir gerai išmanančius virtuvės paslaptis.

 1. Svogūnų galvutės. Norint geriau išsaugoti svogūnus ir visas jų naudingas savybes, geriausia yra juos laikyti vėsesnio kambario temperatūroje, sausoje vietoje. Dėl netaisyklingo saugojimo, svogūnas gali tapti įvairių bakterijų šaltinis, o šaldytuvo uždaroje, drėgnoje erdvėje, jos gali lengviau daugintis. Svogūnai turėtų būti saugomi nevalyti, atvirame ore. Į šaldytuvą galima dėti jau nuluptus ir sukapotus svogūnus, jei norite juos naudoti, pavyzdžiui, kitą dieną, tačiau šiuo atveju jie turi būti saugomi sandariai uždarytame inde.
 2. Pomidorai. Laikant pomidorus šaldytuve, jie pamažu praranda savo patrauklią išvaizdą ir skonį. Be to, šalčio poveikis šaldytuve žymiai sumažina cukrų ir rūgščių, esančių produkte, lygį. Taigi, kaip ir svogūnus, pomidorus geriau laikyti kambario temperatūroje, sausoje vietoje.
 3. Bulvės. Dedant bulves į šaldytuvą, šios daržovės greičiau suges ir praras savo pirminį skonį. Bulvės turi būti laikomos vėsioje, sausoje ir vėdinamoje vietoje, nes drėgmė gali sukelti puvimą ir grybelio susidarymus.
 4. Kava. Šis kai kuriems nepakeičiamas produktas turėtų būti laikomas vėsioje ir sausoje vietoje, nes laikoma šaldytuve, kava praranda savo unikalų skonį ir aromatą. Be to, kava labai lengvai sugeria kvapus, todėl ji turi būti saugoma sandariame indelyje, ir, geriausia, tamsoje.
 5. Česnakai. Česnakai taip pat priskiriami produktams, kuriuos geriausia saugoti kambario temperatūroje, sausoje ir vėsioje vietoje. Šaldytuve česnakai praranda savo naudingas savybes ir greičiau genda, nors paprastai jie gali gulėti keletą mėnesių ir nieko jiems neatsitiks.
 6. Medus. Medų būtinai reikia saugoti uždarytą, kambario temperatūroje. Šaldytuve jis kristalizuojasi, sukietėja ir sutirštėja žymiai greičiau.
 7. AvokadaiLaikant avokadą šaldytuve, sustabdysite jo brendimą. Nupirkti avokadai gali būti šiek tiek kieti, bet valgyti juos geriau ir skaniau, kai jie šiek tiek labiau prinoksta. Taigi, jie greičiau subręs kambario temperatūroje.
 8. Duona. Laikyti duoną šaldytuve ir tikėtis, kad ji ilgiau išliks šviežia – viena dažniausių klaidų. Iš tiesų, šaldytuvas pagreitina duonos gedimą, ir net prisideda prie pelėsių ir grybelio formavimosi. Duona turi būti laikoma kambario temperatūroje, vėsioje, sausoje vietoje.
 9. Šokoladas. Šokolado nereikia laikyti vėsiai, jeigu patalpoje nėra karšta. Savo skonį ir kvapą šokoladas gali išlaikyti tik laikomas kambario temperatūroje ir sausoje vietoje.
 10. Ananasai. Jei įdėsite ananasą į šaldytuvą, jis nesunoks ir praras savo skonį. Esant žemai temperatūrai, ananase sunyksta fermentai, atsakingi už vaisiaus brendimą todėl ananasas nebebūna saldus.
 11. Dribsniai ir makaronai. Javų dribsnius ir makaronus taip pat geriausia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, ir būtinai kambario temperatūroje. Šie produktai sugeria kvapus, todėl, paruošus košę ar makaronus iš pakuotės, kuri buvo laikoma šaldytuve, visai gali būti, kad patiekalas neatitiks jūsų skonio lūkesčių.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Mityba

Sveiki kokteiliai, kurie sustiprins ir prailgins vasaros įdegį

Vasara odai suteikia sveiką ir auksinį įdegį, kuris padidina patrauklumą. Norėdami gauti gražų įdegį ir kuo ilgiau jį išlaikyti, galite padėti savo odai iš vidaus. Raktas į gražų ir ilgalaikį įdegį iš vidaus yra beta karotinai. Atkreipkite dėmesį į šiuos skanius kokteilius, į kuriuos įdėta šių antioksidantų, kurie padidins jūsų odos grožį. Beta karotinai yra […]

views 8301
Mityba

10 priežasčių, kodėl turėtumėte įtraukti avokadą į savo dienos racioną

Skanūs, universalūs ir teikiantys naudos sveikatai, avokadai yra puikus jūsų dietos papildymas. Nors jie turi daug riebalų ir kalorijų, tačiau yra ypač maistingi. Dėl šilkinio minkštimo ir švelnaus skonio jie puikiai tinka salotoms, sumuštiniams ir net desertams gaminti. Štai 10 priežasčių, kurias turėtumėte prisiminti kitą kartą eidami į maisto prekių parduotuvę: Avokaduose yra sveikųjų riebalų. […]

views 8304
Mityba

Ką valgyti prieš treniruotę?

Žmonės, norintys sulieknėti, dažnai užduoda klausimą, ką valgyti prieš treniruotę? Tinkamas maistas prieš sportą suteiks energijos pratimams atlikti. Jei vieną ar dvi valandas prieš eidami sportuoti normaliai pavalgėte, prieš treniruotę valgyti nebereikia. Geriausi angliavandeniai, kuriuos galite suvalgyti prieš sportuojant, yra lėtai įsisavinimi, pavyzdžiui, avižiniai dribsniai, citrusiniai vaisiai, rudieji ryžiai, saldžiosios bulvės. Tai suteiks energijos, kurios […]

views 5789
Mityba

Tegyvuoja arbūzas! Odė vasaros uogai

Tegyvuoja arbūzas! Mes labai mėgstame arbūzą ir pateiksime originalių bei skanių idėjų, kaip mėgautis juo ne tik kaip įprastu desertu. Beje, rugpjūčio 3- ioji yra oficiali arbūzų diena. Atšilus orams nėra nieko maloniau ir gaiviau nei mėgautis skaniu arbūzu. Negana to, arbūzas yra ne tik skanus, bet ir turi daug sveikų savybių, kurios privers jį […]

views 5219
Mityba

Top 5 vietos, kur galima skaniai atsigerti kavos Vilniuje

Jauki savaitgalio popietė, lietinga vasaros diena arba tiesiog diena, kai norisi pasilepinti, susitikti su draugais ir smagiai paplepėti. Sakoma, kad geroje kompanijoje visur gerai, bet jaukios ir gražios vietos sukuria išskirtinę nuotaiką, o kur dar skani kava ir burnoje tirpstantys pyragaičiai… Taigi, vilniečiai ir miesto svečiai, GAMTOS GROŽIO FORMULĖS komanda pasiraitojo rankoves ir išrinko kelias […]

views 8549