Be šaldytuvo sunkiai įsivaizduojame savo kasdienybę: jo dėka galime išlaikyti maistą šviežią ilgiau. Tačiau yra tam tikri maisto produktai, kurie neturėtų būti laikomi šaldytuve, nes šalčio poveikis gali panaikinti jų naudingas savybes, patrauklią išvaizdą ir vitaminus.
Dauguma įpratę šaldytuve laikyti kone visus produktus, nepagalvodami apie tai, kad kai kurie iš jų gali pakeisti savo skonį ir formas. Pateikiame patarimus, kur laikyti tam tikrus produktus, kurie neturėtų būti šaldytuve. Jei nežinote apie kokius produktus kalbame, šiandienos straipsnis skirtas jums, tačiau kai kas nustebins net ir gerai išmanančius virtuvės paslaptis.
- Svogūnų galvutės. Norint geriau išsaugoti svogūnus ir visas jų naudingas savybes, geriausia yra juos laikyti vėsesnio kambario temperatūroje, sausoje vietoje. Dėl netaisyklingo saugojimo, svogūnas gali tapti įvairių bakterijų šaltinis, o šaldytuvo uždaroje, drėgnoje erdvėje, jos gali lengviau daugintis. Svogūnai turėtų būti saugomi nevalyti, atvirame ore. Į šaldytuvą galima dėti jau nuluptus ir sukapotus svogūnus, jei norite juos naudoti, pavyzdžiui, kitą dieną, tačiau šiuo atveju jie turi būti saugomi sandariai uždarytame inde.
- Pomidorai. Laikant pomidorus šaldytuve, jie pamažu praranda savo patrauklią išvaizdą ir skonį. Be to, šalčio poveikis šaldytuve žymiai sumažina cukrų ir rūgščių, esančių produkte, lygį. Taigi, kaip ir svogūnus, pomidorus geriau laikyti kambario temperatūroje, sausoje vietoje.
- Bulvės. Dedant bulves į šaldytuvą, šios daržovės greičiau suges ir praras savo pirminį skonį. Bulvės turi būti laikomos vėsioje, sausoje ir vėdinamoje vietoje, nes drėgmė gali sukelti puvimą ir grybelio susidarymus.
- Kava. Šis kai kuriems nepakeičiamas produktas turėtų būti laikomas vėsioje ir sausoje vietoje, nes laikoma šaldytuve, kava praranda savo unikalų skonį ir aromatą. Be to, kava labai lengvai sugeria kvapus, todėl ji turi būti saugoma sandariame indelyje, ir, geriausia, tamsoje.
- Česnakai. Česnakai taip pat priskiriami produktams, kuriuos geriausia saugoti kambario temperatūroje, sausoje ir vėsioje vietoje. Šaldytuve česnakai praranda savo naudingas savybes ir greičiau genda, nors paprastai jie gali gulėti keletą mėnesių ir nieko jiems neatsitiks.
- Medus. Medų būtinai reikia saugoti uždarytą, kambario temperatūroje. Šaldytuve jis kristalizuojasi, sukietėja ir sutirštėja žymiai greičiau.
- Avokadai. Laikant avokadą šaldytuve, sustabdysite jo brendimą. Nupirkti avokadai gali būti šiek tiek kieti, bet valgyti juos geriau ir skaniau, kai jie šiek tiek labiau prinoksta. Taigi, jie greičiau subręs kambario temperatūroje.
- Duona. Laikyti duoną šaldytuve ir tikėtis, kad ji ilgiau išliks šviežia – viena dažniausių klaidų. Iš tiesų, šaldytuvas pagreitina duonos gedimą, ir net prisideda prie pelėsių ir grybelio formavimosi. Duona turi būti laikoma kambario temperatūroje, vėsioje, sausoje vietoje.
- Šokoladas. Šokolado nereikia laikyti vėsiai, jeigu patalpoje nėra karšta. Savo skonį ir kvapą šokoladas gali išlaikyti tik laikomas kambario temperatūroje ir sausoje vietoje.
- Ananasai. Jei įdėsite ananasą į šaldytuvą, jis nesunoks ir praras savo skonį. Esant žemai temperatūrai, ananase sunyksta fermentai, atsakingi už vaisiaus brendimą todėl ananasas nebebūna saldus.
- Dribsniai ir makaronai. Javų dribsnius ir makaronus taip pat geriausia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, ir būtinai kambario temperatūroje. Šie produktai sugeria kvapus, todėl, paruošus košę ar makaronus iš pakuotės, kuri buvo laikoma šaldytuve, visai gali būti, kad patiekalas neatitiks jūsų skonio lūkesčių.
Kokia tavo nuomonė?