„Jūs esate tai, ką valgote“ – žymusis pasakymas byloja tai, ką kiekvienas tikrai žino. Dietinių kokteilių, papildų, sporto pratimų pasiūla išties didelė, o produktai reklamuojami su šūkiais „būkite sveiki ir gražūs“. Tačiau svarbiausias faktorius vis dėlto išlieka sveika mityba. Šie sveiki produktai praturtins mitybą, kad gautumėte daugiau reikalingų medžiagų.
Šiam augalui – tūkstančiai metų. Tai vienas stipriausių antioksidantų, dažnai naudojamas nuo senėjimo. Jis gerina skysčių cirkuliaciją organizme, kraujo tekėjimą, žadina energiją. Lengviausias būdas naudoti ginkmedį – įlašinti jo į arbatą.
Tai turbūt pati galingiausia vaistažolė. Ciberžolė turi priešuždegiminių, antibakterinių savybių, kovoja su grybeliais, gydo chronines ligas, ypač Alzhaimerio ligą ar net vėžį. Ciberžole galite gardinti ryžius, sriubas, daržoves. Beje, ar bandėte odą skaistinančią veido kaukę iš ciberžolės?
Tai ypač sveikas užkandis tiek kūnui, tiek protui. Šios uogos gerina atmintį, apsaugo nuo senėjimo. Geriausia jas valgyti šviežias arba galite jomis skaninti kokteilius arba net pasigaminti skandinavišką mėlynių sriubą.
Žuvis yra labai sveikas maisto produktas, jeigu ji riebi – dar geriau. Žuvyse gausu baltymo, kuris svarbus raumenims, o žuvies riebalų rūgštys yra reikalingos beveik visoms kūno funkcijoms. Žuvis gerina atminį, mažina depresiją, gerina širdies veiklą, imuninę sistemą.
Tai vienas sveikiausių riebalų žemėje. Jis kovoja su chronišku galvos skausmu, suteikia energijos, veikia antibakteriškai, mažina cholesterolį, virusinius susirgimus. Kokosų aliejų galima naudoti vietoje sviesto.
Kiaušiniuose gausu mineralų, baltymų, vitaminų bei amino rūgščių, kurios svarbios normaliai smegenų veiklai palaikyti. B vitaminas, esantis kiaušiniuose ne tik padeda lengviau susidoroti su stresu, bet yra reikalingas atminčiai gerinti. Kiaušinius galima vartoti įvairiais būdais – virtus, keptus, salotose ir pan.
Kaip ir ciberžolė, imbieras apsaugo nuo įvairiausių ligų. Imbieras veikia priešuždegimiškai, kartais netgi veikia geriau nei antibiotikas. Imbieras apsaugo nuo vėžio, gerina virškinimą, mažina pykinimo pojūtį ar galvos skausmą. Jį galima valgyti tiesiog žalią, naudoti salotose, padažuose, sriubose ar arbatoje.
Tai dar vienas įspūdingai sveikas maisto produktas. Jie ypač naudingi kūnui ir smegenims – gausūs vitaminų, mineralų, reikalingų riebalų. Šie kopūstai suteikia seksualinės energijos, laimės pojūtį, gerina atminį, juose yra vitamino B, C, geležies. Lapinius kopūstus galite vartoti įvairiai – kaip paprastas lapines salotas, o pakepinus orkaitėje jie tampa traškūs – tai itin skanus ir sveikas užkandis.
Medus naudojamas daugybę metų kaip antiseptikas, juo kovojama prieš alergijas, uždegimus, susirgimus. Medus tinka beveik visiems, net ir sergantiems diabetu. Medus gerina atmintį, jame yra antioksidantų, jis padeda kovoti su prasta nuotaika. Medų galima valgyti vieną arba maišyti su kitais produktais, pavyzdžiui, arbata arba koše.
Migdolai – natūralūs multivitaminai. Jie ypač pakelia nuotaiką, suteikia energijos, gerina odos būklę, apsaugo nuo diabeto, mažakraujystės, impotencijos. Migdoluose gausu baltymų ir sveikųjų riebalų. Jais galima pagardinti salotas, desertus, pusryčių dribsnius ar tiesiog valgyti riešutus vienus.
Obuoliai saugo imuninę sistemą, padeda sumažinti skrandžio skausmus, gerina atmintį, smegenų veiklą. Obuoliai padeda pašalinti smegenų toksinus, o tai sumažina smegenų ligų tikimybę. Obuolius galima valgyti vienus arba kepti ir maišyti su kitais produktais. Obuoliai nuo seno labai mėgstami ir mums lengvai prieinami, todėl receptų su jais – viena galybė.
Taigi, griebkite obuolį, saują riešutų, užkaiskite arbatos su ginkmedžiu ir pasitikite šaltus orus atnaujinę savo mitybos racioną – juk taip paprasta. Skanaus!