Savirealizacija

Vestuvių vedėjas: apie nykstančias tradicijas, šventę be alkoholio ir kaip sutaupyti iki 50% planuojamo biudžeto

Publikuotas 2016 rugpjūčio 13 views 2517
Giedrius Ribinskas (nuotr. Saulės Siela)

Jei vestuves organizuojate patys, o ne samdote planuotoją, laukia nemažai darbo ir galvos skausmo. Būtina pasirūpinti ne tik vaizdinga vieta, kokybiškomis nuotraukomis bei gardžiu maistu, bet ir šventės vedėju. Apie tai, kaip išsirinkti profesionalą bei kiek tai gali kainuoti, pasakoja kaunietis renginių vedėjas Giedrius Ribinskas, kurio vien šių metų tvarkaraštyje puikuojasi per 40 nuostabių švenčių.

– Kiek laiko prieš vestuves reikėtų pradėti ieškoti jų vedėjo? Kiek nuo to priklauso kaina?

– Planuojantiems vestuves pirmiausia patariu ieškoti šių paslaugų tiekėjų – vietos, kurioje vyks šventė, vakaro vedančiojo ir fotografo, o visa kita nesunkiai išsirinksite vėliau. Vedėjai bei šventės planuotojai turi labai daug kontaktų, ir, susidūrę su galybe skirtingų tiekėjų, rekomenduos geriausius. Žinoma, viską įmanoma rasti ir pačiam. Optimaliausias terminas rasti vestuvių vedėją atitinkantį Jūsų norus ir kriterijus yra 1-1,5m. prieš šventę. Jei išsirinkote vedantįjį ir nenorite jokio kito, tačiau jis pasirinktą dieną užimtas, galbūt datą lengvai pakoreguosite, kadangi dauguma paslaugų dar nebus užsakytos.
Kadangi kiekvienas vedėjas turi savo honorarą, už kurį dirba, užsakymo laikas kainai įtakos beveik neturi. Tiesa, mokėtina suma gali priklausyti nuo šių faktorių: mėnesio (ne sezono metu Jums gali būti pasiūlyta tam tikra nuolaida) arba savaitės dienos (nuo sekmadienio iki ketvirtadienio dauguma tiekėjų taip pat siūlo žemesnes kainas). Kas sakė, kad švęsti būtina tik penktadienį arba šeštadienį?

Nors geriausia reklama – iš lūpų į lūpas, o geriems vedėjams net nereikia papildomai reklamuotis, vien rekomendacijomis pasikliauti neverta. Kiekvienas profesionalas turi skirtingą darbo stilių, todėl prieš tai būtina su vedėju pabendrauti ir pasižiūrėti, ar jis atitinka Jūsų lūkesčius.

vestuvių vedėjas

shutterstock.com

– Kiek vis dar populiarūs vestuvių muzikantai? O galbūt juos iš rinkos išstumia DJ’ai?

– Stebėdamas rinką galiu drąsiai teigti, jog vestuvių muzikantų populiarumas mažėja. Profesionalų, kurie sugeba ne tik gerai dainuoti, bet ir kokybiškai bei nebanaliai pravesti vakarą, nėra daug, todėl juos reikėtų užsisakyti gerokai iš anksto. Šiuo metu labai populiaru kartu su vedėju užsakyti ir didžėjų. Labai dažnai vedantysis siūlo tą, su kuriuo nuolat dirba ir kuris turi kokybišką aparatūrą. Palyginti su muzikantais, didžėjus turi daugiau privalumų: groja originalius kūrinius, juos renkasi iš labai didelės ir įvairios fonotekos, greičiau reaguoja į pokyčius šokių aikštelėje.

– Pinigai – klausimas, aktualus bene visiems. Ką patartumėte organizuojantiems mažo biudžeto vestuves?

– Kaip ir minėjau, tokiu atveju pirmiausia siūlyčiau pagalvoti apie nestandartinę dieną, t.y. ne penktadienį ar šeštadienį – taip galėsite sutaupyti nuo 30-50% šventės kainos, kadangi dauguma tiekėjų pasiūlys nuolaidas. Daugumai iškyla klausimas: „kaip galima švęsti ne savaitgalį?“. Visada atsakau, kad labai paprastai: juk apie šventę informuosite svečius prieš metus, todėl jie tikrai galės pasiimti vieną ar dvi laisvas dienas.

Vis dėlto, jeigu norite švęsti savaitgalį, galima atrasti ir pigesnių vedėjų, kurie šventę praves už 100-200 Eur. Tačiau prieš renkantis tokį variantą siūlyčiau labai gerai pagalvoti, ar sutaupyti pinigai atpirks nemalonų jausmą dėl ne visai pavykusios šventės. Šiuo atveju siūlau netaupyti, kadangi vedantysis ir muzikantai – pagrindiniai šventės vairuotojai, o jei vairuotojas blogas, automobilis toli nevažiuoja.

– Daugelis žmonių vestuvių vedėją vis dar įsivaizduojame stereotipiškai: brukantį svečiams alkoholį ir organizuojantį banalius žaidimus. Kiek šiais laikais populiarios blaivios vestuvės?

– Šiuolaikiniai vestuvių vedėjai – tai ne seno kirpimo muzikantai, kurių tikslas būdavo kuo greičiau svečius nugirdyti ir važiuoti namo. Gero vedėjo tikslas – išpildyti užsakovo lūkesčius ir sukurti tokį vakarą, kurio nepamirš nei jaunieji, nei svečiai. Šiais laikais geram vedėjui nereikia raginti ir girdyti svečių, jis sugeba šventės dalyvius užimti įdomia veikla ir būtent dėl to vakaras būna pavykęs.

Vestuvės be alkoholio po truputį populiarėja. Bet prieš renkantis tokį šventės konceptą siūlau gerai pagalvoti, ar svečiai tikrai priims tokį Jūsų pasirinkimą tinkamai ir ar nebus slaptą bėgančių į automobilį paragauti tauriųjų gėrimų bei nepasitaikys kitokių kuriozinių situacijų. Jaunieji šventės metu gali alkoholio nevartoti, o lengvieji svaigieji gėrimai, pavyzdžiui, šampanas, vynas ar alus nėra pakenkęs nei vienam jį vartojančiam su saiku. Reikia nepamiršti, kad kai kuriems svečiams labai sunku atsipalaiduoti, kitaip jie viso vakaro metu būna susikaustę.

vestuvių vedėjas

shutterstock.com

– Kiek dar populiarūs tradiciniai vestuvių elementai? Kokios naujos tradicijos atsiranda arba yra perimamos iš užsienio?

– Vestuvės darosi vis šiuolaikiškesnės ir gilių tradicijų dažnai atsisakoma. Dažniausiai į šventę įtraukiami šie elementai: jaunųjų išlydėjimas iš namų (tik be palaiminimo ir graudžių ašarų), jaunosios nešimas per tiltą, tėvelių pasitikimas su duona, druska ir vandeniu bei šeimos židinys. Piršliai šiais laikais irgi itin retai bekariami, nors man pačiam yra tekę porą „skandinti”. Vis labiau populiarėja iš užsienio atėjusios tradicijos, pavyzdžiui, puokštės ir keliaraiščio metimas bei torto pjovimas.

– Ką reikėtų žinoti prieš sudarant sutartį su renginių vedėju? Kaip sprendžiamos tos situacijos, kai jaunieji lieka nepatenkinti vestuvių vedėjo darbu?

– Dažniausiai visi paslaugų tiekėjai turi standartines sutartis ir jas pasiūlo užsakovams. Jauniesiems patariu atidžiai jas perskaityt ir įtraukti pageidaujamus punktus. Nors pačiam nė karto neteko susidurti su situacija, kai jaunieji liko nepatenkinti darbu, manau, kad tokią problemą reikėtų bandyti spręsti draugiškai. Nė vienas paslaugos tiekėjas nėra suinteresuotas Jūsų apgauti, nes tokiu atveju gali greitai nebetekti klientų, ir savaime suprantama, darbo. Tiesa, nekalbu apie tuos asmenis, kuriuos galiu drąsiai vadinti aferistais. Todėl tam, kad pas tokį nepakliūtumėte, būtinai tikrinkite visą apie jį prieinamą informaciją bei nebijokite paklausti nuomonės apie vieną ar kitą tiekėją viešai, ypač įvairiuose su vestuvėmis susijusiuose forumuose.

– Ką gali padaryti svečiai ir jaunieji, kad palengvintų vedėjo darbą ir vestuves visi prisimintų kaip vieną gražiausių švenčių gyvenime?

– Geriausia pagalba vedėjui yra puiki  jaunųjų ir svečių nuotaika bei šypsenos, ir, žinoma, aktyvus dalyvavimas programoje. Taip pat jaunieji padeda išsakę viską, ko jie nori, ir papasakoję šventės viziją, kurią vedėjas gali įgyvendinti. Ir pabaigai patarimas Jauniesiems: savo šventės dieną būkite savimi, atsipalaiduokite – juk viskas jau padaryta, 10 kartų derinta ir viskas bus gerai. Mėgaukitės kiekviena Jūsų gyvenimo šventės akimirka, nes ta diena labai greit praskries.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 1468
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 11980
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 21245
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 2403
Savirealizacija

Kvėpavimas, kuris išvalo nuo neigiamų emocijų ir išvaduoja iš įtampos gniaužtų

Ar ir Jums pažįstamas jausmas, kai dėl patiriamos įtampos pradeda skaudėti pečius arba „surakina“ sprandą? Ko gero, taip. O ar kada nors pagalvojote, jog nuo nemalonių įtampos sukeltų pojūčių išsivaduoti gali padėti toks paprastas dalykas kaip kvėpavimas? Šiandien kalbamės su kvėpavimo terapijos centro įkūrėja Dalia Beata Kasmauskaite, kuri sąmoningo kvėpavimo žinių sėmėsi pas žymiausius pasaulio […]

views 6733