Savirealizacija

Vestuvių fotografė Agnė Palkimienė: apie tendencijas, kainas ir sutarties sudarymą

Publikuotas 2016 16 liepos views 9038
Vestuvių fotografė Agnė Palkimienė: apie tendencijas, kainas ir sutarties sudarymą Agnės Palkimienės nuotr.

Vestuvės jauniesiems – ne tik gražiausia šventė, bet ir sunkus darbas: juk reikia pozuoti dešimtims nuotraukų! Todėl norisi, kad fotoalbumas būtų nepriekaištingas, tačiau ir taip didelės šventės išlaidos sufleruoja, jog reikėtų šiek tiek pataupyti. Apie tai ką, ką reikėtų žinoti ieškant gražiausias akimirkas įamžinančio profesionalo, kalba vestuvių fotografė Agnė Palkimienė.

Vestuvių fotografė Agnė Palkimienė

Vestuvių fotografė Agnė Palkimienė

Agnės veiklos simboliu žuvėdra tapo neatsitiktinai – būtent šis įamžintas paukštis prieš penkerius metus įkvėpė ją pradėti fotografuoti profesionaliai. Dabar jaunos moters sąskaitoje – per 30 įamžintų švenčių ir vis besipildantis darbų tvarkaraštis.

Kiek laiko iki vestuvių reikėtų pradėti ieškoti vestuvių fotografo?

Populiarūs fotografai kito sezono darbų kalendorių užsipildo iki einamųjų metų pabaigos, todėl delsti nereikėtų. Geriausia jų ieškoti per asmenines svetaines ir veiklos paskyras socialiniuose tinkluose. Fotografų bendruomenių puslapiuose savo darbų pavyzdžiais dalinasi dauguma šios paslaugos teikėjų, todėl sužadėtiniai turi puikią galimybę vienu metu susipažinti su įvairių fotografų darbais, atsirinkti sau priimtiną stilių ir tiesiogiai siųsti užklausas dėl paslaugos sąlygų. Nepamirškite ir su fotografais bendradarbiaujančių vestuvių planuotojų bei žiemą ir pavasarį Lietuvoje vykstančių vestuvių parodų.

Kokie faktoriai nulemia vestuvių fotografo kainą? Ką renkantis fotografą turėtų žinoti tie, kurių vestuvės – itin mažo biudžeto?

Daug kas klaidingai mano, jog ilgą patirtį turinčių fotografų kaina yra didžiausia. Daugiausia ją lemia fotografo vardas (prekės ženklas) ir jo populiarumas, darbo trukmė vestuvių dieną, taip pat papildomos paslaugos paketo dalys (priešvestuvinė fotosesija, vestuvių dienos foto filmas, fotoalbumas), naudojama technika ir transporto išlaidos. Verta išskirti fotografo asmenybės faktorių: tikras profesionalas puikiai išmano vestuvių šventės eigą ir technikos galimybes keičiantis sąlygoms, yra ne tik pastabus detalėms ir įvykiams, bet ir puikus psichologas. Populiarių fotografų kainos, kaip ir dirbančiųjų poroje, rinkoje yra didžiausios, todėl jų kainai anksčiau minėti faktoriai neturi įtakos. Tiesa, nenuvertinkite dirbančiųjų po vieną – turintys savo braižą fotografai yra nemažiau paklausūs profesionalai.

Mažo vestuvių biudžeto atveju neapsigaukite rinkdamiesi pigiausią siūlomą variantą, nes rizikuoti tuo, kas svarbiausia – Jūsų šventės akimirkomis – neverta. Tokiu atveju orientuokitės į vidutinę siūlomą  kainą, o pirmojo susitikimo metu galėsite išvysti nepublikuojamus fotografo darbus bei pažinti jį kaip asmenybę.

Kaip atrodo fotografo ir jaunųjų bendradarbiavimas iki šventės? Kokius dalykus jie turėtų aptarti dar prieš vestuves?

Pirmojo susitikimo metu paprastai aptariame užsakovo lūkesčius ir šventės detales (vieta, laikas, darbo trukmė, fotografo darbo pobūdis, paslaugos galutinė kaina), gali būti pasirašoma paslaugų teikimo sutartis. Pati visuomet esu atvira sužadėtiniams ir raginu dalintis informacija ne tik apie šventės dienos eigą, bet ir jos stilistiką bei planuojamą aprangos stilių, nes tai aktualu parenkant vietą fotosesijai. Abipusis pasitikėjimas vardan geriausio rezultato garantuoja sėkmę.

Agnės Palkimienės nuotr.

Kokios vestuvinių nuotraukų tendencijos vyrauja šiuo metu?

Šiuo metu labai populiarus reportažinis fotografavimo stilius, kuomet vengiama pozavimo, nuotraukose gausu spontaniškumo ir tikrų, nesuvaidintų emocijų. Vis dažniau galima pamatyti dronų pagalba darytų nuotraukų, kai filmuojama ir fotografuojama iš labai aukštai.  Populiarėja vestuvių organizavimas užsienyje – ne tik Europoje (visiems pažįstamoje ir pamėgtoje Italijoje, Graikijoje, Ispanijoje), bet ir egzotiškose šalyse. Profesionalus fotografas, siūlydamas vietą fotosesijai, visuomet atsižvelgs į jaunųjų aprangos stilių ir asmenybės tipą, patars, kaip elgtis kiekvienoje situacijoje. Tačiau noriu nuraminti sužadėtinius – ne visuomet fotosesijos vieta lemia geriausią rezultatą. Juk nuotraukose svarbiausia – emocija! Tai, kas tikra ir nesuvaidinta, visuomet akivaizdu, todėl atsipalaiduokite, gyvenkite ir mėgaukitės savo švente!

Vestuvės šaltuoju metų laiku retos, bet pasitaiko. Kad ir kaip šalta, nuotraukose vis tiek norisi parodyti puošnius apdarus. Ką, kaip fotografė, patartumėte renkantis suknelę šaltuoju metų laiku, kad ji puikiai atrodytų ir nuotraukose?

Vestuvės žiemą? Kodėl gi ne?! Suknelių kūrėjai jau seniai yra išsprendę šią problemą – tokiu atveju būsimoms nuotakoms siūloma rinktis tradicines šviesių spalvų sukneles ilgomis rankovėmis arba puoštis stilingomis megztomis, kurios ne tik atrodys puošniai šaltuoju metų sezonu, bet ir suteiks originalumo. Kita alternatyva nuotakai – puošnus viršutinis rūbas, kurį galima nusivilkti grįžus iš lauko. Prie aprangos dar galima priderinti puošnias detales: pirštines, šiltą šalį, skrybėlę ar šiltus stilingus batus. Atminkite, jog didžiąją dalį šventės praleisite viduje, tad persistengti su šilta apranga nėra reikalo. Juolab, kad spaudžiant speigui galima pagalvoti ir apie fotosesiją viduje. Viena išeičių – fotosesija senove dvelkiančiame dvare, kurių gausu visoje šalyje ir netolimame jos užribyje. Taip pat tokiu atveju tinka puošnūs viešbučio apartamentai.

Agnės Palkimienės nuotr.

Agnės Palkimienės nuotr.

Įsivaizduokime: jaunieji gauna nuotraukas, tačiau lieka jomis labai nepatenkinti: tvirtina, kad „blogai išėjo”, reikalauja pinigus gražinti. Kaip sprendžiamos tokios situacijos?

Nuo tokios baigties apsaugo vestuvių fotografavimo sutartis, kurių detales kruopščiai aptariame kartu su abiem sužadėtiniais pirmojo susitikimo metu. Dalis mano darbų yra publikuojami viešai, tad sužadėtiniai turi galimybę susipažinti tiek su mano fotografavimo braižu, tiek su nuotraukų retušavimo stiliumi. Kita išeitis – priešvestuvinė fotosesija. Tai tarsi trumpa įžanga į didžiąją šventę! Drąsiai išsakykite savo baimes ir abejones fotografui. Kas mane pažįsta, žino – visuomet siekiu grįžtamojo ryšio, tad atvirumas ir abipusis pasitikėjimas – privaloma taisyklė bendraujant su užsakovais.

Ką reikėtų žinoti prieš sudarant sutartį su vestuvių fotografu? Kokius punktus būtina įtraukti?

Sutartys turėtų būti pasirašomos su visais vestuvinių paslaugų teikėjais – nereikia jų bijoti. Priešingai – tai puiki galimybė papunkčiui aptarti visus klausimus, susijusius su jūsų šventės įamžinimu ir nuotraukų paruošimu: šventės vieta, laikas, fotografavimo trukmė; paslaugos paketo sudedamosios dalys (fotografijų skaičius ir jų pateikimas, fotografijų retušavimo trukmė ir pan.); fotografo ir užsakovo teisės ir įsipareigojimai; apmokėjimas už paslaugas; sutarties nutraukimas ir kiti nenumatyti atvejai. Paprastai šie dalykai aptariami pirmojo susitikimo metu.

Ką gali padaryti svečiai ir jaunieji, kad palengvintų fotografo darbą ir taip galėtų džiaugtis puikiomis šventės nuotraukomis?

Visuomet kartoju sužadėtiniams – niekam neleiskite gadinti šventinės nuotaikos svarbiausią gyvenimo dieną! Patikėkite, niekas taip neapsunkina fotografo darbo (net audra su lietumi), kaip pikti ir nepatenkinti žmonės. Nekreipkite dėmesio į galimus nesklandumus – šypsokitės, mylėkite ir džiaukitės vienas kitu, ir tuomet visas pasaulis šypsosis kartu su jumis! Atminkite, kad šventė priklauso Jums, juk jos taip laukėte. Nemanykite, jog svarbiausia šventės dalis yra vestuvinė fotosesija. Jūsų dienos istorija prasideda tuomet, kai drebančiais pirštais liečiate tvarkingai kabančią savo suknelę ir nejausdami žemės po kojomis žengiate altoriaus link. Leiskite fotografui visa tai įamžinti, ir pasibaigus šventei vartydami savo nuotraukų albumą galėsite dar ilgai džiaugtis prisiminimais.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Tikrai nėra geresnio jausmo už kaitinančius veidą saulės spindulius ir žinojimą, kad vasara jau visai čia pat. Tačiau vasara tikrai gali būti negailestinga jūsų kojoms, jei esate sportinių batų gerbėja. Drėgmė, kartu su betono svilinančiu ir garuojančiu karščiu, gali palikti jūsų kojas nepavydėtinoje situacijoje – dvokiančias, ištinusias ir pažeistas pūslių. Tačiau tol, kol nešiosite oro […]

views 2583
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 4639
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 13519
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 27627
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 4352