Psichologija

Poros amžiaus skirtumas: kuris variantas geriausias?

Publikuotas 2016 3 lapkričio views 31668
Poros amžiaus skirtumas: kuris variantas geriausias? shutterstock.com

Ar žinote, kad kai kurie mokslininkai sakosi nustatę idealų partnerių amžiaus skirtumą? Žinoma, aklai tikėti formulėmis negalima – tiek sėkmingų, tiek nesėkmingų santuokų yra sukuriama ir tarp bendraamžių, ir kai vyras yra vyresnis ar jaunesnis. O ar kada susimąstėte, kokius privalumus ir trūkumus turi išvardytos santuokos? Apie tai kalbamės su „Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ psichologe Vitalija Mikutaitiene.

Koks amžiaus skirtumas tarp partnerių yra geriausias šeimai kurti? Kodėl?

Į šį klausimą nėra vienareikšmio atsakymo. Gerais santykiais santuokoje gali džiaugtis ir vienmečiai partneriai, ir tie, kurių amžiaus skirtumas iki 10 metų, ir tie, tarp kurių skirtumas daugiau negu 20 metų. Kaip partneriai sutars šeimoje priklauso nuo to, kaip jie sugebės patenkinti vienas kito poreikius: saugumo, priėmimo, pagarbos, bendravimo, meilės, rūpinimosi vienas kitu. Nesutarimai prasideda, kai šeimoje imama mažiau bendrauti ir neišsakomi savi norai ir kartu neišgirstami, kokie yra svarbiausi partnerio poreikiai.

Poros amžiaus skirtumas: kuris variantas geriausias?

shutterstock.com

Bendraamžių santuokos privalumas tas, kad abiejų partnerių gyvenimiška patirtis yra vienodos trukmės, abu ima jausti fiziologinį senėjimą panašiu metu. Šie partneriai dažniausiai būna užaugę, žiūrėdami tuos pačius filmus, klausydami tos pačios muzikos, panašiai prisimena svarbiausius istorinius įvykius savo gyvenime. Jie visada gali dalintis mielais, panašiais prisiminimais. Tad  partneriams natūraliai turint tiek daug bendro yra lengviau susikalbėti. Kitas labai svarus dalykas, kad bendraamžiai partneriai yra toje pačioje asmenybės vystymosi stadijoje ir  išgyvena tas pačias krizes. Jie susiduria su tomis pačiomis problemomis tuo pačiu laiku: mokslų baigimas, darbo paieška, iššūkiai įsitvirtinant darbo rinkoje, kilimas karjeros laiptais, sveikatos problemos artėjant senatvei, draugų netektys ir t.t. Vienas poras panašių problemų sprendimas suvienija, o kitas – išskiria. Jei abu partneriai išgyvena papildomą stresą vienu metu, gali nelikti atjautos ir supratimo artimam žmogui. Bendraamžių porai didžiausias pavojus kyla, kai:

  1. Abu partneriai būdami jauni susilaukia vaikų. Tada gali kilti pavojus, kad bus sunku susilaikyti nuo vakarėlių ir draugų, jei partneriai nepakankamai subrendę tėvystei.
  2. Kai vyras išgyvena vidurio amžiaus krizę, kuri pasireiškia kritiniu vertinimu, ką jau pasisekė gyvenime. Iš naujo atkreipiamas dėmesys į partnerę (išvaizdą, bendrus pomėgius, bendravimą).

Bendraamžių poros didžiausias trūkumas tas, kad jie abu jaučiasi lygiateisiai ir nė vienas nenori nusileisti konflikto metu. Be to, šios poros seksualinis suderinamumas nėra idealus.

Santuokos, kai vyras yra vyresnis už moterį privalumas tas, kad vyras gali pasiūlyti moteriai didesnį emocinį ir materialinį saugumą. Jau ir penkiais metais vyresnis partneris yra brandesnis, daugiau gyvenime matęs ir patyręs. Jis jau gali ir nori būti savo gyvenimo palydovei globėjas ir mokytojas. Kitas moteris žavintis faktas apie vyresnius partnerius yra tas, kad jie moka viskuo pasirūpinti pradedant A ir baigiant Z. Kuo vyresnis vyras, tuo geriau žino, kaip pasirūpinti ir patenkinti pasirinktą jaunesnę partnerę.  Šios poros seksualinis suderinamumas yra geras, kiek vyras gali išmokyti, o moteris nori išmokti. Tokios santuokos trūkumas gali būti, kad kuo aukštesnę visuomeninę padėtį pasiekęs ar užsitikrinęs geresnę materialinę gerovę vyras, tuo jis gali būti linkęs labiau kontroliuoti ir saugoti jaunesnę moterį.

Gali būti, kad jauna mergina, pasirinkusi daug vyresnį vyrą, santykių pradžioje mėgausis rodomu globėjišku dėmesiu, klaus patarimų spręsdama problemas. Tačiau vieną dieną jauna mergina užaugs į brandžią moterį, kuri norės savarankiškai spręsti problemas, sieks karjeros, norės būti lygiavertė santykiuose. Šiai moteriai gali atsibosti nuolatinė vyro globa ir vadovavimas, ką ir kaip daryti.

Poros amžiaus skirtumas: kuris variantas geriausias?

shutterstock.com

Poroje, kur vyras jaunesnis už moterį apie 10 metų ir daugiau, didžiausias privalumas – seksualinis suderinamumas. Žinoma, kad moterys seksualinio aktyvumo piką pasiekia 35–40 metų, o vyrai 18–20 metų. Taip pat šioje santuokoje moteris galės patenkinti savo motinišką poreikį rūpintis, globoti, saugoti ir besąlygiškai mylėti vyrą, kuris gali būti šiek tiek vaikiškas ir emociškai nestabilus. Moteris visada jausis turinti pasitempti, kad atrodytų jauniau. Ji daugiau sportuos, rengsis jaunatviškiau, labiau prisižiūrės išvaizdą. Šios poros santykiai gali būti labai romantiški, šilti ir kupini meilės arba gali būti daug konfliktų ir kartu daug aistros. Šios santuokos didžiausias trūkumas tas, kad ši pora sulaukia daugiausia aplinkinių apkalbų ir pasmerkimo.

Idealus amžiaus skirtumas – 4 metai ir 4 mėnesiai

Sėkmingiausia ta pora, kuri moka susikalbėti ir susitarti gražiuoju visais gyvenimo klausimais, sunkiausiais ir laimingiausiais gyvenimo momentais. Nors kai kurie mokslininkai teigia atradę idealų amžiaus skirtumą – 4 metai ir 4 mėnesiai (vyras vyresnis už moterį). Tačiau jei tik aklai tikėsime ta formule ir neįdėsime pastangų į santykius – gero rezultato nebus.

Šiandien poros, kurių amžiaus skirtumas yra dvigubas arba netgi didesnis, yra sukuriamos gana dažnai. Ką jūs manote apie tai? Ar normalu, kai vyras veda, kaip žmonės sako „sau į dukras tinkančią“ merginą?

Normalu, jei nėra prievartos ir smurto. Abu partneriai gauna iš santuokos, ko labiausiai trūksta gyvenime. Vyras gauna – jaunystę ir grožį, o mergina – gyvenimišką patirtį, visuomeninį statusą ir materialinę gerovę. Taigi, abi pusės gauna tai, ko nori. Svarbiausia, kad santykiai būtų pagrįsti nuoširdumu ir atvirumu. Tačiau gyvenime būna visaip.

Dūšios.lt - įrankiai porų santykiams

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai

Kaip užtikrinti ramų ir kokybišką kūdikio miegą

Priešingai, nei atrodo, miegas mažyliui yra kur kas daugiau nei poilsis – tai tikrai įtemptas laikas jaunam organizmui. Gilaus miego fazės metu hipofizė gamina somatropiną – hormoną, atsakingą už ilgą kaulų augimą, svorio augimą ir regeneraciją. Nervų sistema dalyvauja analizuojant, apdorojant, įsimenant ir atskiriant aktyviuoju laikotarpiu gaunamą informaciją. Taigi kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų ramų […]

views 79

Stilinga ir praktiška: atraskite tobulą moterišką piniginę

Piniginė – tai daiktas, be kurio nė viena moteris neišeina iš namų. Tai labai praktiškas aksesuaras, kuriame laikote dokumentus, pinigus ar bankomatų korteles, bet kartu tai gali būti ir stiliaus akcentas bei puošmena. Jei pagalvotumėte, kaip dažnai per dieną naudojatės pinigine, tikriausiai pastebėtumėte, kad per dieną ją laikote rankose kelis ar keliolika kartų. Todėl labai […]

views 171

Poroms: laukia ilgas laikas atskirai? Pasiruoškite

Natūralu, šiandien daugeliui porų bent kartą tenka pabūti atskirai – darbo galimybės užsienyje, senos svajonės pakeliauti vienumoje ir kt. Kiekvienuose santykiuose kokybiškas laikas kartu yra labai svarbus. Tačiau kaip tai padaryti, kai laukia ilgesnis išsiskyrimas? Šiandien naujausios technologijos, kūrybiški sprendimai ir šiek tiek pastangų leidžia palaikyti ryšį ir sumažinti skiriančio atstumo pojūtį. Toliau – kelios […]

views 253

Kokybiškas miegas – kaip susikurti optimalią aplinką?

Kokybiškas miegas yra labai svarbus mūsų sveikatai, energijos lygiui ir bendrai gyvenimo kokybei. Vis dėlto dažnai pamirštame, kad miego kokybę lemia ne tik mūsų įpročiai, bet ir pati miego aplinka. Tad pakalbėkime plačiau, kaip susikurti tokią aplinką, kuri leistų mėgautis giliu ir atpalaiduojančiu miegu. Tinkama lova – pamatas kokybiškam miegui Miegamojo lova turėtų būti ne […]

views 251

Kelionių su vaikais daiktų atmintinė

Kelionės su vaikais, nesvarbu, ar jie būtų mažamečiai, ar paaugliai, kelia unikalių iššūkių ir džiaugsmų. Pasiruošimas yra svarbiausia, kad kelionė būtų sklandi ir maloni visiems. Tarp daugybės daiktų, kuriuos reikia susipakuoti, tam tikri būtiniausi daiktai išsiskiria tuo, kad jie gali patenkinti mažųjų keliautojų poreikius – nuo gėrimų iki pramogų. Šioje atmintinėje atkreipiamas dėmesys į svarbiausius […]

views 273