Savirealizacija

Mezgimas vėl madingas! 5 priežastys, kodėl

Publikuotas 2015 30 spalio views 7943
mezgimas

Ilgais vakarais taip norisi jaukumo, ar ne? Kas gali būti geriau už raminantį, meditacijai prilygstantį užsiėmimą, kurio dar ir rezultatas džiugina? Taip, šįkart kalbame apie mezgimą, kuris vėl ant bangos.

Juk šiais laikais vėl yra kažkas tokio rankų darbo daiktuose, o minkštučių siūlų įvairovė dabar kur kas pranoksta tas kelias spalvas vilnonių kamuoliukų, iš kurių močiutės megzdavo mums kojines (gerai, pripažįstame, šios buvo pačios pačiausios!). Tad pasvarstykime, kodėl dar verta įtraukti punktą „numegzti šaliką“ į savo rudeninių darbų sąrašą.

1. Mezgimas prilygsta meditacijai

Kai įvaldote techniką, mezgimas gali būti puikus būdas pailsėti ir pamedituoti. Kai kurie mezgimo raštai reikalauja tik automatinės motorikos (išvirkščia akis, geroji akis, išvirkčia, geroji…), tad galite leisti smegenims pailsėti nuo nuolatinių minčių. Ritmiški, pasikartojantys judesiai ir galimybė užsimiršti prilygsta meditacijos sesijai. Tiesa, yra vienas skirtumas,- pabaigę dar turite ir naują antklodę.

2. Hobis, kuriuo galima didžiuotis

Žinoma, bet kokia veikla daro žmogų įdomesnį, tačiau mezgant jūsų darbai kalba patys už save. Kai kuriems mezgimas vis dar toks nesuvokiamas, kad jūsų sugebėjimas megzti tarsi prilygsta magijos triukui. Be to, gražus raštas ir puikiais suderintos naujų pirštinių spalvos sulauks komplimentų, kurie suteiks pasitenkinimo ir jums. Nenustebkite, jeigu sulauksite prašymų numegzti šį bei tą draugams! Dalinamės įkvepiančiomis mūsų skaitytojos fotografės ir mezgimo mėgėjos Annos Urlapovos nuotraukomis – žvilgtelėkite, kaip galima pasipuošti savo darbais!

mezgimas

Anna Urlapova

3. Mažina stresą, nerimą ir depresiją

Ritmiškumas ir dėmesio sutelkimas į savo veiksmus gali padėti mažinti nerimą, depresiją ir stresą. Mezgant kūnas yra ramybės būsenoje, tad jau po kelių minučių sulėtėja širdies ritmas ir mažinamas kraujospūdis. Būtent todėl virbalai ir siūlai yra puiki išeitis kai jaučiatės susijaudinę.

4. Padeda lavinti judesius

Mezgant stimuliuojamos visos smegenų sritys: kaktinė sritis (atsakinga už dėmesį, planavimą), momentinė skiltis (reguliuojanti judėjimą ir orientaciją), pakaušinė skiltis (apdorojanti vaizdą), smilkininė skiltis (atmintis, suvokimas), smegenėlės (atsakingos už judesių koordinaciją).    Tai – pilna treniruotė smegenims, netgi naudojama malšinti Parkinsono ligos sindromus.

5. Padeda išvengti artrito ir tendinito

Lygiai kaip ir smegenims, sąnariams taip pat reikia mankštos. Lengvi pirštų judesiai stiprina kremzles, taip jos ilgiau išlieka sveikos. Mezgimas sukelia šiek tiek daugiau apkrovos, negu, tarkim, spausdinimas klaviatūra, tačiau ne tiek daug, kad sukeltų problemų. Netgi sergantys artritu neprivalo atsisakyti mezgimo: siūloma prieš dirbant pamirkyti rankas šiltame vandenyje ir megzti storesniais virbalais.

Tad laikas nusipirkti gražiausių siūlų ir pradėti megzti. Internete rasite įdomiausių pavyzdžių su paaiškinimais. Pradėję dabar, suspėsite šiltais rankdarbiais apdovanoti artimuosius per Kalėdas.

Mėgstate megzti ar turite kitų savirealizacijos būdų? Pasidalinkite savo patirtimi!

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Vasariškų batų tipai: kaip svarbu pasirinkti tinkamą avalynę vasarą

Tikrai nėra geresnio jausmo už kaitinančius veidą saulės spindulius ir žinojimą, kad vasara jau visai čia pat. Tačiau vasara tikrai gali būti negailestinga jūsų kojoms, jei esate sportinių batų gerbėja. Drėgmė, kartu su betono svilinančiu ir garuojančiu karščiu, gali palikti jūsų kojas nepavydėtinoje situacijoje – dvokiančias, ištinusias ir pažeistas pūslių. Tačiau tol, kol nešiosite oro […]

views 2345
Savirealizacija

Ilgieji skrydžiai. Patarimai skrendantiems

Teksto autorė: Neringa Starkovaitė Daugelis patvirtintų, kad šiltasis metų laikas yra neatsiejamas nuo kelionių. Nemaža dalis žmonių renkasi tolimas kelionių kryptis, todėl, savaime aišku, tenka valandų valandas skristi lėktuvu. Nuostabu yra po ilgo skrydžio pagaliau pasiekti savo išsvajotąjį kelionės tikslą, o tam, kad tokie skrydžiai neapkarstų, kviečiame paskaityti keletą patarimų! Kas yra vadinamieji ilgi skrydžiai? […]

views 4588
Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė
Savirealizacija

Nuomonė. Kas šiandien gražu, o rytoj – vulgaru?

Gydytoja dermatologė Asta Dumbliauskienė Neseniai išgirdau istoriją, kaip vienų pažįstamų 11 metų mergaitė, būdama prekybos centre, užėjo į parduotuvės persirengimo kabiną, apsivilko gražius apatinius marškinėlius, atstatė lūpas, išrietė užpakaliuką, taip nusifotografavo ir nuotrauka pasidalijo su savo draugais socialiniame tinkle. Tėvams buvo šokas, jie barė ir baudė dukterį. Tačiau man pirmiausia iškilo klausimas: ar jie turėjo […]

views 13463
Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę
Savirealizacija

Užkietėjusioms romantikėms: 10 geriausių filmų apie meilę

Jei pasiilgote romantikos, nebūtina šimtąjį kartą iš eilės įsijungti „Titaniką” ar „Romeo ir Džiuljetą”. Primename dešimt romantiškiausių visų laikų filmų, kuriuos žiūrėdami tikrai nubrauksite ašarą ir patikėsite amžina meile iš naujo. 1. „Užrašų knygelė” („The Notebook”) Ten, kur pasirodo žavusis Ryan Gosling, romantikos tikrai netrūksta. Ne išimtis ir režisieriaus Nick Cassavetes juosta „Užrašų knygelė”. Filme pasakojama […]

views 27491
5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją
Savirealizacija

5 nemokamos išmaniosios programėlės padeda atsipalaiduoti ir atrasti minčių harmoniją

Atrodytų keista, kaip telefonas gali padėti atsipalaiduoti ir pabėgti nuo išorinio pasaulio? Vis dėlto, kartais verta atrasti naujas galimybes ir, jeigu telefonas gali trukdyti, tai jis turėtų galėti ir padėti. Sužinokite ir tuo įsitikinkite išbandydami bent keletą programėlių, sukurtų būtent jūsų gerovei. Programėles galite nesunkiai atsirinkti pagal savo norus ir pomėgius: nuo miego kokybės ir […]

views 4290