Visi mes turime didesnius ar mažesnius tikslus. Tačiau ne visi jų pasiekiame. Taip yra todėl, kad mums pritrūksta kantrybės. Dažniausiai taip atsitinka, kai norime greito rezultato, o jis toli gražu nepasirodo greitai, o mes pasidavę nuleidžiame rankas. Būti kantriam reiškia, kad esate užtikrinti, pasitikintys ir ramūs.
Jei žinote, kad artinasi situacija, kelianti jums nemalonias emocijas, raskite laiko pabūti vienas. Tuo metu, pamėginkite įsivaizduoti, kaip elgtumėtės, jei kas nors jus sutrikdytų, suerzintų ir bandytų išvesti iš kantrybės. Pasistenkite įsivaizduoti, kaip susitvarkote su tokiomis situacijomis. Supraskite, kaip reaguoti neturėtumėte, kad bet kokia situacija nepablogėtų ir neperaugtų į konfliktą.
Jei dažnai prarandate kantrybę, tuomet turėtumėte gerai žinoti, kokios priežastys tai gali sukelti. Susikoncentruokite ties šiais trukdžiais, kuriuos gali sukelti tiek darbas, tiek jūsų antroji pusė. Vienos situacijos pasikartoja dažniau, kitos rečiau, todėl jums reikėtų jas žinoti – vien jau žinodami apie besiartinančią nemalonią situaciją, būsite mažiau pažeidžiami ir išmušami iš vėžių.
Kam gi neteko girdėti apie šį metodą. Tačiau tai išties vienas veiksmingiausių būdų, kaip galima greitai nusiraminti. Tuo metu, kai jūs mintyse lėtai skaičiuosite, nepastebėsite, kaip nejučiomis paleisite ir sumažinsite pradinį impulsą ką nors padaryti iš pykčio ar nusivylimo. Skaičiuojant giliai kvėpuokite ir šis metodas bus dar efektyvesnis.
Jei jaučiate, kad tuojau pradėsite nevaldyti emocijų ir jūsų kantrybė gali nutrūkti – pats laikas pradėti gilius kvėpavimo pratimus. Lėtai iškvėpkite orą, tuomet giliai įkvėpkite ir iškvėpkite dar tris kartus. Darykite šiuos gilius kvėpavimo pratimus tiek, kiek jums atrodo reikalinga, kol pyktis ir įtampa pamažu išgaruos.
Kaip sureaguosite į tam tikrą situaciją priklauso tik nuo jūsų pačių. Galite rinktis, ar būti kantriam, ar būti nesuvaldančiam savo emocijų. Pats turite pažinti save ir išmokti gebėti atpažinti ir suvaldyti tam tikras savo emocijas.
Sąmoningai galite išmokti sutelkti dėmesį į savo kūną ir išmokti jį atpalaiduoti, kai to labiausiai reikia. Jums gali padėti ir savimasažo technika. Tiesa ta, kad susinervinus, netekus kantrybės ir jaučiant didelę fizinę ir emocinę įtampą, mūsų raumenys nevalingai įsitempia. Giliai kvėpuokite, atpalaiduokite savo kūno raumenis nuo pirštų galiukų iki pat galvos.