Sakoma, kad šiais laikais, lygiai kaip daiktus, esame įpratę išmesti ir pabodusius, nereikalingus santykius. Tačiau kartą pora, praleidusi 65 metus kartu, paklausti apie jų santykių sėkmės priežastį, atsakė „Mes gimėme laikais, kada neveikiantį daiktą taisydavome, o ne išmesdavome“. Panašu, kad kartais pakanka tik keleto dalykų, kad pavyktų išlaikyti kibirkštėlę, o vedusios poros turi mums ir daugiau gerų patarimų. Įpraskite stengtis dėl savo gerovės ir sužinokitę, ką išgirstumėte iš sėkmingai vedusio žmogaus lūpų:
Ši pamoka yra tokia pat sena kaip ir laikas, tačiau visuomet pasiteisina. Tuomet, kai nustojate eiti į pasimatymus su savo sutuoktiniu, dalis magijos dingsta. Todėl kvieskite vieni kitus į pasimatymus, nesvarbu, ar jie bus spontaniški, ar suplanuoti, – tai jums padės išlaikyti romantiką!
Kartais jus erzins pasakyti žodžiai ar tam tikri veiksmai ir norėsite sprogti iš pykčio. Tačiau taip pasielgiant, pagalvokite, ar verta pyktis. Kartais abiems yra geriau giliai įkvėpti ir pagalvoti, ar kvailas susierzinimas tikrai turi būti pykčių priežastimi. Puikiausias pavyzdys:„Mane baisiai nervina, kuomet po skutimosi jo barzda lieka vonios kambario kriauklėje. Aš nuolat dėl to jam priekaištaudavau iki tol, kol supratau, kad daugiau laiko užima pats ginčas dėl radinio ir žymiai geriau paprasčiausiai imti ir greit išvalyti kriauklę.“
„Mano vyras dažnai tampa tikru darboholiku ir tai tikrai sukelia įtampą tarp mūsų, kai laukiu jo namuose, ar kai jo darbas sugriauna savaitgalio planus. Santuokoje bus įvairiausių kvailų problemų, dėl kurių pyktis neverta, tačiau bus ir tokių problemų, kurias reikia išsakyti. Kuomet garsiai išsakiau savo susirūpinimą, kad jo darbas pradeda stovėti tarp mūsų, mano vyras panoro, kad apsibrėžtume kelis darbo apribojimus, kaip kad vakarienės metu – nesinaudoti telefonu. Tačiau jei nebūtume komunikavę, problema būtų tiek išaugusi, kad būtų per didelė su ja susidoroti.“
„Kadangi esu geresnis virėjas – visuomet gamindavau aš. Negaliu pakęsti skalbimo, tad mano žmona visuomet už tai buvo atsakinga. Mes manėme, kad yra logiška namų ruošos darbus taip paskirstyti. Tačiau, galiausiai nutiko, taip kad jautėmės sužlugdyti, paslapčia spėliodami, kodėl mums visuomet tenka daryti tą patį darbą. Aš ir toliau daug gaminu, o ji skalbia, tačiau dabar mes esame linkę pasikeisti vaidmenimis ir pasidalinti vedybiniais įsipareigojimais tam, kad nei vienas iš mūsų netaptų nepatenkintas monotonija.“
Jūs niekuomet nenorėtumėte, kad jūsų antroji pusė jaustųsi, jog už darbus nesate dėkingi ar manote, kad jų atlikimas yra savaime suprantamas dalykas. Kuomet elgiatės mandagiai, parodote, kad esate dėkingi už tai, kas daroma dėl jūsų. „Pradėjus vedybinį gyvenimą, vieną kartą paprašiau savo vyro šį tą greitai padaryti. Maniau, kad prašydama sakiau žodį prašau, tačiau jis atkakliai pasakojo, tokio žodžio negirdėjęs. Taigi jis jautėsi taip, lyg aš jam duočiau įsakymus ką nors padaryti, nors aš maniau, kad jo tiesiog prašiau. Mes nežinome, kuris iš mūsų buvo teisus, tačiau jo susierzinimas persimetė į barnį ir tuomet mes supratome, kaip yra svarbu vienam su kitu elgtis mandagiai.“
Pradėti ir užbaigti savo dieną su savo mėgstamiausiu žmogumi yra prabangus gyvenimas, kuris neturėtų būti priimamas, kaip savaime suprantamas. Deja, mes niekada nežinome, kiek laiko mums yra skirta kartu, todėl išskirkime suvokimą, kad kiekviena diena prasideda ir baigiasi su tuo, kurį mylime.
„Man labai patinka praleisti kuo daugiau laiko su savo vyru. Savaitgaliai yra mano mėgstamiausiais laikas, nes tuomet aš gaunu net dvi dienas, kurias galime praleisti kartu, net jei tai yra reikalų tvarkymas. Tačiau jums reikia savo vyrui duoti vietos, kad jis galėtų atlikti savo darbus, o jūs – savo. Net jei ir man labai patinka laiką leisti kartu, man taip pat patinka skaityti ir rašyti bei skirti laiko sau. Jis mėgsta groti gitara bei sekmadieniais žiūrėti futbolą. Ir to aš iš jo nenorėčiau atimti. Jam reikalinga jo laisvė, kaip ir man manoji. Tik dėl to, kad esame susituokę, mums nereikia turėti tų pačių hobių ar užsiėmimų. Leiskite vienas kitam būti tuo, kuo jie iš tikrųjų yra ir viskas pasidarys daug įdomiau!“
Gyvenimo rutinoje sutuoktiniai kartais pamiršta, kodėl susituokė vienas su kitu. Nedarykite to! Kai pasidaro sunku, labai svarbu prisiminti visas geriausias savybes, dėl kurių išsirinkote savo antrąją pusę. Jei visus šiuos dalykus prisiminsite, tuomet jūsų santykiai bus tvirti ir paremti žiniomis, dėl ko mylite savo sutuoktinį. Kasdien, kai bendraujate su savo antrąja puse, prisiminkite, koks tai nuostabus žmogus ir prisiminkite priežastis, kodėl esate kartu. Ypač sunkiausiomis akimirkomis.