Psichologija

Kaip išlaikyti puikią nuotaiką netikėtose nemaloniose situacijose?

Publikuotas 2016 kovo 28 views 4490
Kaip išlaikyti puikią nuotaiką netikėtose nemaloniose situacijose?

Reikalai ne visuomet vyksta pagal planą, o nuotaika dėl įvairių nesklandumų dažnai sugenda visai dienai. Išmokdami ramiai priimti nemalonumus bei žinodami, kaip elgtis pramiegojus, užstrigus kelyje, ar gavus netikėtą užduotį, kiekvieną dieną galite paversti tobula.

Kai kurios netikėtos situacijos yra tarsi standartas, o tai reiškia, kad joms galioja ir tam tikri sprendimai. Pateikiame Jums gerai pažįstamas nemalonias situacijas ir būdus, kaip su jomis susidoroti, kad nuotaika išliktų puiki.

  • Pramiegojote

Gretchen Rubin, bestselerio „Laimės projektas“ (The Happiness Project) autorė, pataria neskubėti. Na ir kas, kad neturite laiko! Galbūt tai skamba nelogiškai, tačiau veikia: per pamišimą ir skubėjimą dažnai pamirštame pasiimti svarbiausius daiktus: piniginę, raktus arba spėjame įsivelti į nereikalingą ginčą. Pasistenkite ramiai atliti kasdienius ritualus. Nepamirškite atitraukti užuolaidų – ryški šviesa stimuliuoja laimės hormono (serotonino) išsiskyrimą. Kitą dieną, pastatykite žadintuvą toliau nuo lovos, kad nepramiegotumėte dar kartą.

  • Užstrigote kelyje

Kaip išlaikyti puikią nuotaiką netikėtose nemaloniose situacijose

Pasak neseniai atliktų tyrimų, nemažai laiko užimanti kelionė į darbą gali būti padidėjusio kraujospūdžio, priaugusio svorio ir prastesnės fizinės būklės priežastis. Taigi, eismo spūstys išties kenkia sveikatai. Net ir jaučiant nemalonų stresą, patariama šypsotis ir taip užprogramuoti smegenis geresnei nuotaikai. Įsijunkite mėgstamiausią muziką – tai padės atsipalaiduoti. Muzikos klausymasis sulėtina kvėpavimą, tad ir mažina stresą.

  • Skubi netikėta užduotis

Giliai įkvėpkite ir atgaukite savitvardą: pasakykite sau „Aš susitvarkysiu“. Prisiminkite sėkmingai įvykdytas užduotis – tai padės patikėti, kad pavyks ir dabar. Papildomą paspirtį gali suteikti darbo vietoje tvyranti maloni, stimuliuojanti atmosfera, – tokią susikurti galite pasitelkdami raminančių eterinių aliejų (levandų – susikaupimui, bergamočių – nerimo slopinimui).

  • Popiet jaučiatės tingūs

14 – 16 valandomis aktyviau gaminasi miegą reguliuojantis hormonas (melatoninas). Todėl suvalgykite ką nors savijautai pagerinti. Padės angliavandenių ir riebalų turintis maistas: ožkos sūris, juodasis šokoladas, migdolai ar puodelis žaliosios arbatos.

Šalia neturite užkandžių? Išjudinkite organizmą! Tai akimirksniu pažadins energijos ir geros nuotaikos pliūpsnį. Pašokinėkite arba, jei jaučiatės nepatogiai dėl aplinkinių žvilgsnių, tuomet penkias minutes pabėgiokite laiptais ar išeikite pasivaikščioti. Net trumpa mankšta gali pakelti nuotaiką reguliuojančios cheminės medžiagos (serotonino) kiekį.

  • Kaip išlaikyti puikią nuotaiką netikėtose nemaloniose situacijoseAtšaukti planai

Draugas/ė, su kuriuo/ia jau keletą mėnesių bandote susitikti, atšaukė šio vakaro planus? Jeigu toks poelgis Jus įžeidė ar nuvylė, pagalvokite, kad galbūt nė nenutuokiate, kas vyksta jo/s gyvenime. Jei vis vien kyla priešiškumas, užvalgykite ko nors su aminorūgštimi triptofanu: nustatyta, kad šis slopina vaidingą būdą bei žadina prielankumą.

Triptofano gausu čija (ispaninio šalavijo) sėklose, šokolade, avižose, bananuose, džiovintose datulėse, piene, grūdėtoje varškėje, kalakutienoje ir žemės riešutuose. Draugiškų ryšių puoselėjimas ne tik teikia džiaugsmo, bet ir gerina sveikatą. Ištirta, kad tvirti socialiniai ryšiai skatina atsparumą peršalimo ligoms.

  • Paslaugos, kai neturite laiko net sau

Dažnam kiltų pagunda išsilieti ant paslaugos prašiusio asmens. Tačiau prisiminkite, kad laimės suteikimas bei pagalba kitam – gerina savijautą, sveikatą bei ilgina gyvenimą. Specialistai perspėja: neprašykite paslaugos už paslaugą. Tad neatsisakykite padėti kolegai, net jeigu dabar tai gali pasirodyti kaip didžiausias vargas. Kada nors tai atsipirks ir pasiteisins. Teigiamos emocijos, kaip pasitenkinimas suteikus kam nors pagalbą, gali padidinti atsparumą stresui.

  • Gavote el. laišką nuo įpykusio kolegos

Kaip išlaikyti puikią nuotaiką netikėtose nemaloniose situacijoseGavote nuo kolegos nemalonų laišką ir norite kuo skubiau jam piktai atrėžti? Prieš imant nervingai barškinti kompiuterio klavišus, ketindami atsakyti siuntėjui, nusiraminkite ir įvertinkite situaciją. Pabandykite suprasti kolegą. Nesvarbu, ar nuspręsite į laišką atsakyti, ar ne, skirkite keletą minučių pamąstymui ir emocijų atslūgimui. Tuomet galėsite priimti racionalesnius sprendimus.

  • Grįžote ir radote netvarkingus namus

Grįžote namo ir nenorite nieko kito, kaip tik pavalgyti ir prigulti, tačiau vietoj to randate kalną neplautų indų ir išmėtytus daiktus? Nesvarbu kas tai sukėlė, tačiau sutvarkius kambarius, nepasiduokite šokolado ar televizoriaus pultelio pagundai. Tyrimai (UK Open University) nustatė, kad labiausiai nuotaiką pakelia vaizdai. Jei negalite išeiti pasivaikščioti į lauką, nuraminti gali padėti ir gamtos fotografijos ar gamtos vaizdas pro langą.

Kokia tavo nuomonė?


Paskutiniai straipsniai
Psichologija

5 priežastys keliauti su mama

Iš pradžių gali pasirodyti beprotiška, tačiau kelionė su mama yra asmeninio augimo dalis. Kai esame maži, mama mus lydi  visur ir tai yra taip natūralu, kaip  kasdien valytis dantis. Tačiau bėgant metams šis ryšys susilpnėja arba visai nutrūksta. Iš pradžių gali atrodyti, kad kartu pasiimti žemėlapį ir pasirinkti kelionės tikslą gali būti beprotiška idėja, tačiau, […]

views 3259
Psichologija

Kodėl vienišos moterys yra laimingesnės?

Vis daugėja moterų, kurios savo pasirinkimu arba dėl to, kad nerado stabilaus partnerio, kuris padarytų jas laimingomis, nusprendė gyventi vienos be jokių santykių. Vienišumas tapo gyvenimo būdu, kuriuo jau mėgaujasi daug moterų ir net vyrų. Manymas, kad moterų prioritetai yra susirasti partnerį, susituokti ir susilaukti vaikų, jau išėjo iš mados… Laikai pasikeitė, taip pat ir […]

views 4229
Psichologija

5 protingi veiksmai, kurie padės naudoti mažiau plastiko

Pasaulyje vis labiau plinta zero waste idėja, propaguojanti mažinti atliekas buityje ir atsisakyti kuo daugiau plastiko gaminių. Ypač aktualu yra sumažinti plastikinių maišelių kiekį, nes tai yra vienas pagrindinių aplinkos taršos šaltinių. Būtent dėl plastikinių maišelių, vandenyne ir jūrose žūsta šimtai tūkstančių gyvūnų ir paukščių. Tai kelia milžinišką grėsmę visai ekosistemai.Mokslininkai yra paskaičiavę, jog tam, […]

views 3881

10 frazių, kurias turėtumėte išbraukti iš savo žodyno

Dažnai stebimės, kad mūsų gyvenime nutinka taip, kad ima ir išsipildo tai, ko labiausiai bijome. Atrodo, kad tuomet visas pasaulis yra nusiteikęs prieš mus ir labai neteisingas. Tačiau pradėjus nagrinėti tikrąsias priežastis, galima atrasti netikėtų dalykų. Pavyzdžiui, galima pastebėti kad dažnai patys kuriame realybę, kurioje po kiek laiko atsiduriame. Kartais tai darome sąmoningai, besiguosdami aplinkiniams […]

views 4042

5 triukai ramiam miegui

Miegas yra itin svarbus ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichinei sveikatai. Todėl reiktų stengtis pakankamai ir kokybiškai išsimiegoti. Miego kokybė priklauso nuo jo ciklo fazių, kurias pasiekus smegenų veikla yra labai skirtinga. Pavyzdžiui, pirmoje miego fazėje jūs atsipalaiduojate, nurimsta jūsų širdies ritmas ir kvėpavimas. Taip kūnas ruošiasi užmigimui. Antroje miego fazėje, dažniausiai dar esame […]

views 3529